18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mayday, mayday, mayday...

Halman • 2021-01-30, 10:46

najgorsze sztormy miał przetrwać i nie pęc... :krejzi:

0to

2021-01-30, 13:03
@Pralpunkt
aż się łezka w oku zakręciła ,byłem na 4 mayday w PL :)

Rebeliant

2021-01-30, 13:03
dwakilo napisał/a:

80%? A dlaczego nie 75% albo 90%? Skąd te dane wyczarowałeś?



Taka wypowiedź sugeruje wprost, że autor uważa, że mniej więcej 80% statków jest taka. Wiadome też jest, że nie powołuje się on na żadne dane statystyczne, a na obserwacje własne i relacje innych. Czy ma to odwzorowanie w rzeczywistości, to zupełnie inna sprawa. Widać u ciebie mizerne doświadczenie w rozmawianiu z innymi, brak obycia w towarzystwie obcych ludzi.

crossdressphyxia

2021-01-30, 13:11
Rebeliant napisał/a:

Taka wypowiedź sugeruje wprost, że autor uważa, że mniej więcej 80% statków jest taka. Wiadome też jest, że nie powołuje się on na żadne dane statystyczne, a na obserwacje własne i relacje innych. Czy ma to odwzorowanie w rzeczywistości, to zupełnie inna sprawa. Widać u ciebie mizerne doświadczenie w rozmawianiu z innymi, brak obycia w towarzystwie obcych ludzi.



Może po prostu jest uczulony na pie**olenie nie poparte żadnym faktem? Ja nie powołując się na żadne dane tylko na swoje obserwacje i relacje innych mogę stwierdzić, że jestem najprzystojniejszym facetem na ziemi i jakbym tak chodził i pie**olił, to też uważałbyś mnie za normalnego i konkretnego rozmówce?

Karboksylator

2021-01-30, 13:15
dwakilo napisał/a:

80%? A dlaczego nie 75% albo 90%? Skąd te dane wyczarowałeś?



ekspert sadistica wyjaśnia:

Insaner napisał/a:

No cóż, taka prawda że z 80% pływających po oceanach jednostek nie powinno nawet wypłynąć z żadnego portu. Złom, rdza, stara technologia, złe utrzymanie. To nie samoloty, które są regularnie sprawdzane. Tutaj transportuje się kontenery i kilkunastu/kilkudziesięciu członków załogi. Jak statek zatonie to nikt nie robi wielkiej afery, wiec po co przepłacać. Dziwię się natomiast ludziom, którzy potrafią iść na półroczny albo i dłuższy kontrakt i wypłynąć czymś takim na pełne morze czy ocean.



w taki sposób zostaje się ekspertem tvn/tvp

vass

2021-01-30, 13:36
Pływałem na takim, woził węgiel z RPA. Przez cały półroczny kontrakt spawałem szyny klejowe na pokładzie i ogólnie wszędzie gdzie się dało aby wzmocnić przerdzewiały kadłub. Przej***ne, na szczęście dobrze płacili :) $

Ronoaro

2021-01-30, 13:38
Ruskie... dobre. Mniej więcej jaki ich lotniskowiec atomowy... na węgiel

banerr

2021-01-30, 13:39
Rebeliant napisał/a:

Starą krypą pod fale płynąć, to proszenie się o zatonięcie.



Ty to się k***a znasz jak ch*j na pieprzu.

Rebeliant

2021-01-30, 13:53
crossdressphyxia napisał/a:

Może po prostu jest uczulony na pie**olenie nie poparte żadnym faktem? Ja nie powołując się na żadne dane tylko na swoje obserwacje i relacje innych mogę stwierdzić, że jestem najprzystojniejszym facetem na ziemi i jakbym tak chodził i pie**olił, to też uważałbyś mnie za normalnego i konkretnego rozmówce?



Bez tego wiem, że jesteś popie**olony, ale w ch*ju bym miał, gdybyś mówił, że jesteś przystojnym facetem, bo fakt ten łątwo zweryfikować, w sumie w sekundę.

Po prostu trzeba umieć czytać innych.

A jak masz wątpliwości do informacji niepopartych faktami, to poszukaj sobie sam faktów i wtedy skontruj rozmówcę.

Jeśli odpowiedź na "Połowa ludzi to debile" jest "Skąd wyczarowałeś te dane", to ten odpowiadający jest debilem, nie ten pierwszy, choć debilizmu pierwszego nie można wykluczyć. Odpowiedź miażdżąca byłaby taka: "Badania wiedzy oraz inteligencji wykazują, że debili jest 60%, a nie 50% jak napisałeś."

W luźnej rozmowie wzmacnianie przekazu w sposób jaki tutaj zaobserwowaliśmy to coś całkowicie normalnego i tylko kiep szuka tutaj dziury w całym, bo każdy normalny wie, że to nie o faktyczną statystykę chodzi, a o odczucia tego, co taką statystykę dla wzmocnienia swojego przekazu użył.

FakeMeDaddy

2021-01-30, 14:15
myślę, że większość społeczności sadola by się zesrało w takim momencie. Wyobraźcie sobie taką sytuację: siedzicie sobie na czilku w stalowej puszcze na środku oceanu i nagle z p*zdy rozlega się trzask stali, a dziób statku lata na wszystkie strony jak fiut emeryta.

Rebeliant

2021-01-30, 14:18
banerr napisał/a:

Ty to się k***a znasz jak ch*j na pieprzu.



Wystarczająco aby nazwać cię debilem, który nie wie, że stare i zdezelowane statki łamią się na falach od przeciążeń w kadłubie, w szczególności, gdy fala jest krótka.


