18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kuriozalna inwestycja w Łodzi

adorin • 2015-05-19, 16:20
Wróciłem sobie z uczelni, a tu taka perełka...

Łódź wydała 700 milionów złotych. Komunikacja zyska... pół sekundy.

Łódzki magistrat wydał 700 milionów złotych na przebudowę trasy WZ, która przyspieszy przejazd komunikacją miejską o… 0,5 sekundy. By ratować twarz, urzędnicy wymyślili wiadukt za kolejnych 100 milionów, który też nie rozładowałby korków. Tym razem mieszkańcy powiedzieli "dość".

Trasa WZ to arteria łącząca wschód i zachód Łodzi. Przecina centrum miasta, w tym ulicę Piotrkowską. Są tu tramwaje, a do niedawna były też po trzy pasy ruchu w każdą stronę. Były, bo od dwóch lat ciągnie się przebudowa, która paraliżuje śródmieście. Gdy magistrat decydował się na tę gigantyczną inwestycję, mieszkańców przekonywano, że przyspieszy ona przejazd i usprawni ruch.

Przy okazji dyskusji o pomyśle budowy wiszącego mostu nad skrzyżowaniem marszałków okazało się, że warta 700 milionów złotych inwestycja skróci przejazd tylko o 5,5 sekundy. Podróż komunikacją miejską skróci się natomiast o… pół sekundy. Takie wyliczenia zawarli sami urzędnicy, we wniosku o unijne dofinansowanie (którego wartość to ponad 300 mln złotych).

źródło: SREFAŁEN

Wyj***ć 700 milionów na kilka sekund, to tylko w Polsce takie rzeczy... :roll:

ka...........as

2015-05-20, 00:57
Forumowicz napisał/a:


Bogaty tatuś mówi, że dołoży Ci do samochodu 90% wartości. Ty masz 10.000 zł na samochód. Postanawiasz kupić szrota za 700 zł, który pojeździ 3 miesiące i aby tatuś dał Ci 70 zł czy kupić coś porządnego i żeby tatuś dołożył Ci np 50.000?
!



Ekspercie, kto normalny robi remont ponad 200 skrzyżowań jednocześnie i to na głównych ulicach miasta?


PS. Zapomniałeś dodać, że tatuś nie da tylko pożycza na 30%.

Asuritt

2015-05-20, 04:07
700mln ?! SERIO ? tak wyj***li bez przemyślenia ? ciekawe ile firma budująca dała w kopercie aby doszło do budowy i za wygranie przetargu .... waszą kasę wydają by zarobiła firma budująca która z tych pieniędzy da w łapę urzędnikom ... Brawo POLSKA najbardziej skorumpowany kraj na Kontynencie

za 300mln zbudowali by Chińczycy tunele do jazdy nad miastami ... brawo za brak myślenia

KOLABORACJONISTA

2015-05-20, 11:03
Asuritt napisał/a:

700mln ?! SERIO ? tak wyj***li bez przemyślenia ? ciekawe ile firma budująca dała w kopercie aby doszło do budowy i za wygranie przetargu .... waszą kasę wydają by zarobiła firma budująca która z tych pieniędzy da w łapę urzędnikom ... Brawo POLSKA najbardziej skorumpowany kraj na Kontynencie

za 300mln zbudowali by Chińczycy tunele do jazdy nad miastami ... brawo za brak myślenia

To w takim razie ile miałoby to wszystko kosztować? Potrafisz to oszacować? Czy tylko kryjesz swoją niewiedzę i ignorancję za ślepymi i bezimiennymi oskarżeniami o korupcję?

jinn

2015-05-20, 12:08
No dobra. A zdaje sobie sprawę ktoś z Was, ilu ludzi znalazło pracę przy tych inwestycjach? Nie mówię tu tylko o budowlańcach, ale też o transportowcach, producentach surowców. Duża czesc tych pieniędzy trafiła do kieszeni szarych ludków takich jak my. Wiele zakładów zwiększyło ilość etatów po to żeby wyrobić powierzone prace, np. firmy zbrojarskie, ciesielskie itp. Tak więc: "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło".

motoguru

2015-05-20, 12:29
Bardzo dobrze zrobili, wlasnie ktos zauwazyl, ze to cholernie usprawwni ruch polnoc poludnie. Wiadukt na skrzyzowaniu marszalkow, dla mnie nawet lepszy pomysl, niz tunel przez pod polowa pilsudskiego. Niestety nie macie juz okazji przejechac oryginalna trasa, ale o 16:20 sie tam NIE wjezdzalo.

