18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

mały słodziak :P

KupaAmbra666 • 2013-08-20, 20:26
:noga:




Hottentotta tamulus

Występowanie: Indie, Pakistan.

Środowisko naturalne: Zamieszkuje płytkie norki, ciasne szczeliny pod kamieniami oraz inne podobne miejsca, na terenach gorących, o niewielkim stopniu wilgotności. Zdjęcia...

Wielkość: 5-9 cm.

Wygląd: Przybiera barwę żółtą, wpadającą w jasny brąz - zależnie od miejsca pochodzenia.

Jad: Bardzo silny, szczególnie jeśli chodzi o populacje Indyjską. Wśród przestudiowanych 384 przypadków ukąszeń, 27 z nich skończyły się śmiercią. Szczególnie narażone są dzieci oraz osoby starsze, lecz u w pełni zdrowych dorosłych objawy również bywają silne. Oczywiście część ukąszeń kończy się jedynie na bólu, jednak opisane są również przypadki wystąpienia: wymiotów, pocenia, ślinienia się, częstoskurczy, bradykardii, nadciśnienia, problemów z trzustką, sercem oraz płucami.

Przebieg życia: W wysokiej temperaturze rosną dość szybko, dorosłość potrafią osiągnąć nawet w 8 miesięcy, czasem trwa to jednak 10-12 miesięcy. Niższa temperatura znacznie to opóźnia.


Warunki hodowlane


Terrarium: Dla pary dorosłych skorpionów odpowiedni będzie zbiornik o rozmiarach dna 20x25 cm.

Temperatura: 28-34°C, nocą chłodniej - nawet do 24°C.

Wilgotność: 40-50%. Warto zastosować płytki zbiornik z wodą oraz niezbyt częste spryskiwanie jego okolic. W przypadku młodych kilka kropel raz na jakiś czas również nie zaszkodzi. Należy pamiętać o odpowiedniej wentylacji, aby wilgotność nie utrzymywała się zbyt długo.

Podłoże: Piasek.

Rozpoznawanie płci: Samiec posiada 30–39 ząbków na pektynach, samica 27–34. Szczypce szersze w przypadku dorosłych samców, występuje również ząbek służący do przytrzymywania samicy w trakcie tańca godowego. Więcej...

Rozmnażanie: Ciąża trwa 4-6 miesięcy, w miocie średnio jest 20-30 młodych.

info z scorpiones.p







gruta1

2013-08-20, 21:16
nie ten dział

boberm

2013-08-20, 22:22
Może "Seks, dewiacje, fetysze" ?

No...........ic

2013-08-21, 11:09

pemb

2013-08-21, 23:27
3 lata temu sp***oluł mi H.t. l3 i do tej pory ch*ja nie znalazłem.