18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Migowy

Kivas • 2015-05-20, 12:06
Krótka rozmowa z samicą dosłownie przed chwilą, która wywołała mi uśmiech na pysku.

Opowiada mi o swoim pomyśle związanym prezentacją elementów języka migowego w swoim projekcie, nazwijmy to- artystycznym.

W pewnym momencie rzuciłem:

-Ciekawe jak na migi porozumiewaliby się głuchoniemi bez jednej ręki..?

Odpowiedziała:

- Zapewne półsłówkami...

iamthelaw

2015-05-20, 12:47
Niech zgadnę. Masz kozę.

KoniecZartow

2015-05-20, 13:10
iamthelaw napisał/a:

Niech zgadnę. Masz kozę.



Nie zgadłeś, bo pólmózga.

Odmurzyniacz

2015-05-20, 15:24
Zrób fotę bo nikt nie uwierzy że znasz prawdziwą kobietę.

X-man

2015-05-20, 20:33
@UP To mogła być kobieta Sadola, nie mówił w końcu, że jest "prawdziwa" :amused:

kikutnik666

2015-05-20, 22:20
jak "samica" to niemka, murzynka lub cyganka, nie ma czym sie chwalic...

Bi...........er

2015-05-20, 22:22
A nie prosciej bylo by tak:

-Ciekawe jak na migi porozumiewaliby się głuchoniemi bez jednej ręki..?
- Zapewne półsłówkami...

Nie bylo bo wlasne/szukalem po tagach/jak bylo to wywalic....

~Faper Noster

2015-05-20, 22:31
Nie mają z tym problemu. Mając jedną rękę zajętą, pokazują znaki drugą. A znaki wymagające obu rąk pokazują częściowo, drugi głuchy zazwyczaj bez problemu rozumie o co chodzi.
Coś na zasadzie "ej podaj mi trójkę!" - niby niezrozumiałe, ale dwóch majstrów przy robocie będzie doskonale wiedziało o jakie narzędzie chodzi

orzeszwmorde

2015-05-20, 23:09
Gość do niewidomej bez laski.
-Wydaje mi się że niewidomi chodzą z białą laską?
-Nie wiem, nigdy nie widziałam niewidomego.

pedzel93

2015-05-20, 23:18
dobrze ze nie pol-dupkiem...

Gizmolka

2015-05-20, 23:29
Faper Noster napisał/a:

Nie mają z tym problemu. Mając jedną rękę zajętą, pokazują znaki drugą. A znaki wymagające obu rąk pokazują częściowo, drugi głuchy zazwyczaj bez problemu rozumie o co chodzi.
Coś na zasadzie "ej podaj mi trójkę!" - niby niezrozumiałe, ale dwóch majstrów przy robocie będzie doskonale wiedziało o jakie narzędzie chodzi



Po nicku sądzę, że wiesz jak to jest mieć zajętą jedną rękę :mrgreen:

issenpl

2015-05-20, 23:36
@Faper Po nicku sądząc twoja dziewczyna to twoja ręka. Pewnie nie możesz się dogadać na kamerkach ty głuchoniemy perwersie.

TraumaDzieciństwa

2015-05-21, 00:53
Ostatnio rozmyślam tak o języku i mowie współczesnej. Trochę mi żal jak pomyśle o przyszłości kiedy wiem, że słowo "fapać" "fapować" etc. z etymologicznego punktu widzenia wywodzi się z "gimbomowy" i jest przejawem "kwejkalizmu" w języku potocznym. Trąd ten jest silny w rejonach ignorujących bogactwo znanych nam określeń.

omgłomatkobosko

2015-05-21, 08:34
No to się wydało, kto pisze te prześmieszne historyjki do "Chwili dla ciebie".
... a śmiechom tego dnia nie było końca...

Kivas

2015-05-21, 17:16
TraumaDzieciństwa napisał/a:

Ostatnio rozmyślam tak o języku i mowie współczesnej. Trochę mi żal jak pomyśle o przyszłości kiedy wiem, że słowo "fapać" "fapować" etc. z etymologicznego punktu widzenia wywodzi się z "gimbomowy" i jest przejawem "kwejkalizmu" w języku potocznym. Trąd ten jest silny w rejonach ignorujących bogactwo znanych nam określeń.



Trąd to taka choroba... także co do "gimbomowy" to wypadałoby abyś krytykując ją nie powielał tego TRENDU ;-)