18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Marsz Ukraińców przez Przemyśl

JohnFairPlay • 2016-06-27, 01:28
Nie obyło się bez:
0:07 - nazistowskiego Sława Ukrajini! Herojam sława!
0:45 - Jeszcze Polska nie zginęła, ale musi zginąć


fanato

2016-06-27, 01:31
a w tle samir kebab (0:25). lepszego ujecia byc nie moglo.

tak tak, jebac ukraincow

simoni

2016-06-27, 02:18
Czemu nie walczą za wolną Ukrainiec? Aż tak bardzo lubią szorować polskie kibelki?

de...........nt

2016-06-27, 03:49
Teraz popatrzcie wszyscy, jak to wszystko tłumaczy kochany, broniący polskiej demokracji KOD-owski onet:

Cytat:

W Przemyślu próbowano zakłócić upamiętnienie ukraińskich bohaterów wojennych



Cytat:

Grupa około 20 osób usiłowała zatrzymać w Przemyślu procesję grekokatolików i prawosławnych



Cytat:

Zdaniem prezesa Związku Ukraińców w Polsce Piotra Tymy, który brał udział w uroczystościach, wśród zakłócających procesję były osoby w koszulkach Młodzieży Wszechpolskiej. Mieli oni wykrzykiwać obraźliwe hasła pod adresem uczestników procesji.

- Uroczystości upamiętniające naszych bohaterów, strzelców siczowych sięgają lat 20. ubiegłego wieku, z przerwą w okresie PRL. Nigdy jednak nie budziły kontrowersji. Dopiero teraz pewne środowiska wykorzystując cynicznie fakt, że na cmentarzu tym znajdują się mogiły członków UPA, usiłują wywołać konflikt polsko-ukraiński – mówił Tyma.



Tutaj link:

http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/w-przemyslu-probowano-zaklocic-upamietnienie-ukrainskich-bohaterow-wojennych/rp2pr8

Wstyd, wstyd mi za Polaków, którzy sprzedali się obcym i piszą takie sk***ysyństwa. Wstyd mi za tych, którzy chcą tłumić naszą polskość. Wstyd mi za tych, którzy pozwalają na takie rzeczy.
Wstyd mi za ludzi, którzy nie potrafią zrozumieć, że uhonorowanie strzelców siczowskich jest jedynie pretekstem do manifestowania przez ukraińską dzicz miłości do banderowców.
Wstyd mi za Polaków, którzy pozwalają na wpuszczenie do Mojego Kraju j***nych banderowców.
Wstyd mi za policję, która nie dość, że nie dopuściła do wpie**olu, to jeszcze powinna była pomóc i spałować ukraińskie upowskie i banderowskie j***ne k***y.
Podczas "rzezi wołyńskiej" te k***y zamordowały połowę moich przodków, którzy żyli tam od wieków. Łącznie z dziećmi, starcami, kobietami w ciąży. Przeżyła moja babcia, dzięki której wiem, co tam się działo. Ukraińcy nigdy nie czuli się winni. Czuli i czują się bohaterami, dzięki temu, że mordowali cywili, wycinali w pień każdą polską wioskę i miasto.

Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale kiedy na tamte ziemie przyszli Niemcy, to ludzie odetchnęli z ulgą. Niemcy pilnowali porządku, jedynie za ukrywanie żydów była kulka w łeb. Nie zabijali ludności cywilnej, jedynie żądali 1/3 żywności - mleka, mięsa, chleba, jaj, itp.
W zamian za to tworzyli patrole, które broniły Polskie osady przed UPA. Wiem, że to brzmi przewrotnie, ale właśnie tak było. Kiedyś jakiś szeregowy szkop ukradł mojemu pradziadkowi kurę. Zostało to zgłoszone do oficera i szeregowy musiał kurę oddać i przeprosić.
Czasami zdarzali się też uczciwi Ukraińcy. Jeden z nich ostrzegał Polaków, bo zwyczajnie ich lubił - jego syn był w upowskich bojówkach i przez to wiedział, której nocy będą atakować.

HO...........OR

2016-06-27, 05:53
@up W wielu przypadkach tak było na kilka godzin przed atakiem banderowców na wioskę moich dziadków przyszedł ukrainiec (po tamtej stronie byli też normalni ludzie) i ostrzegł polaków wtedy miejscowy pleban udał się do niemców i błagał ich o przysłanie ochrony udało się i wioska przetrwała (wcale nie musiało się to tak skończyć bo to własnie niemeckie władze podburzały ukraińców do mordowania polaków). Za to jak weszli ruscy to się z banderowcami nie pie**olili wraz z miejscowymi chodzili od domu do domu i jeśli znaleźli banderowców wyciągali ich z chałup i na miejscu rozstrzeliwali i tak systematycznie oczyścili okolice z większości banderowskich pomiotów.

tongpo

2016-06-27, 06:13
jechac z k***iszonami banderowcami pie**olonymi ukraincami , h*j im w plecy

bleblebator1

2016-06-27, 06:28
Spokojnie, bez spiny
Rozbiór ukrainy trwa w najlepsze.
Najpierw soros wywołał majdan,
potem putin najechał i wyrwał kawał ukrainy dla siebie
teraz soros wysłał swojego przydupasa bucholtza do reformowania ukraińskiej gospodarki :beka:

saves

2016-06-27, 06:41
Żydogazeta też oburzona. No ale u nich każde propolskie zachowanie zasługuje na krytykę. Gdyby to pedzie pobili narodowców, to pialiby z zachwytu.
PS. Ukraińców spotykam już w stolicy permanentnie. Namnożyło ich się więcej niż zielonych ludzików w Donbasie.
PS 2. OberszKODnik Kijowski dostał wpie**ol. :)

łomatko

2016-06-27, 07:21
Mamy taką dobrą okazję by odzyskać Kresy Wschodnie, tylko dogadać się z Ruskimi :D

De...........37

2016-06-27, 08:27
A na ch*j nam te kresy wschodnie, wyjaśnij mi? Za mało mamy obecnie własnej biedy i syfu?

bleblebator1

2016-06-28, 19:16
łomatko napisał/a:

Mamy taką dobrą okazję by odzyskać Kresy Wschodnie, tylko dogadać się z Ruskimi :D


Za późno, soros był pierwszy

Ti...........ch

2016-06-29, 22:56
Jakich oni mają bohaterów wojennych? Wiem, że jakiś pomniczek postawili w ch*j lat temu za cmentarzem komunalnym i za działkami. Chyba coś tam wyszkrabali nawet po polsku, ale jak tam człowiek ostatni raz po okolicy łaził to nastroje były znacznie łagodniejsze, tzn. normalne.

Teraz sytuacja w mieście jest zła, a nawet bardzo zła. Ktoś chyba chce zyskać na konfrontacji pomiędzy Polakami i częścią miejscowych Ukraińców (dziwne, ale są tacy), a przyjezdnymi Ukraińcami z zachodniej Ukrainy i drugą częścią (zdecydowanie liczniejszą) miejscowych Ukrainców.

Dobrze, że Żydów i Austriaków nie ma już w mieście, bo to dopiero byłby rozp***ól.