18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Migracje na nowe serwery 2024

Centurion • 2024-04-18, 15:03
Witajcie,

Przedwczoraj wieczorem otrzymaliśmy resztę serwerów zakupionych ze zrzutki.

Serwery pod media zostały już skonfigurowane i uruchomione. Dzięki zwiększonej ilości pamięci RAM mogliśmy wdrożyć nowe eksperymentalne ustawienia które ograniczą znacząco odczyty dyskowe, co mogło być wąskim gardłem w przeszłości.

Ostatni serwer - pod aplikację, jest na etapie konfiguracji i zostanie przeniesiony w ciągu nadchodzącego tygodnia i będzie się to wiązało z czasowym wyłączeniem strony o czym info dam z wyprzedzeniem poprzez komunikat pod menu.

capricorn88

2024-04-23, 07:56
Mnie tylko zastanawia, czemu niektóre filmy znikają z harda?? Może trzeba zrobić superharda?? 8-)

~Angel

2024-04-23, 08:00
capricorn88 napisał/a:

Mnie tylko zastanawia, czemu niektóre filmy znikają z harda?? Może trzeba zrobić superharda??



bo 99,9% to duble

~Esencja

2024-04-23, 08:20
czy planujecie dodać ujemne piwka?? ktoś by miał -10 to temat spada do śmieci na przykład

~Angel

2024-04-23, 08:25
Esencja napisał/a:

czy planujecie dodać ujemne piwka?? ktoś by miał -10 to temat spada do śmieci na przykład



Nie bo zawsze znajdą się śmieszki, którzy będą oceniać temat po autorze a nie po treści albo po prostu masowo dawać ujemne piwa i tworzyć multikonta.

~REsadER

2024-04-23, 09:58
Angel napisał/a:

Nie bo zawsze znajdą się śmieszki, którzy będą oceniać temat po autorze a nie po treści albo po prostu masowo dawać ujemne piwa i tworzyć multikonta.



tylko to samo można powiedzieć z dodatnimi piwami...
dobry materiał = dajesz piwo
przeciętny = dajesz piwo lub nie
słaby materiał = dajesz piwo ujemne lub nie

zrobić oddzielny licznik na ujemne piwa + suma piw, jeśli osiągnie powiedzmy -250 piw trafia do nowego folderu np. "Kosz" i znika po 7 dniach
czyli:
licznik dodatnich piw: 150
licznik ujemnych piw: 250
suma piw: -100
równocześnie naliczamy piwa dodatnie, czyli nawet jeśli dostaniesz -250 piw za temat, "bo Cię nie lubią", ale 150 dodatnich to temat nie zniknie "za nazwę usera" (pryzmując granicę 250 piw)

dodatkowo można zrobić limit dzienny ujemnych piw np.:
konto standard: brak ujemnych piw
konto bronze: 1 ujemne piwo dziennie
konto silver: 3 ujemne piwa dziennie
konto gold: 6 ujemnych piw dziennie
status konto zależny od zasad premium + można dodać dodatkowe warunki typu błogosławieństwo modera, przynależność do grupy, zaufanie, aktywność itp. itd. kwestia zasad, czyli nadużywasz bezzasadnie piw ujemnych = mogą zostać Ci ograniczone

~Angel

2024-04-23, 12:16
I teraz jest sytuacja, że user X założył temat dostał taką ilośc ujemnych piw, że jego temat trafił do kosza i automatycznie się skasował i przychodzi user Y który zakłada temat z tym samym materiałem i dostaje piwa i jego temat zostaje.

Co robić? Czy już na etapie poczekali wywalać jako dubel - jak tak to jak to wyszukać jak poleciało z kosza.
Zostawić - no bez sensu bo to będzie loteria z tematami czy tym razem uda się żeby został zdobywając piwa.

Bardziej podniesienie progu w poczekalni do 50 - 80 piw z czego połowa musi być postawiona w 24 godziny bo inaczej temat leci w susz. Suchary kasowane co 60 dni żeby miejsca nie zajmować.

Jakaś forma "ch*j ci w dupę" by się przydała ale żeby to nie odbijało się kosztem niesprawiedliwej selekcji materiałów.

~REsadER

2024-04-23, 13:06
1. To już wola użytkowników jak oceniają i oni powinni decydować, wpływ na oceny to kilka czynników:
- rodzaj, jakoś i aktualność materiału
- tytuł
- opis
- autor
- tagi (to zapewne max 0,1%, co widać...)
Zawistnych do stawiania ujemnych piw ze względu na autora ilu będzie 1%? Jeśli będzie limit ujemnych piw nie będą rozdawane na prawo i lewo a dodatkowo wynik piw ma być sumowany...

2. Archiwum nikt nie przegląda, co z tego, że mamy fajne tematy w archiwum jak praktycznie nikt do nich nie zagląda. Powinniśmy zrezygnować z archiwum i "rolować" tematy - przedstawiłem w zeszłym tygodniu propozycję na SB data 2024-04-18.

3. Próg w poczekalni jak najbardziej na tak do podniesienia.

4. Forma "ch*j ci w dupę" myślę, że byłaby fajnym, nowym dodatkiem z osobnym rankingiem. :D Tylko to bym dał bez limitów tzn. tak jak piwa dodatnie 1 x na temat. Piwa to rywalizacja i ranking od początku a wielu upomina się o piwa ujemne, nie powinno się tego lekceważyć.

Centurion

2024-04-23, 13:18
Nie wiem czy jest sens zmieniać ilość piw potrzebnych do wyjścia z poczekalni przy 2-3 stronach które się pojawiają na głównej.

