18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Michałkiewicz ostro o antypolonizmie

Sanguinius92 • 2013-03-06, 17:08
"Stanisław Michalkiewicz wygłosił w Gdyni wykład pt. "Antypolonizm". - Polacy bierni wobec Holokaustu? Można by zapytać, czemu to Żydzi nie zrobili niczego, by uchronić 3,5 miliona Polaków - pytał.
Michalkiewicz antypolonizm zdefiniował jako "niemiecką i żydowską politykę historyczną oraz działalność Piątej Kolumny", służące "określonym celom politycznym". Jakim? W skrócie rzecz ujmując: zaspokojeniu żydowskich roszczeń co do pozostawionego w Polsce mienia i "uznaniu Polaków jako morderców Żydów".



Były szef UPR odniósł się też do twierdzeń o biernej postawie Polaków wobec Holokaustu. - Można by odwrócić pytanie i dociekać, dlaczego w czasie wojny Żydzi nie zrobili niczego, by uchronić 3,5 miliona Polaków od śmierci? - pytał.



Michalkiewicz opowiedział także o swoim wkładzie w ostateczny kształt polskiej ustawy regulującej kwestie zwrotu majątku gminom żydowskim. - Byłem jedynym, który przeciwko tej ustawie się publicznie wypowiadał. Bo ona stanowiła wielkie niebezpieczeństwo dla przyszłości Polski - stwierdził. Przedstawił zebranym, jak zapraszając wpływowego posła SLD na kawę, nakłonił go do zmiany projektu tej uchwały, którą potem przyjął Sejm. - To były najlepiej zainwestowane pieniądze w moim życiu. Kawa kosztowała mnie dwa pięćdziesiąt, a dzięki niej wspólnie z panem posłem zaoszczędziliśmy dla Polski jakieś trzy miliardy dolarów - stwierdził.



Popularny publicysta mówił także o niemieckiej polityce historycznej, której celem jest "zdjęcie odpowiedzialności z narodu niemieckiego za zbrodnie wojenne". - To odbywa się nawet w warstwie semantycznej. Zauważcie państwo, że nikt nie mówi już o odpowiedzialności Niemców, lecz nazistów. A ci przecież wymarli. Chodzi o to, by odpowiedzialność za zbrodnie wojenne przerzucić na Polaków, bo Niemców uważa się teraz za naród poszkodowany przez II wojnę. To cel żydowskiej polityki historycznej: korzystanie z niezwykle lukratywnego statusu ofiary - oświadczył."







źródło: eMBe/Gazeta.pl oraz serwis wykop.pl

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2013-03-08, 12:28 ]
Libertinus napisał/a:

Prelekcje red. Stanisława Michalkiewicza na temat antypolonizmu.


sz...........bu

2013-03-06, 17:30
dla ciebie michalkiewicz to popularny publicysta a kuźniar to celebryta.
musisz mieć nieźle zryty baniak.

Sanguinius92

2013-03-06, 18:33
@radzioko77
Szczerze powiedziawszy to masz na dole podane źródło skąd to wziąłem, więc raczej mogłeś się domyślić, że nie ja to napisałem, a trochę głupio zamiast artykułem jebnąć samym linkiem do niego, głąbie :roll:

LICH0

2013-03-07, 13:39
Prelekcje red. Stanisława Michalkiewicza na temat antypolonizmu.




Dobrze, że administracja nie usuwa tematów bez słowa wyjaśnienia bo już byłem gotów posądzić ich o działanie na szkodę wolności słowa i mediów oraz o stronniczość i zadufanie w sobie.


Pozdrawiam i miłego oglądania.

Momonti

2013-03-07, 15:47
W skrócie o czym to jest? Bo nie wiem czy ryzykować najbliższe 90 minut swojego czasu.

LICH0

2013-03-07, 19:56
Po tym co napisałeś i 9.000 minut by Ci nie pomogło.
Możesz sobie darować i iść oglądać jak małpy grzebią sobie w dupsku albo grube hamburgery się napie**alają. :ok:

Koniec Świata

2013-03-07, 21:05
Ja wyznaję antywolonizm, a Michalkiewicz to miernota i autorytet dla wolaczkowatych smutasów.

LICH0

2013-03-07, 22:25
Koniec Świata napisał/a:

Ja wyznaję antywolonizm, a Michalkiewicz to miernota i autorytet dla wolaczkowatych smutasów.




Typowe podejście dla osób obdarzonych skromnym ilorazem inteligencji. Chciał jak tak patrze na Twój nick i to co piszesz to mowa tu o iloczynie inteligenci a nie o ilorazie.