Justynka99

2021-01-30, 14:38
Rebeliant napisał/a:

Bez tego wiem, że jesteś popie**olony, ale w ch*ju bym miał, gdybyś mówił, że jesteś przystojnym facetem, bo fakt ten łątwo zweryfikować, w sumie w sekundę.
Po prostu trzeba umieć czytać innych.
A jak masz wątpliwości do informacji niepopartych faktami, to poszukaj sobie sam faktów i wtedy skontruj rozmówcę.
Jeśli odpowiedź na "Połowa ludzi to debile" jest "Skąd wyczarowałeś te dane", to ten odpowiadający jest debilem, nie ten pierwszy, choć debilizmu pierwszego nie można wykluczyć. Odpowiedź miażdżąca byłaby taka: "Badania wiedzy oraz inteligencji wykazują, że debili jest 60%, a nie 50% jak napisałeś."
W luźnej rozmowie wzmacnianie przekazu w sposób jaki tutaj zaobserwowaliśmy to coś całkowicie normalnego i tylko kiep szuka tutaj dziury w całym, bo każdy normalny wie, że to nie o faktyczną statystykę chodzi, a o odczucia tego, co taką statystykę dla wzmocnienia swojego przekazu użył.



Jakoś zupełnie mnie nie dziwi, że to Rebeliant broni danych z dupy. Najczęściej procentów w dyskusji używają matoły, które chcą się wykreować na wielkiego znawcę tematu. Dlatego pytanie o źródło jest uzasadnione. Jak źródłem będzie marynarz z 30 letnim doświadczeniem, to można przyjąć, że może 75%, a może 85%, ale z grubsza duża część tych statków faktycznie się do pływania nie nadaje. Jak to samo pisze anonimowy sadol, który z dużym prawdopodobieństwem wodę to widział tylko pod prysznicem.to jakoś te obserwacje tracą jakiekolwiek znaczenie.

Insaner

2021-01-30, 14:50
Zabawne jak z dupy podane przeze mnie "80%" mające na celu zobrazowanie tego, jak poważna jest skala problemu wywołało dyskusję na temat rzetelności danych. :amused:

Jest mnóstwo materiałów o transporcie morskim, można obejrzeć/poczytać relacje marynarzy. Sam mam znajomego, który pracują na takich kontraktach i też pływał na różnych jednostkach. Większość z tych osób uważa, że ogrom statków w eksploatacji to pływające trumny które są na skraju swojego życia ale dopóki nie toną to mają zarabiać. Non-stop naprawy, częste wycieki i inne awarie. Statki morskie nie są tak zadbane jak samoloty, bo niestety ale nie ma nad nimi takiej ostrej kontroli.

polakwrocek

2021-01-30, 15:43
A to długie jednostki mogą tak na falę iść ? Bu to się prosi o problemy.

Rebeliant

2021-01-30, 16:23
Justynka99 napisał/a:

Jakoś zupełnie mnie nie dziwi, że to Rebeliant broni danych z dupy. Najczęściej procentów w dyskusji używają matoły, które chcą się wykreować na wielkiego znawcę tematu. Dlatego pytanie o źródło jest uzasadnione. Jak źródłem będzie marynarz z 30 letnim doświadczeniem, to można przyjąć, że może 75%, a może 85%, ale z grubsza duża część tych statków faktycznie się do pływania nie nadaje. Jak to samo pisze anonimowy sadol, który z dużym prawdopodobieństwem wodę to widział tylko pod prysznicem.to jakoś te obserwacje tracą jakiekolwiek znaczenie.



Tak myślą ludzie głupi.

Totalny random może mieć rzetelne informacje, choć jednocześnie może mieć zerowe pojęcie o danym zagadnieniu. Wystarczy, że otrzyma informację od kogoś, kto doskonale to wie. I to są ludzie mądrzy, tacy, którzy chłoną wiedzę i posiadają jej w swej głowie dużo, ale przede wszystkim potrafią wiedzę znaleźć.


Najwięksi0 debile to tacy co mówią:
- nie jesteś kobietą to nie znasz się na rodzeniu
- nie pracowałeś jako X, to co możesz o tym wiedzieć


To po tym wyróżnia się debili.




I jeszcze jedno. Jesteś tak głupia, że nie zrozumiałaś wcale mojej wypowiedzi, banalnie prostej. Nie bronię danych, a rozumiem przekaz i takie wypowiedzi na forum czy w mowie potocznej. To jest coś całkowicie normalnego, ludzie w ten sposób wyrażają swoją opinię, a nie fakty, często nieweryfikowalne na miejscu / wciągu chwili. Taki przekaz jak wyżej oznacza tylko, że autor wypowiedzi myśli, że 4/5 statków to ch*jnia z grzybnią. W rzeczywistości statków poniżej standardów cywilizowanych krajów może być więcej, może być mniej. Mając wiedzę ogólną o świecie, o ilości dzikich krajów i zacofaniu w tychże, można spokojnie zignorować fakt, że takich ch*jowych statków jest 60, 70, 80, 90 czy 0 procent. Sednem mojego tu udziału jest nazwanie debili po imieniu, bo nie potrafią zrozumieć przekazu, a czepiają się jakiejś danej, która jest totalnie nieistotna.

banerr

2021-01-30, 16:24
Rebeliant napisał/a:

Wystarczająco aby nazwać cię debilem, który nie wie, że stare i zdezelowane statki łamią się na falach od przeciążeń w kadłubie, w szczególności, gdy fala jest krótka.



pie**olisz dzieciaku.Większość twoich komentarzy to wypociny murzyna bez szkoły za które łykasz piwa od podobnych ci poziomem intelektualnym niedojebów. Nie masz k***a żadnego pojęcia o tym co piszesz niedorozwoju wypuszczony z miednicy po skrobance.