18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ministranci udawali księży odprawiających mszę

Manian • 2012-04-16, 18:32
W Waliszewie w powiecie gnieźnieńskim doszło do nietypowego wybryku. Ministranci, wykorzystując czas, gdy w kościele nikogo nie było, używając m.in. wulgaryzmów „odprawili” mszę. Nagranie tego wydarzenia trafiło do Internetu.



Cytat:

O nietypowym filmie przedstawiającym wybryk kilku młodych mężczyzn poinformował w poniedziałek Głos Wielkopolski. Do zdarzenia doszło w Waliszewie, w powiecie gnieźnieńskim... 2,5 roku temu. Dopiero teraz o sprawie zrobiło się głośno.


- Incydent w Waliszewie miał miejsce w czasie Bożego Narodzenia 2009 roku - tłumaczy ks. Zbigniew Przybylski, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. - Ksiądz Proboszcz dowiedział się o nim w kwietniu 2010 roku. Natychmiast wezwał sprawców oraz ich matki. Z chłopcami, którzy okazali się być byłymi ministrantami, odbył poważną rozmowę na temat świętości kościoła będącego Domem Bożym - dodaje.

Rozmowa była konieczna. Młodzi chłopcy wykorzystując to, że w kościele nikogo nie ma, przebrali się w szaty księży i w rozrywkowej, jednocześnie dosyć wulgarnej formie, zaczęli odprawiać mszę. Jeden z nich całe zdarzenie uwiecznił prawdopodobnie telefonem komórkowym.

- W rozmowie z duszpasterzem chłopcy wyjaśnili, że tego dnia ich rodziny miały wyznaczone sprzątanie kościoła, a oni sami mieli odśnieżyć wejście do kościoła - wyjaśnia ks. Przybylski. - Korzystając z tego, że w kościele nikogo nie było, dopuścili się chuligańskiego wybryku. Przyznali, że nie zdawali sobie sprawy z tego, co robią. Wyrazili też szczerą skruchę. We wrześniu 2010 roku, podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, chłopcy odbyli czterogodzinną adorację w duchu ekspiacji (odpokutowanie za winę) za swój niegodny czyn i zobowiązali się, że przez cały rok będą dbać o czystość i porządek wokół świątyni.

Jak podkreśla ks. Przybylski, Kuria w najbliższym czasie zwróci się z prośbą do administratora strony internetowej, na której zamieszczono nagranie, o jego usunięcie. - Ta sprawa już dawno temu została załatwiona, a chłopcy odpowiedzieli za swój czyn.



Źródło: http://www.epoznan.pl/news-news-31953-Region_ministranci_udawali_ksiezy_odprawiajacych_msze


[ Komentarz dodany przez: angel: 2012-04-16, 18:42 ]
teraz chyba lepiej ;-)

Pi...........is

2012-04-17, 12:51
Młodzi padawani w akademii Jedi :amused:

sc...........la

2012-04-17, 13:38
Nie wiem o co cała ta afera. I tak za 30 lat kościoły będą świecić pustkami i zostaną przemienione na place zabaw albo inne atrakcje :amused:

al...........10

2012-04-17, 14:53
@up To bardzo naiwne z twojej strony, niestety.

Zabawa spoko i ogólnie mi się podobało, ale:
Manian napisał/a:

Wyrazili też szczerą skruchę. We wrześniu 2010 roku, podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, chłopcy odbyli czterogodzinną adorację w duchu ekspiacji (odpokutowanie za winę) za swój niegodny czyn i zobowiązali się, że przez cały rok będą dbać o czystość i porządek wokół świątyni.



Innymi słowy: zostali zastraszeni, zmanipulowani i zmuszeni do pracy, tzn. zostali niewolnikami na rok (!). Zapewne użyto przy tym argumentów na poziomie "będziesz się smażył w piekle", kto wie czy jakiś nawiedzony klecha nie odprawił również egzorcyzmu. Boli mnie, że panowie imprezowicze nie mieli odwagi olać świętobliwego towarzystwa i ich nakazów.

Manian napisał/a:

Kuria w najbliższym czasie zwróci się z prośbą do administratora strony internetowej, na której zamieszczono nagranie, o jego usunięcie. - Ta sprawa już dawno temu została załatwiona, a chłopcy odpowiedzieli za swój czyn.



Aż sie boję myśleć co się kryje pod tym "odpowiedzieli za swój czyn". Zaś jeśli chodzi o prośbę do administratora, to mam nadzieję, że pozdrowił on kurię serdecznym "pie**olcie się". Cóż, też bywam naiwny.

mikarosek5

2012-04-17, 18:52
Siemka jestem tu nowy czy moglby ktos podac link do pobrania tego filmu :> ?

rachu3n3

2012-04-17, 19:07
znam tych pojebów :D mieszkam kilka kilometrów od nich :D

do gazu k***y. wtedy ja to nagram, wjebie na sadola.. i bedzie fun :D

Snejku

2012-04-18, 15:45
No co, chociaż mają zajęcie i nie siedzą ciągle przy komputerze...

PawełGM

2012-04-18, 20:52
reginaldo85 napisał/a:

Ja nie chodze do Kościoła, jest mi to kompletnie obojętne, nie chodze z jednego prostego powodu. nie wierze w księży, nie wierzę w całą tą otoczke... Śmieszą mnie ludzie którzy robia z siebie wielkich katolikow, a w rzeczywistosci nie sa w stanie powiedziec czym rozni sie chrzescijanstwo od katolicyzmu, a co wiecej nie zyja zgodnie z naukami Jezusa. Wiecie ile w Polskce jest prawdziwych katolików? Stawiam, że mniej niz 5%. Teraz kazdy to przeczyta i sie obruszy, ze przeciez chodzi do kosciola... Tylko ze ch*j z tego. Nie rz, nie dwa na pewno byly sytuacje w ktorych zyczyliscie komus zle np jakims terrorystom itp. a to juz jest niezgodne z naukami Chrystusa, ktory glosil by kochac i wybaczac swoim wrogom. Nie tak? To jest tylko taki przyklad, bo wymieniac moglbym dlugo,a daleko szukac nie trzeba bo wyzej w koemntarzach ktos kogos nazywa chorym psychicznie ze wzledu na inne przekonania. Nawet stare babcie, zagorzale fanki Jezusa nie rozumieja o co w tym wszystkim chodzi. Ile z was wierzy w Boga, uwaza sie za gleboko wierzacego, a np gdy matka z sosnowca zabila swoje dziecko mowilo, zeby ja zakopac zywcem? (ja tez tak uwazam, tylko ze ja moge, katolik - nie). Kiedys jakis komik fajnie to powiedzial, ze ludzie nie sa wyznawcami Chrystusa tylko jego kibicami. Dla mnie jest to ignorancja, tak samo ze swiętami. Kazdy obchodzi, a ilu z was naprawde rozumie o co w tych swietach chodzi !? Mozecie sobie teraz pisac, ze pie**ole glupoty, ale wiem, ze zdajecie sobie sprawe z tego, ze tak jest....

.....A także z tego,że przeciętny ateista wie o tej religii wiecej od zadeklarowanego katolika.



Żalisz się tutaj czy co?