18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Majdan? Tak się kończą państwa!

Bertoos • 2014-12-08, 09:20
Istnieją ludzie potrafiący doskonale ocenić znaczenie danego wydarzenia, gdy jest jeszcze w powijakach. Dr Jan Przybył, wieloletni wykładowca historii kultury polskiej, autor książek o Ukrainie i pilot wycieczek na Kresy, opowiada o majdanie jako sposobie sprawowania władzy (28.02.2014). Fantastycznie przewiduje rozkład państwa Ukraińskiego.


martinkane

2014-12-08, 13:28
Synonimem Rosji jest sierp i młot, a banderowców piła i siekiera.Niech się rżną świńskie ryje.

wa...........90

2014-12-08, 13:51
10 minut pitolenie, nie chciała mi się oglądać za bardzo.

Dodam od siebie, ukraina to kongo i jebie mnie ich wojna....tadam

Corde18

2014-12-08, 14:04
Niektórym to nawet miażdżenie łba drzwiami o futrynę by nie pomogło. Idioci są wszędzie, a ponieważ nie można do nich legalnie strzelać, trzeba ich wziąć za łby i trzymać krótko na łańcuchu. I nie pitolcie, że wolnosc nie idzie w parze z monarchią. Monarchia konstytucyjna we współczesnym wydaniu byłaby znacznie lepszym rozwiązaniem od demokracji.

Pater patriae

2014-12-08, 14:42
Ciekawy wywiad, ale tak nieraz mi się wydaję, że te wszystkie debaty, dyskusje, książki, artykuły, przemówienia, konferencje itd. są bezcelowe. Zapoznają się z nimi zwykle tylko ludzie, których takie sprawy interesują i i tak mają już wyrobiony światopogląd, reszta społeczeństwa dalej będzie patrzeć na wszystko i osądzać pod wpływem impulsu i emocji.

Taki przykład, jest coroczny WOŚP, zostaje wytoczona olbrzymia machina propagandy, która ma na celu skłonienie Polaków do jak największej ofiary na rzecz tej akcji. Media przez tydzień relacjonują jaka to wspaniała akcja, ile pieniędzy zostało zebranych, jak wszyscy chętnie pracują, a na deser wspaniały reportaż ze szpitala dla dzieci, gdzie został zakupiony sprzęt przez Owsiaka. Normalnie eldorado, większość ludzi z dumą pójdzie wrzucić do puszeczki. Wszyscy kierujący się emocjami będą wychwalać pod niebiosa tę akcję, a jeżeli nie daj boże trafi się ktoś kto zacznie się baczniej przyglądać temu całemu mechanizmowi to wszyscy rzucą się na niego i go rozszarpią.

Bo nie ważne przecież, że koszta samej organizacji tych wszystkich imprez kosztują kilkanaście milionów, jak nie więcej, przecież zostało zebranych 50mln złotych..
Bo nie ważne przecież, że z tych 50mln złotych prawie połowa idzie na same "koszta organizacyjne", przecież Owsiak to człowiek bez skazy, na pewno jest jakieś wytłumaczenie..
Bo nie ważne przecież, że część pieniędzy zbieranych na te bidne chore dzieci idzie na Woodstock, przecież tam też się bawią biedne chore dzieci...
Bo nie ważne przecież, że WOŚP, Złoty Melon i Mrówka Cała to klasyczny mechanizm prania pieniędzy, przecież jednak coś tam skapnie zawsze chorym dzieciom...
Bo nie ważne przecież, że nieruchomości tych firm to kilkadziesiąt milionów złotych, przecież nie będą liczyć pieniędzy w jakiejś szopie...
Bo nie ważne przecież i nie dziwne, że sprzęt jest kupowany po kilku latach od zbiórki, ważne jednak, że w końcu jest kupiony...
Bo nie ważne przecież, że Owsiak nie chcę pokazać sędziemu finansów spółki, gdy ten mu to polecił, przecież widzieliśmy szczęśliwą matkę, której dziecko zostało uratowane przez Owsiaka.

k***a i można tak wymieniać dalej, ale po co, człowiek wymieni tysiąc argumentów wskazujących na to, że ten cały WOŚP to majstersztyk złodziejstwa, przecież po chwili zostanie pokazana biedna, łysa dziewczynka, która została "uratowana" przez te ochłapy ze stołu Owsiaka..

