18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Masaż serca

Macx83wwww • 2020-10-26, 19:55
Pierwsza trauma w życiu



Trzeba będzie kupić nowego ,,Azorka"

TheRaqur

2020-10-27, 09:46
Ciekawi mnie dlaczego gościu to nagrywał.

mesjans

2020-10-27, 18:42
Rodzice kupili martwego na obiad i młodej wkręcili że kupili jej do zabawy ale po drodze zemdlał :)

razgan12

2020-10-27, 21:40
To jest przeczesanie zwłok!!! Czy tam k***a bezczeszczenie

AdamBrown

2020-10-27, 23:38
Szkoda mi tej dziewczynki, to był jej kochany piesio, i chciała go ratować, a dorośli se beke kręcą, i jeszcze filmuja.
I zamiast dziecku wytłumaczyć jak funkcjonuje świat, to budują jej traumę.

cuurniprime

2020-10-28, 00:33
8765tj napisał/a:

Na przyszłość w formie ciekawostki. Wpierw udrażniamy drogi oddechowe. Psa i kota pompujemy leżącego na prawym boku 100-120/min. Serce lokalizujemy odciągając łokieć maksymalnie do tyłu. Przy małych do 5 kg ucisk całej dłoni jednocześnie stymuluje serce i płuca, przy większych ciśniemy bądź punktowo kciukami, bądź jak u małpy. Bez sprzętu do intubacji zamykamy pysk i wentylujemy przez nos. Teoretycznie igła wbita między nozdrza robi "spięcie" i mocno stymuluje ośrodek oddechowy chociaż to raczej sztuczka do reanimacji ze sprzętem. Przy migotaniu bez defibrylatora kilka uderzeń przedsercowych może zresetować rozrusznik do normalnej pracy. Chociaż kurduple szybko się odmóżdżają, wilczura łatwiej przywrócić. Jak ktoś ma gryzonia czy innego zajęczaka nie ma co próbować bo mózg pada po kilkunastu sekundach a i tempo 300 uciśnięć na minutę jest niewykonalne.



I za poszerzenie mojej wiedzy masz piwo kolego. Do głowy by mi nie przyszło resuscytować zwierzę :mrgreen:

sznycel_pl

2020-11-02, 06:02
Rodzice do odstrzału