18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Melchior rasista

SocialMedia • 2021-09-07, 01:02
Najpierw czarne kostki, zastawa obiadowa a teraz Melchior..

Dyskusja nad figurą Melchiora rozpoczęła się w październiku 2020 r. Wtedy to władze ewangelickiej parafii w Ulm podjęły decyzję o wycofaniu z bożonarodzeniowej szopki kontrowersyjnej rzeźby. Uznały, że tak przedstawiona "problematyczna postać czarnego króla Melchiora podkreśla stereotypy, które w obecnych czasach określać można jako rasistowskie". - Postać, która została uznana za śmieszną w 1920 roku, jest dziś dla czarnoskórych bolesna - to jest różnica. (...) Czarnoskórzy chrześcijanie poczuli się ośmieszeni przez ten wizerunek - tłumaczył swoją decyzję dziekan katedry w Ulm, Ernst-Wilhelm Gohl.





Melchior



pytolsky

2021-09-07, 11:24


> władaj żyzną kolebką ludzkości przez dziesiątki tysięcy lat
> ogranicz swoje odkrycia naukowe do ostruganego patyka i lepianki z gówna

Kortens

2021-09-07, 12:20
Ja jestem w stanie akurat to zrozumieć, spójrzmy na to ze strony ludzi którzy mogą poczuć się urażeni. 100 lat temu, kiedy rasizm w sumie był na początku dziennym, a czarnoskórych traktowano jako prawdziwie gorszy sort, zrobili szopkę, gdzie biali są zaprezentowani w realny i godny sposób, i czarnego króla dla beki zrobili żeby wyglądał kretyńsko. Dzisiaj, kiedy dużo czarnoskórych ma już równe prawa, idzie sobie rodzinka do kościoła i mały chłopiec spyta ojca czemu ten król wygląda tak dziwnie. No i ojciec musi mu opowiedzieć, jak wyglądał kiedyś świat. Oczywiście dużo czarnoskórych po prostu zignoruje ten fakt, a może nawet się uśmiechnie bo czemu nie.

Odwracając sytuację, wyobraźmy sobie kościółek gdzie figurki przedstawiały by czarnoskórych jak Will Smith albo Terry Crews, a jedynie figurki białych ludzi przedstawiane by były jak Kononowicze i chytra baba z Radomia. Dużo białych uśmiechnęło by się pod nosem, a część zrobiła by szum dookoła, bo jak tak można.

Widzę tutaj problem, może to być nieprzyjemne.

KoniecZartow

2021-09-07, 13:00
Kortens napisał/a:

Ja jestem w stanie akurat to zrozumieć, spójrzmy na to ze strony ludzi którzy mogą poczuć się urażeni. 100 lat temu, kiedy rasizm w sumie był na początku dziennym, a czarnoskórych traktowano jako prawdziwie gorszy sort, zrobili szopkę, gdzie biali są zaprezentowani w realny i godny sposób, i czarnego króla dla beki zrobili żeby wyglądał kretyńsko. Dzisiaj, kiedy dużo czarnoskórych ma już równe prawa, idzie sobie rodzinka do kościoła i mały chłopiec spyta ojca czemu ten król wygląda tak dziwnie. No i ojciec musi mu opowiedzieć, jak wyglądał kiedyś świat. Oczywiście dużo czarnoskórych po prostu zignoruje ten fakt, a może nawet się uśmiechnie bo czemu nie.
Odwracając sytuację, wyobraźmy sobie kościółek gdzie figurki przedstawiały by czarnoskórych jak Will Smith albo Terry Crews, a jedynie figurki białych ludzi przedstawiane by były jak Kononowicze i chytra baba z Radomia. Dużo białych uśmiechnęło by się pod nosem, a część zrobiła by szum dookoła, bo jak tak można.
Widzę tutaj problem, może to być nieprzyjemne.



A ja jestem w stanie zrozumieć, że lewactwu tak przeszkadza rasizm, że usunęli czarnego :hitler:

parolpl

2021-09-07, 13:17
Zwykle pie**olenie. Przecież ten z lewej wygląda jak żyd (skulony, łapczywie trzymając coś w rękach). Szukanie problemów na siłę, aby zapunktować. Sam murzyn wyglądem twarzy bardziej wygląda z okolic Konga, oni tam właśnie tacy najbardziej małpi wyglądają.

Sadolini

2021-09-07, 15:53
A więc pozbyli się czarnego z drużyny?

A niby lewica jest taka przyjazna dla mniejszości etnicznych i innego sp***olenia...

Tetrix

2021-09-07, 17:07
zwierzak30 napisał/a:

Mam fotkę jegomościa w lepszej jakości.
Absolutnie nie rozumiem o co ten cały szum.



Figurka powinna miec zlote lancuchy, sylwetke adonisa i stado bialych szmat na kolanach przed nim. WTEDY by im się podobało.

TurboNoGay

2021-09-07, 18:10
Nie mój cyrk, nie moje malpy