18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Lewacka spierdolina w akcji

saves • 2018-07-26, 22:41
Szwedzka studentka odmawiała zajęcia swojego miejsca w samolocie, po tym jak dowiedziała się, że na pokładzie jest też uchodźca deportowany do Afganistanu. W końcu Elin Ersson udało się zatrzymać wylot Afgańczyka.
Samolot może wznieść się w powietrze, dopiero wtedy, kiedy wszyscy pasażerowie siedzą - przepis ten wykorzystała młoda szwedzka aktywistka Elin Ersson. Studentka odmawiała zajęcia swojego miejsca, powstrzymując w ten sposób start samolotu, w którym z Göteborga miał być deportowany Afgańczyk. Samolot miał polecieć do Stambułu, gdzie 52-latek miał przesiąść się na inny samolot do Afganistanu.



Powrót do piekła
Elin nagrywała całą akcję, puszczając ją na żywo na Facebooku. Kobieta protestowała, argumentując, że mężczyzna ma zostać deportowany do Afganistanu, gdzie "najprawdopodobniej czeka go śmierć". Na początku nagrania słychać, jak personel pokładowy nakazuje studentce wyłączyć telefon. Również inni pasażerowie okazywali swoje zdenerwowanie, ale Ersson nie dała za wygraną. Oświadczyła, że dostosuje się do poleceń tylko wtedy, kiedy Afgańczyk opuści samolot. 

- Robię co mogę, żeby ocalić ludzkie życie - mówiła zniecierpliwionym pasażerom. - Próbuję zmienić zasady mojego kraju. Nie powinno się odsyłać ludzi do piekła - tłumaczyła.


Na nagraniu widać było też, jak jeden z pasażerów próbował odebrać jej telefon. W końcu inni pasażerowie dołączyli do żądań Elin Ersson, a jej protest zakończył się tymczasowym sukcesem. Przewidziany do deportacji mężczyzna mógł wysiąść z samolotu, również Elin opuściła pokład. Według oficjalnych informacji Afgańczyk znajduje się w areszcie i ma zostać deportowany. Kiedy dokładnie - nie wiadomo.

Prawne konsekwencje
Ersson jeszcze przed lotem demonstrowała z grupą 25 działaczy przeciwko szwedzkiej polityce deportacyjnej. W ciągu 24 godzin jej wideo obejrzało ponad 1,9 mln ludzi. Jedni chwalili ją za cywilną odwagę, inni krytykowali za egoizm i unieważnianie decyzji własnego kraju.

Akcja w samolocie może mieć dla studentki prawne konsekwencje. Pasażerowie, którzy odmawiają podporządkowania się na pokładzie instrukcjom pilota, muszą się liczyć z karą grzywny lub karą do sześciu miesięcy więzienia.

Zatrzymywanie deportacji
Zdarza się, że piloci nie chcą współpracować przy deportacji i odmawiają przyjęcia na pokład osoby, której to dotyczy. W grudniu ubiegłego roku portal The Local podawał, że odnotowano 222 takie przypadki na 16,7 tysięcy wszystkich deportacji przez niemieckie linie lotnicze. 

- Według procedury kapitan rozmawia z pasażerem i pyta, czy chce lecieć. Jeśli odpowie "nie" i wydaje się być naciskany, piloci Lufthansy zwykle odmawiają przyjęcia na pokład - powiedział jeden z pilotów. Nie oznacza to, że obsługa przejmuje się losami deportowanych, a po prostu obawiają się o bezpieczeństwo w czasie lotu. - Musimy być pewni, że temu komuś nie puszczą nerwy w czasie lotu - wyjaśnił pilot. Niemieckie prawo zobowiązuje linie lotnicze do przyjmowania wszystkich deportowanych. Jeśli więc pilot nie chce ich przyjąć ze względów moralnych, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. 

W styczniu opisywaliśmy, jak izraelscy piloci nie zgadzają się na branie udziału w deportacjach ludzi do Afryki.

A tu macie tę fankę śniadych pytongów.


~Velture

2018-07-26, 23:00
Powiem wam uczciwie, że pierwsza moja reakcja jak zacząłem to czytać bo było bardzo głębokie westchnięcie i nieświadomie nawet głową zacząłem kiwać w prawo i lewo...
Szkoda mi się produkować.

