18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kuźnia

op...........ve • 2013-12-29, 12:26

Najstarszy kowal, opowiada historię swego życia oraz pracy w kuźni....

RockyWood

2013-12-29, 12:38
o takich Polakach to dzisiaj niemcy k***a śnią i marzą.

...a ich sen i marzenia się powoli spełniają

op...........ve

2013-12-29, 12:41
RockyWood napisał/a:

o takich Polakach to dzisiaj niemcy k***a śnią i marzą.

...a ich sen i marzenia się powoli spełniają


i 6 euro na godzinę przeistaczają :roll:

Villeman

2013-12-29, 17:57
Dobry dziadek, zapewne łapę ma taką, że bez wyjątku każdemu z nas zmiażdżyłby dłoń przy uścisku.

O.R.M.O

2013-12-29, 18:01
takie zawody i ludzie są na wymarciu bo co drugi idzie do LO albo jakiegoś technikum,bo nie chcą sobie pracą rączek pobrudzić :homer:
jak tak dalej pójdzie to za 10 lat nawet nikt nie bd wiedział że istniał taki zawód :-/

mardok

2013-12-29, 18:02
szacunek dla ludzi, ktorzy pracy sie nie boja, sa zaradni i potrafia cos zrobic. jak popatrze na dzisiajsza mlodziez to k***ica mnie bierze. srubokreta lebiegi nie potrafia obslugiwac. o ciezszym sprzecie nie wspomne. szlifierka to by sobie wszystkie konczyny poupie**alali...

Newbie2010

2013-12-29, 18:16
Bardzo zdrowe podejście.

zygmuntor

2013-12-29, 18:23
mardok napisał/a:

(...) srubokreta lebiegi nie potrafia obslugiwac. o ciezszym sprzecie (...)


"srubo kret"?
O to ci chodziło? +

a może śrubokręt - wódka z sokiem pomarańczowym i lodem?

nitrox89

2013-12-29, 18:33
W sejmie lepiej tego nie pokazywać...
Dobrze że dziadeczek na chodzie i sprawny. Nie ma czasu chorować i narzekać.

Dupa_Zza_Krzaka

2013-12-29, 19:00
"Społeczeństwo bogate to i bogate państwo"
Mądry dziadek. Tylko dlaczego w sejmie nie potrafią tego zrozumieć..

konował

2013-12-29, 19:15
k***a jak ja szanuje fach jakim jest kowal. Jest w tym pewna magia coś nieuchwytnego. I uwielbiam patrzeć jak fachowiec z sztabki żelaza tworzy miecz/nóż/cokolwiek. A dla pana z filmu krata dobrego piwa.

op...........ve

2013-12-29, 19:30
Ja osobiście też gościa podziwiam, bo wiem jak trzeba się narobić przy kuźni...wyklepać 1 lemiesza to trzepa się natłuc tym młotem, że rąk nie czuć

orzeszwmorde

2013-12-29, 20:02
Cytat:

"srubo kret"?
O to ci chodziło?


Może to nie fachowa nazwa wkrętaka ale chyba każdy używa potocznie słowa "śrubokręt":, także chciałeś pokazać jaki to jesteś świetny, elokwentny, inteligentny i Ci się udało a teraz zmień datę urodzin w profilu bo jakoś mi sie wierzyć nie chce aby 43-letni facet zwracał uwagę na takie pierdoły jak śrubokręt.

zincum

2013-12-29, 20:02
Teraz trochę wraca do łask, chociażby pod pozorem robienia noży na zamówienie. Ale to takie bardziej dla snobów. Takie czasy, nie opłaca się kuć, w sklepie leży gotowe, od ręki. Nie opłaca się ostrzyć, nowa piła w cenie usługi, od ręki, w sklepie. Tapicer? Po co, promocja jest na fotele i kanapę. Elektronik? Po co, skoro zaraz się okaże, że naprawa tyle co nowe radio czy tv.

Z rzemiosł na dużą skalę to się ostała budowlanka i mechanika samochodowa. Chałupa i samochód to pole do popisu przed znajomymi, sąsiadami, dziewczynami.

Taka nasza mentalność, perełki w oku na kredyt. Po co kaletnik, przecież w Biedronce są promocje na paski do spodni...Wpojono nam bardzo szybko konsumpcyjny styl życia. Tego już nic nie zmieni.

rejcze12

2013-12-29, 20:14
takim ludziom szacunek sie należy !