Ork.Fajny

2013-03-07, 22:45
Libertinus, nie wymagaj za wiele po kimś o mentalności komunisty/nazisty...

Momonti

2013-03-07, 23:36
@Libertinus
Nie wiem do czego pijesz, po prostu chcę wiedzieć o co mniej więcej i przez kogo jest poruszone w tym filmie to zło? Opis samego filmiku jest ubogi, a ten jest długi. Bo jak to jakaś propagandowa chryja, albo subiektywny wywód kolejnego polityka to mam to w dupie.
Póki co pokazałeś mi tyle - masz siebie za jedynego z właściwym zdaniem, nie rozumiesz pytań/nie chcesz odpowiedzieć, wyciągasz pochopne wnioski.

A teraz opowiedz(skoro nie chcesz powiedzieć o czym jest twój temat) mi więcej o małpach grzebiących w dupsku i hamburgerach co się napie**alają bo są mi to obce tematy.


do adminów: Tematy z tak marnym opisem będą dalej przyjmowane jak leci?

Pater patriae

2013-03-08, 00:05
Momonti, przecież jest napisane, że o antypolonizmie, czego tu nie rozumieć?

Michalkiewicz jest dość znanym publicystą w kręgach ludzi zainteresowanych polityką, tą prawdziwą, nie tą którą nam serwuje większość mediów (gdzie wszystko jest proste jak drut, dzięki czemu przeciętny człowiek myśli, że polityka to tylko kilkunastu ludzi, którzy się obrzucają nawzajem błotem).

Oczywiście przez idiotów takich jak Koniec Świata (znany sadisticowy troll), którzy jedyne co przeczytali jest nie krótsze niż 10 stron jest on "miernotą" i "autorytetem dla wolaczkowatych smutasów", chociaż oczywiście nie mogą się do niczego konkretnie przypie**olić, bo Michalkiewicz nie używa języka przeznaczonego dla prostaków, a dla ludzi, którzy myślą i czytają, więc go po prostu nie potrafią zrozumieć.

LICH0

2013-03-08, 10:41
Momonti napisał/a:

@Libertinus
Nie wiem do czego pijesz, po prostu chcę wiedzieć o co mniej więcej i przez kogo jest poruszone w tym filmie to zło? Opis samego filmiku jest ubogi, a ten jest długi. Bo jak to jakaś propagandowa chryja, albo subiektywny wywód kolejnego polityka to mam to w dupie.
Póki co pokazałeś mi tyle - masz siebie za jedynego z właściwym zdaniem, nie rozumiesz pytań/nie chcesz odpowiedzieć, wyciągasz pochopne wnioski.

A teraz opowiedz(skoro nie chcesz powiedzieć o czym jest twój temat) mi więcej o małpach grzebiących w dupsku i hamburgerach co się napie**alają bo są mi to obce tematy.


do adminów: Tematy z tak marnym opisem będą dalej przyjmowane jak leci?




Prelekcje.. bo zapewne tego słowa nie rozumiesz....
http://www.sjp.pl/prelekcja
Prowadzone przez red. S. Michalkiewicza.

Co tu jeszcze mam Ci napisać? Szczegółowo co działo się w każdym kwadransie? :homer: Nie chcesz wiedzieć więcej niż to co Ci podają mas media Twoja sprawa. Ale rób problemów tam gdzie ich nie ma.

Momonti

2013-03-09, 11:50
@libertinus
Tak wywyższaj się iż nie znam jakiegoś słowa, proszę ;) jeśli da ci to satysfakcję i poczujesz się lepszy to rób tak dalej ;) Poza tym odsyłanie do słownika przez kogoś kto sam pisze zdania w których przeczy się poniekąd samemu sobie jest zabawne :) :
Cytat:

Ale rób problemów tam gdzie ich nie ma.



Nigdzie nie mówiłem iż interesują mnie tylko mas media, ale tobie tego i tak nie wytłumaczę, reagujesz agresją słowną na pytania i krytykę, masz jakiś problem bo ktoś ma pytanie bądź nie śledzi z uwagą wszystkiego co wrzucisz.
A odnośnie:
Cytat:

Co tu jeszcze mam Ci napisać? Szczegółowo co działo się w każdym kwadransie?


Wiesz co to jest ogólny zarys tematu? Bo jedno słowo - "antypolonizm" - tym nie jest.
@pater patriae
Antypolonizm to ogólne hasło, równie dobrze można powiedzieć że coś jest o ameryce, chinach czy o lesie.