18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Megawatowy demon z Chin, NIO EP9

Tassadar • 2017-05-25, 22:30



EP9 to zdaje się najszybszy samochód elektryczny na chwilę obecną. Co prawda w 1:12 brzmi jak tramwaj, ale hej, kto nie chciałby się przejechać wozem który buja się do setki w 2.7 sekundy :!:
Jest to wciąż jeszcze prototyp ale podobno może przejechać blisko 500 km z jakąś rozsądną prędkością. Reszta nieistotnych szczegółów omówiona w materiale.
Fakt, prawdopodobnie Chinole tylko płacą, a światowi fachowcy rzeźbią w garażu co widać na filmie.

Lingula

2017-05-26, 06:14
@d00b - porownujesz tesle do EP9? ... jesz gluten?

Teraz maja rekord calego Nord szlajfe - 6:45.

saves

2017-05-26, 06:54
Elektryki będą przyszłością jak uda się zejść z ceną ogniw paliwowych do rozsądnego poziomu. Porządna bateria litowa do HULAJNOGI!!!! to wydatek 1500zł. Nawet nie wiem, ile potrzeba by było takich baterii, żeby napędzić ten samochód. Na dzień dzisiejszy tylko cena jest zaporą dla elektryków.

grudzin7

2017-05-26, 07:36
@up, właśnie dlatego dają mniejsze (i lżejsze) baterie, ale potem zasięg spada do 300km. Potem znajdują się "znaffcy" co to pie**olą, że 300km to ch*j a nie zasięg, bo przecież oni popie**alają codziennie po 600km w jedna stronę bez ładowania :roll:

C.Z.E.S.I.E.K

2017-05-26, 07:49
mygyry napisał/a:

Przy normalnym użytkowaniu, typu sms i rozmowy na co dzień, plus jakieś zdjęcia, kalendarz i organizer, to jak smartfon wytrzyma 3 dni to to już spory max.


Od paru lat użytkuję Motorole XT615. Wyłącza się bez powodu, sama pisze sms'y, potrafi w środku nocy zadzwonić do pierwszej osoby na liście kontaktów, zniekształca głos podczas rozmowy, ale bateria przy normalnym użytkowaniu trzyma tydzień (wskaźnik pokazuje 100%, przez tydzień i nagle umiera). Telefon ideał. Te ładowania co 3 dni o których piszesz zdarzają się kiedy idę na jakieś większe zadupie i cały czas muzyki słucham.

mygyry

2017-05-26, 12:45
C.Z.E.S.I.E.K, Mi się Samsung wyłączał bez przyczyny przez baterie, powiedzieli, że mogła się zj***ć od ch*jowej ładowarki. Obecnie nie mam smartfona, bo nie potrzebuje, jest dla mnie za duży, nieporęczny i łatwo go rozj***ć a na necie wystarczająco czasu w domu przejebie wiec w pracy mi to zbędne.

Co do samochodów, to elektryczne są przyszłością o której wie już każdy producent samochodu, pomijając pie**olenie o ekologii to jeżeli będzie skok technologii w dziedzinie magazynowania energii i szybkiego ładowania to spalinowe odejdą w cień historii, jeżeli chodzi o osobówki.

BKKWK

2017-05-26, 15:25
Jeśli tak będą wyły samochody kompaktowe, to kupuję Poloneza i będę nim jeździł do końca życia.

ralph

2017-05-26, 15:42
hehe auto elektryczne to nie nowość, pierwsze modele powstały ponad 150 lat temu
Znając życie koncerny paliwowe chciały zarobić i pozamiatane

Adolf

2017-05-26, 17:16
XM195 napisał/a:

4 silniki i 4 skrzynie. Wymiana jak coś jebnie pewnie w okolicach kupna willi w Sopocie. Elektryki to gówno



Bo współczesne silniki o pojemności przeciętnego skutera, uturbione do granic możliwości i o żywotności chińskiej kosy spalinowej z marketu za 150 złotych są takie zajebiste.

Uwielbiam motoryzacje, lubię se pogrzebać przy samochodzie i upie**olić się smarem, lubie zapach benzyny, ale spójrzmy prawdzie w oczy - samochody elektryczne to czysty rigcz i przyszłość motoryzacji. I to nie tylko ze względu na ekologię którą mam głęboko w dupie, ale ze względu na charakterystykę pracy takiego silnika, jego żywotność (bo wyobraź sobie że silnik elektryczny jest tak kurewsko prosty, że bardzo nie wiele rzeczy może się w nim zepsuć) i koszty eksploatacji takiego pojazdu. Mam nadzieje że jak najszybciej uda się rozwiązać problemy z zasięgiem i ładowaniem akumulatorów, by samochody elektryczne mogły się wreszcie upowszechnić i przestać być traktowane jak fanaberia przez takich ignorantów jak ty.

alladyn21

2017-05-26, 17:17
HEKTOR1226 napisał/a:

Auta elektryczne sa zajebiste przyznaje. Sa również przyszłością ale jezeli chodzi o dźwiękowe doznania z jazdy to te cudo moze ssać ch*ja chociażby glupiemu subaru nie mowa już o np. Koenigsegu z 5 litrowa v8. Bo patrząc na jego wygląd to raczej super auto wiec mozna porównywać z ww.



Sory mordo, że się wtrącę ale miałem okazję pojeździć zwykłym bmw i3 i doznania są nieporównywalne do 280km i 600nm. Nie ma dźwięku to fakt ale jak to male gówno zapie**ala do 100 i jakie ma przyspieszenie to sie w glowie nie miesci, te doznania są nieporównywalnie ważniejsze... Więc nie chce myśleć jak przyjemnie jeździ się tym czy chociażby teslą!

emperorzbigniew

2017-05-26, 17:47
Hmmm, 4 skrzynie biegów. To w elektrykach są skrzynie biegów!?

Tassadar

2017-05-26, 17:52
rlkp napisał/a:

http://www.spidersweb.pl/2016/08/tesla-model-s-p100d.html

TESLA ma 2.5s do 100km/h

Więc to Tesla nadal jest najszybszym samochodem na świecie



Prawda, sytuacja się zmienia gdy weźmiesz pod uwagę 0-200. 7s vs 10s. Więc określenie najszybszy jest relatywne.

korinogaro

2017-05-26, 21:01
@Tassadar tyle że tamta Tesla to auto z klasy limuzyn a to auto jest a) wyczynowe, b)ma założone wyczynowe opony, c) jest lżejsze, d) ma prawie 2 razy większą moc. Innymi słowy problem nie jest w mocy tylko w przyczepności.

Legalize_It

2017-05-26, 21:14
mygyry napisał/a:

Aż takich cudów to nawet producenci nie opowiadają... Tydzień to mi trzyma w zwykłym telefonie, przy normalnym użytkowaniu również bez netu i wifi



Polecam Homtoma HT7 z bateria 6200mah i jak nie katujesz ciągle to tydzien wytrzyma