18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Matiz

BongMan • 2012-08-05, 14:38
- Matiz ma jeden plus...
- Gdzie?!
- Na akumulatorze.

HAL-9000

2012-08-05, 23:47
alan10 napisał/a:

Miałem tico i na pewno nie zamieniłbym na matiza. Silnik na wtrysku, przez co ma większe spalanie a osiągi takie same (mówię o silniku 0,8l). Matiz jest wyższy (bałbym się na zakręcie...), cięższy i więcej pali, a w zamian nie oferuje NIC.
W przypadku tych samochodów nie ma co rozmawiać o bezpieczeństwie. Inna sprawa, że jak ktoś chce być bezpieczny to niech siedzi w domu, a nie truje dupę o airbagi...



Coś pokręciłeś kolego. Odsyłam do jutuba na testy zderzeniowe, właśnie przez to matiz jest cięższy. Matiz dzięki wtryskowi się troche poprawił. I mówimy tylko i wyłącznie o silniku 0.8 bo innych nie było w tym pudełku na nasz kraj. Poza tym w przeciwieństwie do tico matiz ma już ABS (ale i tak hamuje jak rower, nawet odgłos ten sam :D ), poduszki w standardzie i klimatyzacje w opcji o czym w tico nie było mowy. Wspomaganie, elektryczne szyby... Poza tym tico koroduje jakbyś o nie nie dbał, natomiast zadbany matiz nie koroduje w ogóle. Konstrukcja udana, w końcu nadal to klepią (spark).

Tak swoją drogą to najmocniej hejtują to auto ludzie którzy zimą zapie**alają po kolana w śnieżnym gównie a latem skwierczą obok jakiegoś żula w MPK :D .

A za kawał piwo:P

Ryuk

2012-08-06, 12:09
@UP.

Mój bez wspomagania, bez elektrycznych szyb, klimy (w ogóle jest opcja z klimą w Matiziaku? ;>), bez ABS'ów - o tym to akurat pierwsze słyszę :D , "poduszki w standardzie" - no, ja nie mam ;] Także, samochód konserwa ;) Fakt, oszczędny i wyciśniesz z niego max 144km/h - ale po co, skoro przy 110-120 robi się wir w baku ;) Raz wybrałem się tym autem na Woodstock, ja + 2 kumpli i daliśmy rade - zyskał tym samym dwa przydomki: "biała strzała" - od zawrotnych prędkości i jego koloru... oraz "Matiz Offroad", bo dzięki dość wysokiemu zawieszeniu daje radę śmigać po pagórkach, dziurkach i innych skarpach ;) I nie pie**olcie mi tu, że hejtuje :D Samochód lepszy taki niż żaden, on jest po prostu śmieszny :D

wj...........44

2012-08-06, 12:40
@HAL-9000
" Odsyłam do jutuba na testy zderzeniowe, właśnie przez to matiz jest cięższy."
Czyli gdybyś nie odesłał alana10 do "jutuba", to uważasz że Matiz byłby lżejszy ?

Zapytałbym się jaką miałeś ocenę z matury z polskiego, ale chyba jeżeli coś zdałeś to był to test gimnazjalny...

basior88

2012-08-06, 14:48
Wyperzedzać Matizem to jak kroić chleb mikserem :)

HAL-9000

2012-08-08, 01:49
wjtk4444 napisał/a:

@HAL-9000
" Odsyłam do jutuba na testy zderzeniowe, właśnie przez to matiz jest cięższy."
Czyli gdybyś nie odesłał alana10 do "jutuba", to uważasz że Matiz byłby lżejszy ?

Zapytałbym się jaką miałeś ocenę z matury z polskiego, ale chyba jeżeli coś zdałeś to był to test gimnazjalny...