18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Macie pomysł skąd wziąć pieniądze na własną firmę?

D.ante • 2015-05-25, 16:58
Witam serdecznie wszystkich sadoli.
Pewnie uznacie, że zamulam tym postem, ale zwracam się do Was z dość nietypową prośbą. Otóż. Mieszkam niedaleko miasta, które liczy sobie niecałe 30 tys. mieszkańców. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem otworzenia własnego biznesu i pomysłem, który się do mnie przyczepił jest otworzenie własnej kawiarni. Mam tutaj na myśli kawiarnie z prawdziwego zdarzenia. Chciałbym podawać w niej kilkadziesiąt rodzajów kaw, tyleż samo gatunków herbat do tego nasze regionalne ciastka, lody i owocowe koktajle. Jako, że w okolicy nie ma takiej prawdziwej kawiarni (oczywiście pomijam tutaj wszystkie lokale, w których są serwowane dwa rodzaje kaw i herbata z torebki) myślę, że jest to dobry pomysł. Jak wspomniałem zamierzam podawać w kawiarni ciasto, więc co za tym idzie swoimi zamówieniami wspierałbym lokalnych cukierników (jest kilku, którzy robią naprawde genialne ciasta) :)
I tutaj pojawia się moje pytanie: SKĄD WZIĄĆ KASĘ NA ZAŁOŻENIE BIZNESU?? Wysyłam codziennie kilka maili do instytucji zajmujących się "załatwianiem" dotacji, ale żadna z nich nie odpowiedziała na żadną wiadomość ode mnie. Dotacja z urzędu pracy też odpada ponieważ jestem osobą zatrudnioną na umowę o pracę na czas nieokreślony. Tak, wiem co teraz większość z Was powie "masz umowę więc siedź cicho i zapierdzielaj na etacie" jednak, że mi już zbrzydło robienie na kogoś. Chcę po prostu mieć coś swojego i nie mieć nad sobą szefa i nie chcę słuchać wiecznych pretensji o byle co.
Będę wdzięczny za każdą informację. Piszcie w komentarzach albo w wiadomości prywatnej. Pozdrawiam, Paweł.
P.s Jeśli kogoś to nie interesuje niech przewija dalej:)

mygyry

2015-05-25, 17:01
Wyjdź za mąż za dzianą kobitkę

qoryto

2015-05-25, 17:01
jak to skąd wziąć kasę? zarobić i zainwestować.
Za darmo nic z nieba nie spadnie. A najlepszym interesem to jest nie otwierać interesu.

kozojebca1231

2015-05-25, 17:05
weź kredyt, ale z umiarem bo ja z tego powodu zamykam działalność (duże raty, nie spodziewałem się 4-krotnego zmniejszenia się przychodów...)

Kremil

2015-05-25, 17:05
Drogi kolego.


Zmień pracę - weź kredyt :D

GupekNumerJeden

2015-05-25, 17:08
Kawiarnia z "prawdziwymi" kawami i herbatami w 30 tys. miescie? I to w dodatku juz ze sporym dlugiem na starcie? Hmm...

vlk2014

2015-05-25, 17:12
Sprzedaj nerkę.

okrutnyCham

2015-05-25, 17:16
nie chciałbym Cię zniechęcać, wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że spełnisz marzenia o kawiarni..
Ale.. 30 tyś. miasto pozostawia wiele do życzenia, sam widziałem jak takie kawiarenki padały w 50 tyś miastach
Zjedzą Cię podatki i łapówy dla sk***ysynów urzedników i dla sanepidu i ch*j wie kogo jeszcze.. do tego szmal na lokal.. spłaty kredytów.. a i jeszcze przyjdzie seba z siłowni z kolegami i zaoferuje "ochronę"
Zrób biznasplan i zobaczysz ile to kosztuje plus dolicz jeszcze w ch*j i jeszcze troche
tak czy siak powodzenia!

le...........k8

2015-05-25, 17:16
Jako jedyny dam dobrą radę: Myślę, że najlepszym wyborem będzie zasięgnięcie porad od prawdziwych ekspertów np. zacznij od wydania 24 zł na ebooka "J. Fijora - jak zostałem milionerem." Myślę, że te i podobne książki powinny być dla ciebie inspiracją.

Misiek_KRK

2015-05-25, 17:22
Napisz jakie miasto masz obok siebie. Mój brat otworzył kawiarnię w mieście ( 100 tys. ludzi) i odziwo nie było klientów. Miasto typowo robotnicze, więc robole wolą iść na tanie piwo niż na kawę. Ceny miał dobre ( herbata z cytryną ok 4-5 zł, kawa 5-8 zł), ale klienci byli tylko w weekendy

D.ante

2015-05-25, 17:40
Do @okrutnyCham wiesz Seba z siłowni może sobie przyjść. Ochrone też może proponować, ale niech na początek pomyśli o ochronie własnych 4liter. Ja sobie po godzinach dorabiam jako instruktor Muay Thai. Więc jeśli czyta to jakiś Seba z siłowni i chce zaproponować swoją ochronę to... serdecznie zapraszam:P
A tak swoją drogą. Wiem, że prowadzenie kawiarni to nie jest łatwy biznes, ale ja też nie jestem typem człowieka który się łatwo poddaje.
I tak nawiasem mówiąc. Dziękuję, nerki nie sprzedam. Jestem do niej przywiązany. (ostatnie trzy zdania kieruję do tych wszystkich użytkowników portali, którzy mają mało do powiedzenia i nawet nie wiedzą czego dotyczy mój post)

Mr.Drwalu

2015-05-25, 19:20
-Panie prezydencie, skąd wziąć pieniądze na własną firmę?

-Proszę wydrukować sobie. :hitler: