18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Milion" psów i jeden dzik

Pantilion • 2018-09-30, 06:27
Spora sfora psów zostaje napuszczona na dzika


Ne...........ro

2018-10-01, 09:17
ch*ja nie bestialstwo j***ny przez lata musiał wpie**olić z parę ton ziemniaków :amused:

artoor84

2018-10-01, 09:50
szczty chamstwa i prostactwa.. nagrywać w pionie!

SinceAge

2018-10-01, 12:16
ja pie**ole jak wy żalujecie tego dzika. to szkodnik... szczerze to widac ze Ci ludzie to jacys wieśnicacy którzy żywią sie pewnie z upraw. a Dzik im to niszczył wiec postanowili go unieszkodliwic. a że nie mają dostepu do broni to zrobili to tak... mi tam nie szkoda tego odyńca. bo widac ze był sam czyli odyniec. stary dzik który wędruje sam i zazwyczaj szuka pożywienia na polach zjadając plony.

buszujacy

2018-10-01, 12:49
film zacny i nagle dostaje kwasem po oczach czytajác komentarze, dzieciom sie portale pomyliy

forrest990

2018-10-01, 13:43
Moje 3 grosze w te gównoburze.

1. Jestem myśliwym, a te ciapaki z kijami i siekierą to 2 pokolenie po neadertalczykach. Tak sie nie poluje.
2. Takie traktowanie zwierząt to bestialstwo. Etyczny mysliwy strzela by zabić, jesli nie jest pewien nie strzela.
3. Dzik to szkodnik jak stonka. Zasługuje jednak, na szacunek jak kazda zywa istota.
Powinni go zaj***ć pistoletem, albo młotkiem jak juz muszą
4. Wśród myśliwych są k***y, jak

wszedzie
5. Jak zabraknie mysliwych, to faune i flore spotka przykry los.
Rolnicy wkraczaja na nowe tereny, gdzie od lat dziki miały swoje miejsce. Jak mozna byv
tak glupim, zeby mowic "wybijcie je wszystkie, to nie moj problem, ale moja szkoda".
Jesli nie mysliwi, to redukcja populacji zwierzyny zajma sie najemnicy, albo wojsko.
Myslicie, ze oni maja jakies pojecie o prowadzeniu gospodarki leśnej.
Mnie uczył ojciec i najstarsi z koła. 10 lat siedze w łowiectwie. Podręcznik nie powie tego co najwazniejsze
aby w lesie dobrze sie działo. Co roku płace 1,5k na dokarmianie, pasniki i pracuje na rzecz lasu/koła.
Dokarmia sie z roznych wzgledow, jak wymuszenie migracji populacji etc. wiec sobie odpusccie ten temat.

Duzo krytyki wobec mysliwych, bo pełno tu kontrowersji. MYSLIWI SA POTRZEBNI.

Walczcie o to by byli etyczni, a nie zeby nas zlikwidowac. Likwidacja łowiectwa to potrzeba znalezienia kogos kto bedzie szacował szkody - my robimy to za darmo w zgodzie z rolnikami. Pilnujemy pol po nocach, zamiast r*chac zone, zakladamy siatki i ogrodzenia zamiast
wybrac sie z synem na rower.

Odsyłam do sprawy z tego roku odnosnie szacowania szkod i apelu ministra do mysliwych w tej sprawie

Wiewór

2018-10-01, 13:54
Cytat:


Duzo krytyki wobec mysliwych, bo pełno tu kontrowersji. MYSLIWI SA POTRZEBNI.



W ch*j jesteście potrzebni. Dosłownie tak bardzo potrzebni jak świni siodło.
Bez waszych "polowań" polmosy by zbankrutowały.
Natura do niczego nie potrzebuje ludzi. Tym bardziej myśliwych.

MadJoker69

2018-10-01, 14:12
@forrest990
W końcu ktoś napisał z sensem, bo od tych pseudo naukowych komentarzy i wyssanych z dupy bajkach o myśliwych przywiązujących dziki do drzewa, aż oczy bolą...
No i ten Yntelygent który pisał o tym że wilk zabija humanitarnie...
Drapieżniki polujące w stadzie zagryzają ofiarę, a i bywa że wpie**alają ją na żywca i Wilki są tutaj idealnym przykładem. Stado podgryza i męczy ofiarę bo pojedynczy osobnik jest za słaby żeby powalić i zadusić Dzika, czy Jelenia który jest kilkadziesiąt kilo cięższy.
Gdybym miał do wyboru bycie zaatakowanym przez stado wilków, hien czy tam likaonów albo przez Tygrysa bądź samotnego samca Lwa to wybrał bym raczej większych przedstawicieli kotowatych które faktycznie są przystosowane do uduszenia ofiary (dłuższe kły i krótszy pysk)