Powinni ją zostawić w jednym pokoju z tym prześladowanym uchodźcą na dwa dni i jestem ciekaw czy zmieni zdanie.

Pozdrawiam.

Cz...........as

2018-07-26, 23:09
Powinni ją wyj***ć z samolotu po 5 minutach.

kantdupy

2018-07-26, 23:09
w ramach wdzięczności swoich śniadych przyjaciół zabiorą ją na grzyby do lasu. W sześciu i z pełnymi jajami

cinekcud

2018-07-26, 23:17
W oczach widac współczucie zrozumienie istoty ludziej oraz czyste miłosierdzie.A poza tym h*j jej w dupe.

TB303

2018-07-26, 23:38
A on w podzięce, ją zgwałci. Chociaż patrząc na nią... wątpię.

Loaloa

2018-07-26, 23:51
Mówcie, co chcecie, ale ta laska jest takim współczesnym Chrystusem. Co wam, w większości pewnie katolom w katolskiej religii wychowanym nie powinno być obce. No, ale teoria teorią, a praktyka pokazuje inną cechę katoli - hipokryzję i powierzchowność tych waszych "wartości", za które gotowi byście byli zabić, a sami macie je w dupie.

os...........wo

2018-07-27, 04:35
Po co odesłać diabła do piekła skoro można urządzić piekło u siebie ?
Bicz boży potrafi przekształcić marazm w życie.
Ogień wytępi ciemność umysłu. Pobudzi iskrę zrodzoną z ducha.
Zrzucone zostaną okowy społeczne a umysł i ciało doznają harmonii.
Jednocząc myśl i działanie zamknięte dotąd w ciele.
Śmierć błogosławiona w imię twoje żyję i jestem.

Wiewór

2018-07-27, 12:23
Dzieje się to co mówiła mi rodzina mieszkająca w Norwegii. Wszystkich Skandynawów opanował zbiorowy syndrom sztokholmski.
Ich kraje toną ale oni tego nie dostrzegają. Są zaślepieni swoją mentalnością. Każdemu chcą pomagać bezwarunkowo.
Oslo w niektórych dzielnicach pod względem bezpieczeństwa przypomina Kabul.
Problem dostrzegają tylko biali imigranci z cywilizowanych krajów.

Idiotka broni szuszfola a on zapewne w ramach podzięki poderżnął by jej najchętniej gardło, obciął łeb i r*chał jej zwłoki aż by się rozpadły.

Halman

2018-07-27, 15:30
osztyk***o napisał/a:

Po co odesłać diabła do piekła skoro można urządzić piekło u siebie ?
Bicz boży potrafi przekształcić marazm w życie.
Ogień wytępi ciemność umysłu. Pobudzi iskrę zrodzoną z ducha.
Zrzucone zostaną okowy społeczne a umysł i ciało doznają harmonii.
Jednocząc myśl i działanie zamknięte dotąd w ciele.
Śmierć błogosławiona w imię twoje żyję i jestem.


podobno poeci to esteci a esteci to homosie, chłopców obrabiasz?

SQRW3L_ponury

2018-07-28, 06:50
HAL9000/2 napisał/a:


podobno poeci to esteci a esteci to homosie, chłopców obrabiasz?


głodnemu chłop na myśli...

PieronJasnySzlag

2018-07-28, 10:47
Loaloa napisał/a:

Mówcie, co chcecie, ale ta laska jest takim współczesnym Chrystusem. Co wam, w większości pewnie katolom w katolskiej religii wychowanym nie powinno być obce. No, ale teoria teorią, a praktyka pokazuje inną cechę katoli - hipokryzję i powierzchowność tych waszych "wartości", za które gotowi byście byli zabić, a sami macie je w dupie.

Jezusa to ty w to nie mieszaj.
Samobójstwo to grzech śmiertelny w Chrześcijaństwie. A przyjmowanie pod swój dach oprawców to zwykłe samobójstwo.

Po za tym w biblii napisali że zwierzęta nie mają duszy i przez to mają służyć człowiekowi a nie na odwrót :-D