18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Łódź Kaliska - Niech sczezną mężczyźni

rolinka • 2013-08-30, 23:20

Łódź Kaliska - Ciepłownik, z serii: Niech sczezną mężczyźni


Projekt artystyczny Łodzi Kaliskiej pt. "Niech sczezną mężczyźni" inspirowany jest współczesną kulturą, a szczególnie tym jej aspektem, który opatrzony jest hasłem GENDER czy szerzej FEMINIZM. Wystawa składa się z wielkoformatowych fotografii ukazujących kobiety pracujące w zawodach, w których kobiety w Polsce jeszcze nie pracują, np. przy układaniu nawierzchni bitumicznej budowanej drogi, czy przy pozyskiwaniu bloków skalnych w kamieniołomach...

Takich tematów jest 14 i łącznie tworzą niezwykły obraz absurdalnego futuryzmu, z wszechogarniającym feminizmem.

Kobiety na fotografiach są nagie, jak na obrazach klasycznego malarstwa symboliczno-romantycznego (nimfy, boginie, rusałki), malarstwa, które do dzisiaj jest archetypem najlepiej, najłatwiej i najszybciej rozumianym przez społeczeństwo.



Łódź Kaliska - Rybak, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Odlewnik, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Kominiarz, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Betoniarz, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Robotnik drogowy, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Energetyk, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Kamieniarz, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Wulkanizator, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Drwal, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Górnik - skalnik, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Stolarz, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Tapicer, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Łódź Kaliska - Ślusarz, z serii: Niech sczezną mężczyźni



Zdjęcie z wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie 2009r


źródło : http://fototapeta.art.pl/2009/lka.php

Nameless

2013-09-01, 18:46
Klapu napisał/a:

Pilarz, k***a, a nie drwal!!! Drwal to z siekierą i piłą (ręczną) zapie**ala, a nie ze Sthil-em.


No chyba trochę przesadzasz ;) Słownik języka polskiego nie stoi po Twojej stronie :P
Zawody drwali z resztą też, bo używają pilarek ;)

kapral

2013-09-01, 19:16
dlaczego tylko feministki są bezdennie głupie a moc ich jest jeszcze bezczelnie brzydka? :amused:

czy jest taki mechanizm w głowie u kobit: "jestem chyba głupia ale na pewno strasznie brzydka, nikt mnie nie chce r*chać, znienawidzę facetów i zostanę feministką"

korinogaro

2013-09-01, 19:41
Jak by było "niech szczezną kobiety" to od razu byłoby larum i wściek macicy ze strony "inteligentnych i wyzwolonych dziennikareczek ze startymi kolanami".

ja...........ax

2013-09-03, 02:44
pracowałem w stoczni jako monter kadłubów teraz jestem panem inżynierem, spuszczacie się nad tymi kopalniami jak ch*j myślisz ze na statku nie ma pyłu wiesz jakie spawanie ma wpływ np. na płodność, wiesz ile waży półautomat do spawania czy kabel do metody 111, przeczytał byś jakąś książeczkę od historii to byś może miał szersze pojęcie jak kobiety pracowały i gdzie pracowały