Chyba za mały wycinek internetu jest tutaj zamieszczany żeby tych materiałów pojawiało się więcej, poza tym te materiały szybko tracą "ważność", nie ma sensu ich kisić dłużej niż dzień. Większość ludzi co tu wchodzi nie przegląda pewnie poczekalni.

Co do minusowych piw czy jak to zwał, to jeśli kiedykolwiek będzie to wprowadzone to tylko dodatkowo do widoku autora tematu i modów tak żeby nikt tym nie manipulował. Ale to już na pewno nie na tej wersji strony.

Stare materiały nie stanowią jakiegoś większego problemu bo zajmują tylko trochę więcej dysku, który akurat nie jest jakimś drogim zasobem i nie zmniejszy nam to kosztów za które w 95% odpowiadają materiały wrzucane na bieżąco.

~REsadER

2024-04-23, 13:33
1. Poczekalnia - fakt, w obecnej ilości dodawanych tematów chyba należy pozostawić bez zmian, bo za mały przemiał. Obecnie to bardziej przydatne miejsce dla mod/admin/duble niż dla odbiorców.

2. Ujemne piwa - taki wygląd mogłaby mieć nowa forma "ch*j ci w dupę", ale nie piwa, zaostrzenie rywalizacji mogłoby bardziej pomóc niż zaszkodzić.

3. Stare tematy - stanowią problem jeśli są usuwane nowo dodane tematy jako duble a część czy może nawet większość nowych userów ich nie zna lub nie pamięta. Tym samy tracona potencjalna publika nowa i obecna.

Przykład, że ujemne piwa nie muszą kasować tematów:
https://www.sadistic.pl/familiada-odcinek-specjalny-vt590304,15.htm#comments
autor weteran, dla mnie materiał do kosza, ale są tacy, co chcą to oglądać

Necro

2024-04-23, 13:35
Nie można wejść na profil z poziomu ShoutBoxa przenosi na główną , trzeba szukać użytkownika po tematach.

majeńka

2024-04-24, 00:36
REsadER napisał/a:

Zawistnych do stawiania ujemnych piw ze względu na autora ilu będzie 1%? Jeśli będzie limit ujemnych piw nie będą rozdawane na prawo i lewo a dodatkowo wynik piw ma być sumowany...

Pamiętaj o multikontach. Normalni użytkownicy mają po jednym koncie, max 2-3 jeśli chciało im się oszukiwać — zaś onuce mają po kilkaset. I korzystają z sieci proxy na komputerach zwykłych ludzi, tak więc po adresach IP nie da się ich namierzyć. Tak więc co z tego że mam podejrzenia kto jest kto (np. Siriuz=żmij=manolito666=BellaGrubaDupa, zaś Ludzie_to_DEBILE to zdecydowanie nie on ale pewnie też ktoś z ich firmy), jeśli udowodnić się tego nie da.

I owe onuce z multikonta wstawią ci 100 ujemnych piw na temacie który uważają za wart udupienia. Limit ujemnych piw nic nie da bo oni tych kont mają od groma.

~REsadER

2024-04-24, 09:31
majeńka,

myślę, że to, co wcześniej pisałem, załatwia sprawę

"zrobić oddzielny licznik na ujemne piwa + suma piw..."

"....status konto zależny od zasad premium + można dodać dodatkowe warunki typu błogosławieństwo modera, przynależność do grupy, zaufanie, aktywność itp. itd. kwestia zasad, czyli nadużywasz bezzasadnie piw ujemnych = mogą zostać Ci ograniczone"

Jeśli nawet będą mieli po limicie 1 ujemnego piwa dziennie (o ile adm/mod nie zablokuje im tej opcji) i 100 kont to ile tematów udupią? Jeden dziennie może się uda pro ukr lub pro onuc? Myślę, że nawet nie, bo dostanie minimum tyle samo lub więcej piw dodatnich...

T3RMINATOR

2024-04-25, 01:08
Co tu się wyprawia? -1 jakim cudem?


majeńka

2024-04-25, 01:22
REsadER napisał/a:

Jeśli nawet będą mieli po limicie 1 ujemnego piwa dziennie (o ile adm/mod nie zablokuje im tej opcji) i 100 kont to ile tematów udupią? Jeden dziennie może się uda pro ukr lub pro onuc? Myślę, że nawet nie, bo dostanie minimum tyle samo lub więcej piw dodatnich...

Ale wtedy ujemne piwa nie miałyby prawie wcale znaczenia; nie byłyby więc warte wysiłku aby je dorobić.

A na dodatek gdyby wyszedł jakiś temat który onuce chciałyby naprawdę udupić, limit 1 ujemnego piwa też nie pomoże.

Nawet rozwiązania typu reputacja (czyli zbieżność stawianych piw z tymi które tematy dostały się na główną) można obejść, to jest tzw. "karma whoring".

Sadol ma sporą różnorodność opinii, zaś portale gdzie są ujemne piwa bardzo szybko degenerują się do echo chamber. Np. Imgur to skrajna amerykańska lewica, itd.

~REsadER

2024-04-25, 11:17
majeńka, piwa ujemna mają zniechęcać autorów do dodawania takich tematów:

https://www.sadistic.pl/przerwa-na-reklame-vt590911.htm

statystyki 25.04.2024 rok
W ciągu ostatnich 24 godzin zalogowało się 19311 użytkowników, a 71 założyło konto w serwisie.
Napisano 614 postów, utworzono 53 tematów, oraz postawiono 9946 piw.