18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Medale

Michael_Myers • 2014-12-27, 10:06
Ceremonia rozdania medali :ok:

ASAKKU

2014-12-27, 20:42
slimac napisał/a:

Tak to są oddziały specjalne brazylijskiej policji Bope. A krzyczą "caveira" czyli czaszka w ich insygniach występuje zawsze czaszka. Polecam film Tropa de elite o tym oddziale kawal dobrego kina :) .


Tak tylko dodam, że powstała też druga część tego filmu... Równie dobra jak i pierwsza... :D

Taki tam krótki filmik motywacyjny o tej formacji:
https://www.youtube.com/watch?v=Z8Yvh_Upyc0

svistak2000

2014-12-27, 22:21
Potwierdzam to panowie z BOPE... Są tam chyba najtwardsze i najlepiej wyszkolone sk***ysyny z Rio de Janeiro.
Jest to swoją drogą chyba jedyna nie skorumpowana "instytucja" w Brazylii. Co ciekawe w Brazylii jednostka ta nie cieszy się popularnością, ze względu na ich sposoby zaprowadzania "pokoju" w favelach (slumsach rio de janeiro). Zwłaszcza wśród młodzieży Brazylijskiej która ma dosyć lewicowe poglądy. Tylko ja się pytam jak oni inaczej mają walczyć z tym wszystkim co pochodzi z Brazylii i widzicie na hardzie. Szumowiny z favel (80% mieszkańców to murzyni, przypadek?) za nic mają życie ludzkie, na plaży potrafią cię zabić za koszulkę albo zegarek. Policja jest przekupiona i sama czerpie zyski handlu bronią, narkotykami, nielegalnym przyłączeniem do internetu i ogólnie wszystkim co jest nie legalne. Zresztą w takich favelach jak Jacarezinha, Vila Cruzeiro trwa codziennie regularna wojna. Policja tam z tego co mi wiadome nawet nie wjeżdża. Zostają tylko ci niepopularni panowie z BOPE.
To co przerasta Brazylie to jej bardzo szybki rozwój gospodarczy (obecnie chyba 5 gospodarka świata) nie wszyscy nadążają za tym rozwojem, bogaci się bogacą, biednym może i nie żyję się gorzej ale różnice między bogatymi a biednymi są coraz większe. Klasy średniej jest stosunkowo mało. Przez to są favele w których rodzi się patologia... Tak na zakończenie mówiąc mieszkańcy favel stanowią bodajże 25% wszystkich mieszkańców Rio de janeiro...

ASAKKU

2014-12-27, 22:27
svistak2000 napisał/a:

nie skorumpowana

svistak2000 napisał/a:

nie legalne


Prawdę piszesz, ale proszę ogarnij te fragmenty... :shock:

tranzystor

2014-12-28, 00:02
remi1982 napisał/a:

all @up Może was zaskoczę, ale w wielu jednostkach oddziałów specjalnych na świecie jest taki zwyczaj. Na koniec kursu kiedy dostaje się odznakę jednostki to wygląda to w taki sposób. Robi tak np. Navy Seal.



Bo byłeś k***a i widziałeś, czy ci kolega powiedział?

vodka100g

2014-12-28, 00:11
też chcę mieć taką zabawkę :D bym napie**alał a on by się zaciął i powtarzał "gabela" (czy jakoś tak) ... tylko bym potrzebował jakiejś instrukcji obsługi na zmianę języka i słowa wykrzykiwanego na np. "sp***alaj" :D - oczywiście zamontował bym go sobie na drzwiach :D wejściowych od domu :D

PLpunk

2014-12-28, 03:25
KAMERA @!!@!#@### :krejzi:

Mael

2014-12-28, 16:10
To są najprawdopodobniej panowie z BOPE. Taka niby policja, niby wojsko. Zajmują się zwalczaniem karteli. caveira - czaszka, bo czaszka jest ich symbolem wywodzącym się z faktu, iż codziennie ginie minimum jeden funkcjonariusz. Oficjalnie są oddziałem policji, nieoficjalnie są wojskiem. Posiadają inne mundury, wyposażenie, wyszkolenie i często łamią prawo, nadużywają przemocy i stosują dość brutalne formy pozyskiwania informacji. Krótko: nie pie**olą się. Ignoranci, którzy nazywają ich tu małpami, czy zwierzętami to gimbusy spragnione wirtualnego piwka, bo realne będą sobie mogli kupić dopiero za parę lat. Doedukujcie się przed napisaniem czegokolwiek, bo robicie z siebie tylko błaznów. Nie pozdrawiam plebsu.

le...........65

2014-12-30, 09:18
Jest ten filmik na youtube lub liveleak? Chciałbym zrobić gifa z przybijania medalu, ale nie mogę znaleźć pliku źródłowego.

Hidalgo

2015-01-12, 12:16
tranzystor napisał/a:



Bo byłeś k***a i widziałeś, czy ci kolega powiedział?



Byłem, widziałem, sam tak dostałem więc potwierdzam.
Nie, nie byłem w brazylijskiej jednostce zanim jakiś kretyn o to zapyta.