18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Lista powszechnych błędnych mniemań

zn...........nu • 2011-05-09, 02:02
Dobre do poczytania

- Wzrost Napoleona Bonapartego, zmierzony po śmierci, wynosił 5 stóp francuskich i 2 cale, czyli 169 cm. W jego czasach był to wzrost powyżej przeciętnego

- Nie ma dowodów na to, że Wikingowie nosili hełmy z rogami

- Wielki Mur Chiński nie jest budowlą widoczną z przestrzeni kosmicznej. Z wysokości umownej granicy pomiędzy atmosferą a przestrzenią kosmiczną (100 km) nieuzbrojone oko swobodnie dostrzega obiekty o szerokości 30 metrów – jest wśród nich bardzo wiele obiektów stworzonych ręką człowieka. Mur Chiński do nich nie należy – jest zbyt wąski, a zauważenie go gołym okiem nawet z tak niskiej orbity jest bardzo trudne. Żaden z astronautów programu Apollo nie dostrzegł go z powierzchni Księżyca

- włosy i paznokcie nie rosną po śmierci. Może się tak wydawać, ponieważ schnąca skóra kurczy się, odsłaniając większe ich fragmenty. Po ustaniu krążenia, procesy metaboliczne w skórze ustają najpóźniej po kilkunastu godzinach

- Osoba, która tonie, nie macha rękami i nie wzywa pomocy, jak jest to często przedstawiane. Poza rzadkimi przypadkami, tonące osoby nie są w stanie wydobyć z siebie głosu i nie przejawiają objawów paniki. Instynktowne ruchy, które wykonują, usiłując utrzymać głowę nad powierzchnią wody, mogą przez niedoświadczoną osobę być uznane za zabawę w wodzie

- Strusie nie chowają głowy w piasek. Źródłem tego mitu prawdopodobnie jest fakt, że strusie kopią głębokie jamy w ziemi, w których składają jaja, a złożone kilka razy dziennie obracają. Z dużej odległości wygląda to, jakby chowały głowy w piasek

- Byki nie stają się agresywne na widok czerwonego koloru, ponieważ nie rozróżniają kolorów jak ludzie (widzą tylko dwie barwy podstawowe). Matadorzy używają czerwonych chust głównie dlatego, że są one dobrze widoczne. Byki są prowokowane do ataku przez odpowiednie ruchy matadorów

- Nigdzie w Biblii piekło nie pojawia się jako królestwo, w którym panuje szatan

kroto

2011-05-09, 10:33
Piwko masz, zaskoczyłeś mnie i (prawdopodobnie) spłyciłeś głębię mej niewiedzy, ale na drugi raz daj źródła na poparcie info bo mi się nie chce szukać po książkach (w google też mi się nie chce)

brylant1412

2011-05-09, 11:52
a wiesz że Kopernik też była kobietą..

donwasyle

2011-05-09, 12:47
przecież każde dziecko wie że w piekle Stalin zapina w dupę Hitlera

BÃ...........³g

2011-05-09, 15:06
donwasyle napisał/a:

przecież każde dziecko wie że w piekle Stalin zapina w dupę Hitlera



Eh, ja myślałem że nasz papież. :-/
Cóż, człowiek się uczy.

markkers

2011-05-09, 15:18
jeśli chodzi o drugie, to wręcz jest masa dowodów na to, że rogów na hełmach nie było w ogóle. Nikt w dzisiejszym ruchu wczesnośredniowiecznym nawet nie pomyśli o zrobieniu sobie hełmu z rogami -_-

WhiteBaran

2011-05-09, 16:05
Jak to nie widać muru z kosmosu :-/ ?
Moje marzenie legło w gruzach... zniszczyłeś mi dzieciństwo.

The Butcher

2011-05-09, 16:16
"- Nigdzie w Biblii piekło nie pojawia się jako królestwo, w którym panuje szatan"

Nigdy w życiu nie słyszałem zdania o tym, że piekło jest królestwem, w którym panuje szatan i chyba nigdy bym się z takim zdaniem nie zgodził. Ale dobrze wiedzieć, że takie mylne stwierdzenia też są na świecie.

edge

2011-05-09, 16:20
markkers napisał/a:

jeśli chodzi o drugie, to wręcz jest masa dowodów na to, że rogów na hełmach nie było w ogóle. Nikt w dzisiejszym ruchu wczesnośredniowiecznym nawet nie pomyśli o zrobieniu sobie hełmu z rogami -_-



To się nie zdziw jak podczas wojny będę biegać w hełmie z rogami, i dźgać w dupe arabskie turbany.

nanab

2011-05-09, 20:01
Nigdzie w biblii nie pojawia się żadna wzmianka o czyśćcu. Ta religia jest wymyślana od tysięcy lat, a ciągle jakieś uaktualnienia.

ra...........87

2011-05-09, 20:48
wszystko fajnie tylko helmy z rogami byly uzywane przez vikingow, ale tylko przy obrzedach religijnych

Riv3n

2011-05-09, 20:51
No kilkoma mnie zaskoczyłeś np. strusiem

No...........er

2011-05-09, 20:51
Skoro piekło nie jest królestwem, to czym? Republiką ludową?

WhiteBaran

2011-05-09, 21:04
Piekło ? To synonim słowa 'Polska'.

HavoK

2011-05-09, 21:20
Nocny_Portier napisał/a:

Skoro piekło nie jest królestwem, to czym? Republiką ludową?



Jeśli okaże się, że w piekle jest ropa naftowa, to USA ogłoszą, że jest to reżim, a Szatan jest dyktatorem, którego trzeba obalić.. jak wiadomo, tylko dlatego, że ludzie tam są uciskani ;-)