Więc wracając do tematu, możemy sobie tylko popie**olić w internecie, czy w kręgu znajomych, nic się i tak nie zmieni dopóki nie będzie za późno...

De...........37

2014-12-09, 15:26
Taki przykład z WOŚPem, że sprawozdania finansowe są przecież dostępne, można poczytać. I porównać kilka takich organizacji, rzucić okiem w sprawozdania "głównego konkurenta" np. Caritasu, zerknąć na efekty tej roboty i tyle.

Warto też przestać oczekiwać, że ktoś na zbieraniu kasy na jakiś szczytny cel nie będzie zarabiał. Póki robi sporo dobrego (a Owsiak jakoś k***a, co by nie powiedzieć, robi) to niech z tego ma kasę bo to PRACA jak praca.

Falsum

2014-12-09, 16:38
Dexter37 napisał/a:

Warto też przestać oczekiwać, że ktoś na zbieraniu kasy na jakiś szczytny cel nie będzie zarabiał. Póki robi sporo dobrego (a Owsiak jakoś k***a, co by nie powiedzieć, robi) to niech z tego ma kasę bo to PRACA jak praca.



Otóż to.
I przez taki pryzmat należy spoglądać na Kościół Katolicki (dopóki robi sporo dobrego).

Ko...........on

2014-12-09, 18:29
Pater patriae napisał/a:


Więc wracając do tematu, możemy sobie tylko popie**olić w internecie, czy w kręgu znajomych, nic się i tak nie zmieni dopóki nie będzie za późno...


A więc zróbmy majdan. Wyjdźmy na ulicę pod banderą JKM! Teraz! JUŻ! Co tam, że nam wtedy dopiero państwo rozpie**olą, ale ważne że coś się ruszy jak na Ukrainie. Aaa zapomniałem, państwo polskie nie istnieje. Teraz regularne strzelaniny na ulicach, 99% pracuje za 500zł miesięcznie na umowę zlecenie, a 50 mln Polaków wyjechało za rządów tuska do samej WB. Tylko TVN364 kłamie. Slucham tylko JKM.

Rozumiem, że taki przeciwnik Owsiaka to pewnie sam pomagasz i kupujesz sprzęt medyczny. Jeżeli ludzie to oddają z własnej woli to co się przypie**alasz? Ktoś Ci to każe robić? A gdzie wolność? Jesteś k***a głupim lewakiem, który po 3 wywiadach z JKM uważa się za prawicowca..

Ork.Fajny

2014-12-15, 07:58
KorwynMykke, Krystian... Leki zostawiłeś w domu. Wróć po nie.

Ko...........on

2014-12-15, 19:05
Ork.Fajny napisał/a:

KorwynMykke, Krystian... Leki zostawiłeś w domu. Wróć po nie.


Odpisz mi gdzie ta prawacka logika. Koleś się pluje, że pieniądze ktoś owsiakowi oddaje. To w końcu kuce chcecie, żeby każdy decydował o swoich finansach, czy jednak wiecie lepiej i niczym lewak wpie**alacie się w moje finanse i patrzycie czy daję owsiakowi?

No i czemu jesteś taki głupi i poj***ny, że obrażasz prawdziwych prawicowców swoją zj***ną logiką?[/list]

Ko...........on

2014-12-16, 18:31
Ork.Fajny napisał/a:

KorwynMykke, hueheuehueheue...! HUEHEUEHUEEUEHUEHEUHEUEHUE!


Maćku z klanu ciebie zapytać o coś to albo nie zrozumiesz, albo jesteś debil

el...........wy

2014-12-16, 18:36
KorwynMykke napisał/a:

Maćku z klanu ciebie zapytać o coś to albo nie zrozumiesz, albo jesteś debil



jesteś głupim prawakiem jak tak piszesz

Ko...........on

2014-12-16, 22:35
elBiaauawy napisał/a:



jesteś głupim prawakiem jak tak piszesz


Tak jestem prawicowcem. Nie dal bandy czworga. W tym państwie nie da się żyć. Wyjadę jak patriota i wrócę dopiero gdy będzie dobry socjal.

el...........wy

2014-12-18, 02:46
KorwynMykke napisał/a:

Wyjadę jak patriota i wrócę dopiero gdy będzie dobry socjal.



nie mow tak prosze...