18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

La Horde, Jakie wolicie zombiaki, biegające czy powolne?

miedziak • 2010-06-17, 01:46
Ostatnio wypatrzyłem sobie taką oto produkcje o zombie.
Akcja dzieje się we Francji w jednej z dzielnic biedoty, grupka policjantów szykuje się do ataku na grupkę bandytów, bandyci nie dają się, cała akcja się zj***ła i w ogóle gnój. Kiedy pały wiedzą już, że mają zostać skasowani Zombie wkraczają do akcji! Bandyci i stróże prawa łączą niechętnie siły i dalej przez cały film gonią się z zombiakami po betonowym bloku mieszkalnym. W sumie nie jest to jakiś wyniosły ani skomplikowany film(ale i tak o klasę lepszy niż "mistrzowie horroru 19,99 gazeta + film") ale fajnie się ogląda przy piwku.

Generalnie film nie wnosi nic nowego do gatunku ale jest jednym z tych filmów gdzie zombie biegają i chciał bym się was w tym miejscu zapytać jakie zombiaki wolicie?
-powolne, ślamazarne i jęczące ?
-Biegające, wrzeszczące i krwiożercze!
oba typy mają swoje plusy i minus, dlatego zapraszam do dyskusji na ten temat.

bonusowo dodaje biegające zombiaki w akcji (fragment filmu La Horde)

yarzapp

2010-06-17, 02:09
Zombiaki powłóczące nogami wydają mi się bardziej naturalne.

mrrr... rrrr... rrrr...

2010-06-17, 10:04
@up, słowo normalne mnie rozj***ło :D
Lubie zombiaki które biegają i jak można wychwycić statystów którzy się przewracają w biegu.
Sam bym chętnie zagrał zombiaka dla jaj, lubię się pośmiać przy tych filmach

foad69

2010-06-17, 20:09
Wyśmienity temat. Zombie powolne, powłóczące nogami, bełkoczące i debilne to klasyka. Jednak zapie**alające, drące mordę wprowadzają większy element napięcia i zagrożenia. To jak z Resident Evil, kocham 1,2,3, ale uwielbiam też 4 i 5 :D

No, i niedługo Dead Rising 2 :orgazm:

Lashlo

2010-06-17, 20:10
Romero'wskie. I ch*j.

foad69

2010-06-17, 20:13
Konserwatysta:(

miedziak

2010-06-17, 20:59
nie pamiętam żeby resident evil były biegające zombie(poza tymi hybrydami w residend evil:exinction")
biegacze pojawili się w paru filmach tylko w : 28dni puźniej i 28 tygodni puźniej, Dead set, Swit żywych trupów(rebake), la horde, REC i REC2(o kwarantannie nie pisze bo to amerykański remake hiszpańskiego horrou i tak identyczny z oryginałem że nie chce mi się już na ten temat nawet bluzgać) od biedy można dorzucić jeszcze martwe zło1,2,3 i więcej nie przyłazi mi do łba. Wie ktoś może jakie jeszcze filmy zawierają biegające zombiaki?

Scarlet

2010-06-17, 21:13
jak zombie, to tylko planet terror!

sensi

2010-06-17, 22:41
biegające, zdecydowanie. Idzie się zesrać.

Krzysztof

2010-06-18, 15:06
Ja tam wolę klasyczne powolne zombie.
Można zrobić jeszcze jedną ankietę:

"Wolisz inteligentne rozmawiające zombie czy klasyczne bezmózgi"

miedziak

2010-06-19, 14:47
rozwijały się tylko w ziemi żywych trupów i w jakiejś książce(której tytułu z ubolewaniem nie mogę sobie przypomnieć) i w komiksach "zwłoki" i "marvel zombies" i "marvel zombies vs armia ciemności", dlatego uważam że choć temat ciekawy i wart obgadania ale na razie jest zbyt mało rozwinięty i musimy z tą dyskusją jeszcze poczekać
tutaj dla zachęty daję scana okładki "marvel zombies vs armia ciemności" generalnie polecam lekturę. Swoją drogą by się przydał osobny dział na sadystyczne komiksy.




yarzapp

2010-06-21, 20:31
Scarlet napisał/a:

jak zombie, to tylko planet terror!


Oj, ale nie jestem pewien, czy w planet terror, to były zombie. Ludzie tam nie umierali i powstawali z martwych jako zombiaki, tylko zarażali się jakimś wirusem, który z nich robił jakieś monstra.

Wilczex

2010-06-25, 02:11
A tak w ogóle to oryginalne zombie to byli ludzie otruci przez czarowników voodoo. Następnie, niby umarli a jednak zachowujący świadomość, przeżywali swój pogrzeb. Pod ziemią czekali na znak swojego pana - czarnoksiężnika. Kiedy ich wezwał powstawali z grobów i wykonywali jego rozkazy. Także zombie to NIEUMARŁY (nigdy). Dlatego tez preferuję powolne, ale konsekwentnie dążące do celu zombie. Wg mnie sa bardziej przerażające niż te zapie**alające. Najsympatyczniejsze zombiaki są w Braindead.

Ps. Wyszedł jakiś czas temu film o zombiakach, Zombieland (2009) i jeszcze jeden, Anonimowi pożeracze ciał (2006), ale to jest kurde śmiech na sali, co tam się wyprawia z tymi zombiakami ( ale można się nieżle ubawić, jak ktoś lubi takie głupioe filmy to polecam)

miedziak

2010-06-25, 03:00
zombie land oglądałem nawet urocze, ale anonimowych porywaczy ciał wyłączyłem po 5 minutach taki to był syf że nawet ja nie wytrzymałem :-P

Wilczex

2010-06-25, 08:18
miedziak, ja się usmiałam, chociaz nie jest to film do którego się wraca :)