18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

reSPECT

2013-01-05, 12:20
Abdulan napisał/a:

To, że mieszkają na płaskowyżu to jasne jak Słońce. Przez to mają lepiej dotleniony organizm na naszych wysokościach. Biali biegacze także mają obozy sprawnościowe w górach :lol: . Tylko, że tu nie chodzi jedynie o sprawność tlenową, ale budowę tkanki mięśniowej. Osoby z rasy negroidalnej mają więcej tkanki białej, osoby rasy kaukaskiej mają więcej tkanki czerwonej, której zapotrzebowanie na tlen jest dużo większe (popatrz na Pudziana jak sapał ;) ). Tak czy inaczej, różnimy się budową mięśni, gęstość mięśni nie pozwala Murzynom na osiąganie dobrych wyników w pływaniu. Także poczytaj troszkę o fizjonomi człowieka i różnicach między rasami, a dopiero później włączaj się do dyskusji.

Czarni nie tylko są wytrzymalsi w biegach długodystansowych, ale także w sprintach, osiągają bardzo dobre wyniki, do których biały nawet się nie zbliży. Informacja dla Ciebie, Usain Bolt pochodzi z Jamajki, a tam jest jedynie 300m n.p.m. i to tylko w połowie wyspy. Inni czarni biegacze z nizin też sobie lepiej radzą od ich białych rywali. Teraz przejdźmy do sportów siłowych, w tym przypadku czarnoskórzy dostają baty od białych i żółtych, nie ma właściwie żadnego poważniejszego czarnego zawodnika w czołówce sportów siłowych. Udowodnij mi, że jest inaczej to dam Tobie piwo. Sportem interesuje się od dawna i same obserwacje konkurencji sportowych pokazują jasno, kto, gdzie i jak się sprawdza w danym sporcie.

Za kolorem skóry idą zmiany także w budowie niektórych ścięgien czy kości. Środowisko, w którym dana rasa ewoluowała spowodowało, że osobniki tej rasy są bardziej do niego przystosowane. Popatrz teraz na rasy psów, jedne są obronne, inne myśliwskie, a jeszcze inne używane są do biegów. Widzisz różnice? Nie jesteśmy identyczni pod względem budowy bo natura nadała nam inne cechy, rozwijaliśmy się w diametralnie innych środowiskach. Wystarczy troszkę interesować się światem, a nie przyjmować stwierdzenie, że jedyna różnica między nami to kolor skóry, tak nie jest i nigdy nie było. Wszyscy jesteśmy ludźmi, ale nie wszyscy jesteśmy tacy sami.



Dobra teraz mnie zgasiłeś, nie chce mi się tego czytać także wygrałeś :D