18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Laserowe origami.

chybeck • 2013-09-28, 23:27
Buszując po Youtube natrafiłem na bardzo ciekawą technikę druku trójwymiarowego. Jest to metoda, która ma mniejsze pole zastosowania od przeciętnych drukarek 3D, ponieważ wszystko jest robione z "arkuszu" materiału i nie stworzy się na przykład figurki do gry planszowej. Mimo tej niedoskonałości to bardzo ciekawy pomysł na druk prostych rzeczy, bo im prostsza rzecz, tym większa różnica w czasie jej wykonania w stosunku do klasycznych drukarek 3D (na korzyść przedstawionej drukarki).


qwachu

2013-09-30, 11:27
To mi bardziej przypomina proces wycinania niż drukowania, gdzie ostrzem jest światło (Gwiezdne Wojny :) ), a nie nóż, woda, czy inne badziewie...

The.prophecy

2013-09-30, 19:34
Nazwa "drukarka" jest tu trochę przesadzona. Ale maszynka jest zajebista. Jak ktoś ma ograniczony mózg i zero wyobraźni to jest to dla niego wspomniany "przerost formy nad treścią" (użyłem tylko cytatu, nie atakuje w jego autora).

Drutem oporowym można giąć tylko proste kształty i jeśli trzeba zrobić kilka elementów pasujących do siebie to jest naprawdę ciężko. A tu mamy powtarzalność co do części milimetra.