18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

AxL

2014-01-07, 22:08
k***a myślałem że to telewizor ...

protos

2014-01-07, 22:57
to nie myśl tyle bo zostaniesz myśliwym ;C

urwisk44

2014-01-07, 23:25
no w mikro to chyba najlepiej popcorn wychodzi :)

Kamilek1

2014-01-07, 23:33
Wystarczy na środku talerza zostawić wolne miejsce a wtedy całość będzie podgrzana równomiernie ;)

malina340

2014-01-07, 23:34
jak się nie umie nastawić programu to tak jest

Jack Daniel's

2014-01-07, 23:35
Mój chomik się tak fajne obraca....
Bip! Bip! Bip!

Salamanca

2014-01-07, 23:35
k***a jakieś pół godz temu miałem tak z fasolką :-D

kondziu7

2014-01-07, 23:37
Najprościej jak sie da zasada działania mikrofali.
W niej się GOTUJĘ, co by do środka nie włożyć co zawiera WODĘ zostanie zagotowane w krótkim czasie.
Gotuje od zewnątrz. nie jest w stanie podgrzać czegoś w środku, jeśli środek jest ciepły to tylko dlatego że zewnętrzne warstwy przekazały troche ciepła do środka.
Można w niej też ROZMRAŻAĆ odpowiednim "innym" programem będzie wtedy rozmrożone ale nie ciepłe

Polak88

2014-01-07, 23:38
@up

to teraz opisz nam działanie wiedła panie ekspercie

Deathrun

2014-01-07, 23:41
Uwaga! Życiowa porada. W mikrofali podgrzewa się różne rodzaje jedzenia w różny sposób. Wrzucanie całego obiadu na jeden talerz i wkładanie do mikrofali jest trochę... głupie :D . Chyba, że jest to zupa, to fakt trzeba zamieszać. Do Mikrofalówki nie wstawia się jedzenia o różnej fakturze, albo o zbyt dużej różnicy wielkości. Jeżeli jest inaczej to najszybciej nagrzeją się najdrobniej pocięte kawałki jedzenia, i talerz który posiada bardzo małą ilość wody w swojej strukturze i bardzo równomiernie rozłożonej.


P.S.
Zaje**ne z Kwejka, Jebzdzidy i innych portali w ciągu dwóch dni. Masakra. Czy to, że talerz gorący nadaje się na Sadistica? Czy ja muszę kwa przeglądać tylko Harda?

necroboss

2014-01-07, 23:42
Czy ja wiem... to po prostu kwestia dobrej mikrofalówki.


pSTANLEY

2014-01-08, 00:00
Mikrofalówka z obrazka nagrzewa talerz w dużo mniejszym stopniu niż te złomy które macie w domu ponieważ bombarduje potrawę mikrofalami od góry zamiast z boku. Jest to model komercyjny bez tego durnego obracającego się talerza i jeśli spali wam się wasza stara mikrofalówka polecam zakup najtańszego modelu przeznaczonego dla cateringu.

kondziu7

2014-01-08, 00:05
necroboss@
W drgania są wprowadzane cząsteczki wody, odwracają się do siebie odmiennymi biegunami a przy pocieraniu o inną cząsteczke wytwarzają ciepło.
I w mikrofalówce nic innego niż woda nie będzie poddane temu procesowi bo są zastosowane jedna i ta sama wartość drgań w 2500 Hz(nie pamiętam dokładniej) i dla rozmrażania mniejsza ( jakieś 700Hz ). Choć byś nawet wsadził talerz do mikrofalówki to będzie on zimny dopóki nic innego go nie ogrzeje np: pulpeciki twojej matki
@pSTANLEY kupywanie profesjonalnej mikrofalówki jest niezbyt opłacalne mimo że działa lepiej to pobiera w chu więcej prądu. Trzeba po prostu trzeba wiedzieć jak działa i jest ok.