@Abraxus
Główny spór o to czy ludzie powinni ingerować w przyrodę wynika z tego że część ludzi uważa że człowiek jest częścią przyrody i powinien w nią ingerować, a druga część uważa że należy pozostawić ją samą sobie. Fakty są takie że w miejscach gdzie leśnicy czy też myśliwi ingerują w środowisko bioróżnorodność jest większa niż tam gdzie naturę pozostawiono samą sobie (dobrym przykładem są Parki Narodowe pozostawiane same sobie i okalające je Nadleśnictwa nastawione w dużej mierze na ciągłą produkcję surowca drzewnego). Warto wspomnieć że dzięki zrównoważonej gospodarce łowieckiej mamy obecnie w Polsce wzrost populacji zwierząt łownych. Oczywiście by wiedzieć coś takiego należy otworzyć nieco głowę i faktycznie zainteresować się przyrodą, bo powtarzać gówno prawdę która z jakiegoś względu dociera do większej liczby osób może każdy idiota z nitką łączącą uszy zamiast mózgu. Ale żeby w lesie faktycznie coś zaobserwować i na własne oczy zobaczyć jak człowiek poprawił zdrowie przyrody potrzeba chyba więcej zwojów mózgowych niż mają te małpy z filmiku.

forrest990

2018-10-01, 14:15
Myśliwi nie są potrzebni pod warunkiem, że ludzkość przestanie ingerowac w nature.
Tak długo jak rolnik rozszerza swoja działalność na WASZE potrzeby - zeby codziennie chlebek byl tani, swiezy i pomidorek soczysty
tak dlugo jego uprawy beda niszczone przez dziki, nowe lasy dewastowane przez jelenie itd.

Wychoduj sam u siebie w ogrodku, doucz sie z zakresu gospodarki leśnej, albo faktycznie wywołaj burze i zmieć myśliwych,
podkładaj świnie, niszcz te k***y, bo gdzies bul dupy musi znalezc ujscie, zaduś, zabij, k***a zgnieć!

Potem nie płacz, ze zboze takie drogie, ze zwierzeta traca zycie otrute przez rolnika srodkiem do udrazniania rur.
Nie płacz, ze obcy sie rzadzi w twoim lesie. Nie placz, ze bardzo duzo pieniedzy z podatkow idzie na nowa jednostke
ds, szacowania szkod.

Ja sie zapisze do koła strzeleckiego, zeby moc nadal posiadac bron i nie bede musial
ciezko pracowac za darmo i sie uzerac z rolnikami. Nie bede musial sie ukrywac z tym co robie. To nie jedyna moja pasja, ale potem

nie płacz, ze nie wiedziałeś jak to wyglada i chcesz, zeby było jak wcześniej.

skin88

2018-10-01, 15:34
Tak to jest z j***nymi negroidami, j***ne ścierwo stworzone do bycia zniewolonym przez ludzi, niech nikt nie pie**oli, że wszyscy jesteśmy równi, bo wszyscy kolorowi oprócz azjatów to j***ni troglodyci z IQ 3,5, j***ny odpad ewolucyjny

madafaka77

2018-10-01, 20:43
Filmik i gownoburza wysmienite!


szkoda ze tak rzadko...






Cz...........as

2018-10-01, 21:43
Jebnięci jesteście? Banda ciapaków a wy myślicie że nie mieli dostępu do broni... :roll: Te psy wpie**oliły w swoim życiu więcej niż ten dzik.

basra

2018-10-02, 18:11
k***a czy wy serio oczekujecie człowieczeństwa od hebanowych...?

Adae

2018-10-03, 00:30
Czy czarni, czy brazowi, czy zolci - wszyscy to zwierzeta.

W wielotysiecznej historii naszej kultury, szacunek do natury i zycia zawsze byl podstawa, zabicie jednym ciosem - to byl zawsze cel polowania. Pastwienie sie zawsze uwazane bylo za chore bestialstwo i wiazala sie z odrzuceniem przez spoleczenstwo.

A u innych ras, nawet w japoni, chocbys im dal szczyt technologii, to nie zrobisz z nich ludzi, wpie**alaja rzeczy na zywca i nazywaja to delicjami.

Niech zgnily zachod szybko umiera, zeby dominujaca kultura na Ziemi zostali Slowianie.

Cyjanek

2018-10-08, 21:18
@longlong7, ch*j z tobą. oby cie psy zagryzły i będzie ok

ProVVe

2019-03-23, 18:35
longlong7 napisał/a:

dzik zagryziony przez wilki -ok
dzik zagryziony przez psy -nie ok




Wilk poluję, żeby przetrwać... Atakuję zazwyczaj najsłabsze osobniki i dba tym samym o kondycje populacji... STra się szybko wszystko załatwić bo kto wie czy mu ktos nie zabierze ofiary

Pies... Sterowany przez człowieka tylko po to, żeby zamęczyć, zagryźć i powodować bezsensowne męczarnie innego stworzenia...


Wrzucałbym jednego za drugim do takiej sfory jakbym uprzednio trochę ja wygłodził i wpie**alał popcorn