18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Masa górą, czyli mocna czołówka

pietrekpong • 2018-12-11, 18:15
Dobrze pokazana różnica mas w zderzeniu czołowym.


napierdalator13

2018-12-12, 03:09
el_kadafi

Głupty gadasz z tym pomaganiem, kiedyś wpie**oliłbym się rozwaloną oponę na trasie lublin-warszawa gdyby mi tirowiec nie powiedział wcześniej :)

Altus

2018-12-12, 07:28
Pusta nie pusta druga strona. Wyobraźmy sobie, że tirowiec zjechał na przeciwny pas, koleś w seledynowym kartonie łączy się z powrotem ze swoją świadomością - powiedzmy, że przysypiał - i wraca na swój pas. I też jest jebnięcie, tylko na lewym pasie. Kartonowiec nie żyje, jak się wytłumaczyć?

mrkuchar

2018-12-12, 08:00
Myślicie że gość jest :dead: czy nie bardzo? nie widać by spadły buty..

@spiepszaj_dzbanie No tak, bo w tym przypadku na lewym pasie była wycieczka z częstochowy w liczbie 40 osób.. mógł chociaż spróbować, była by szansa że osobówka chociaż lekko wytraci prędkość na barierce.


Altus napisał/a:

Pusta nie pusta druga strona. Wyobraźmy sobie, że tirowiec zjechał na przeciwny pas, koleś w seledynowym kartonie łączy się z powrotem ze swoją świadomością - powiedzmy, że przysypiał - i wraca na swój pas. I też jest jebnięcie, tylko na lewym pasie. Kartonowiec nie żyje, jak się wytłumaczyć?


Pokazać nagranie z kamerki? :amused:

Wiewór

2018-12-12, 08:06
0:16 widać po prawej, że ktoś otworzył drzwi i chciał wyjść.

@ndrew

2018-12-12, 12:54
Co wy myślicie amatorzy, że coś o wadze 40 ton ominie przeszkode jak osobóweczka? Nawet gdyby to się udało to leżałby na boku a osobówka pojechała dalej i tyle by z tego miał.

Ja...........ro

2018-12-12, 17:34
el_kadafi napisał/a:

@up

"Gdyby uciekał, ofiar było by więcej, bo ciężarówka mogłaby wpaść w poślizg i wyj***ć bezwładnie w jakieś auto (np. w ciebie)."

1. Droga była pusta
2. Gdyby uciekał to "mógłby" wpaść w poślizg. A jak nie ucieka to na 100% jebnie czołowo. Wybór jest prosty.

Przez tirowców pozbyłem się CB. Nigdy ch*je nie pomogą, nie powiedzą o niebezpieczeństwie. Tylko k***a cały czas te śląskie pie**olenie na poziomie podstawówki. Kiedyś myślałem że to normalni ludzie którzy lubią jeździć. Teraz myślę że to głównie przegrywy życiowe. Z wyjątkami oczywiście. Ale wystarczy że 20% to będą totalne głąby i to uczyni z nich najgłupszą grupę zawodową w PL.



"Ooo, jakiś typu który ewidentnie nie powinien wsiadać za kółko nagle zmienia pas w wypie**ala mi przy pełnej prędkości, bez hamowania, centralnie na czołowe! Trochę lipa, bo w którą bym stronę nie próbował uciec nie uniknę kolizji... Co bym nie zrobił i tak we mnie trafi, czy czołowo czy w bok i na 95% zdechnie. ch*j, zaryzykuję dodatkowo własne życie spadając do rowu, na drzewa i kładąc wypełnioną tonami towaru pakę (która może zwalić mi się na łeb) żeby dać jakiemuś zj***nemu randomowi +5% szans na przeżycie oraz żeby el_kadafi się nie przypie**alał."

Pan_Doktur

2018-12-12, 20:40
mógł sp***alać na lewy gorzej by nie narobił bo był czas

Btw. Co miesiąc odbieram tira z dostawą i k***a stwierdzam, że kierowca tira to stan umysłu na dziesiąt dostaw jeden był normalny bo miał 22 lata i od dwóch lat lejce. k***a sp***oleńcy i tyle

Dżizas_kurde

2018-12-13, 23:19
Masa nie ma znaczenia - liczy się zdolność pochłaniania i przekazywania Energii kinetycznej...

Mylę się ?

Upuść na nogę 1kg ołowiu i 1kg pierza.....


mateuszsadoltzr

2018-12-14, 04:18
Ten moment kiedy zdmuchnałeś osobówke i hamujesz z nią 10 sekund w międzyczasie zdając sobie sprawe że masz mielonke na chłodnicy

Ja...........ro

2018-12-16, 23:32
el_kadafi napisał/a:

@up

"Gdyby uciekał, ofiar było by więcej, bo ciężarówka mogłaby wpaść w poślizg i wyj***ć bezwładnie w jakieś auto (np. w ciebie)."

1. Droga była pusta
2. Gdyby uciekał to "mógłby" wpaść w poślizg. A jak nie ucieka to na 100% jebnie czołowo. Wybór jest prosty.

Przez tirowców pozbyłem się CB. Nigdy ch*je nie pomogą, nie powiedzą o niebezpieczeństwie. Tylko k***a cały czas te śląskie pie**olenie na poziomie podstawówki. Kiedyś myślałem że to normalni ludzie którzy lubią jeździć. Teraz myślę że to głównie przegrywy życiowe. Z wyjątkami oczywiście. Ale wystarczy że 20% to będą totalne głąby i to uczyni z nich najgłupszą grupę zawodową w PL.



nie trzeba było długo czekać jak DOKŁADNIE by wyglądała cała sytuacja gdyby gościu chciał uciec przed tą osobówką.

https://www.sadistic.pl/wypadek-na-trasie-73chmielnik-busko-zdroj-vt485328.htm

więc nie nie dziel się już z nami żadnymi mądrościami

danielekon

2018-12-22, 09:27
Masa x Pęd = rozpie**ol