Adamus666

2015-05-20, 13:29
Dobra ludzie, wiem że walka z ciemnotą jest gorsza niż walka z wiatrakami, ale spróbować można.

Zacznijmy od tego że jestem osobą która nie życzy źle więc autorowi tekstu życzę w przyszłości dorobienia się samochodu. Myślę że wtedy doceni wartość nowej nawierzchni, którą raz na kilkadziesiąt lat warto wymienić.
Jeżeli autor nie dorobi się własnego samochodu to życzę chociaż biletu na komunikacje miejską, może gdy przejedzie tramwajem po prostych szynach doceni nowe na których nie ma już zniekształceń i ograniczeń prędkości.

Myślę że autor nigdy nie jechał linią 12, 10 itd. która na tym dzisiaj remontowanym odcinku gdzie nie raz można było dostać barierką w żebra gdy tramwajem bujało na wszystkie strony.

A dla tych którzy chcą wybudować coś nic nie płacąc to albo macie mentalność złodziei, albo wizje cudu gospodarczego. Jeżeli to drugie to podzielcie się swoim pomysłem jak można zapłacić mniej za remont na tak długim, wymagającym odcinku którego nie można całkowicie odciąć i prace muszą być tworzone etapami. Zapraszam

nezumi

2015-05-20, 13:51
Forumowicz napisał/a:


......Ciekaw jestem czy jakbys dostal od sasiada pieniadze na wstawienie sobie nowych drzwi to wstawilbys najtansze lub nie wstawil w ogole?.....



Polska jako raj czlonkowski tez musi wplacac pieniadze do unii z tego co czytalem jest to 1% PKB co dwa miesiace. Jak wiadomo pieniadze te nie biora sie z powietrza bo to MY je fundujemy.

Wiec twoj przyklad ze to dobry sasiad daje ci kase na drzwi (ktora podpie**olil dzieciom ze skarbonki bo to nie sa jego pieniadze) jest o kant dupy rozbic bo raz i tak nie daje ci pelnej kwoty tylko jakies 50%, a reszte sam sobie musisz doplacic ( tzn podpie**olic ze skarbonki swoim dziecia ). A i tak wstawisz drzwi niewiele rozniace sie od poprzednich. Pytanie jest tylko jedno czy te drzwi byly juz tak zniszczone ze trzymaly sie na jednym zawiasie czy spokojnie mogly wytrzymac jeszcze pare lat, bo jesli to pierwsze to okey

Eravier

2015-05-20, 14:03
Forumowicz napisał/a:

@morfeusz

widzę, że jesteś nieco cofnięty w rozwoju.

Podam inny przyklad, jesli teraz nie zrozumiesz to chyba pora zmienić leki.

Bogaty tatuś mówi, że dołoży Ci do samochodu 90% wartości. Ty masz 10.000 zł na samochód. Postanawiasz kupić szrota za 700 zł, który pojeździ 3 miesiące i aby tatuś dał Ci 70 zł czy kupić coś porządnego i żeby tatuś dołożył Ci np 50.000?

Stary, nie wiem w jakich czasach żyjesz ale obudź się i chyba w końcu czas poczytać skąd biorą się pieniądze w skarbie państwa. Nie tylko z podatków drogowych czy paliwowych.

Wake up synek!



Świetny przykład ! Tylko, że Łódź kupiła "szrota, który pojeździ 3 miesiące" ale za 700mln.

Nakwasowany

2015-05-20, 14:12
Typowe pie**olenie typowych narzekaczy co to w dupie byli i gówno widzieli. Są dziury w ulicy - narzekają. łatają te dziury - narzekają, że nie można przejechać.
Ktoś napisał, że Chińczycy by to zrobili taniej, haha już raz mieli robić jakąś poważną inwestycję, wygrali przetarg ale okazało się, że jednak za mało zaproponowali pieniędzy i zwykli wykonawcy bankrutowali bo nie dostali kasy za robotę.

Sam jestem z Łodzi i odcinek wymagał remontu. Już pomijając to, że na tej trasie telepało tramwajem to raz wykoleił się tak, że motorniczy wjechał w budynek i się zabił (róg Mickiewicza/Kościuszki). Zresztą był kiedyś artykuł na sadistic. Ja myślę, że ten artykuł to typowy ból dupci płynący z Warszawki, że Łódź się rozwija :)

nsbikescom

2015-05-20, 14:24
W Japonii miałoby to sens :D

Widney

2015-05-20, 16:53
Nic nie zrobią. Postękają w internecie, zrobią 100 demotów i na tym sie skonczy.

tigerqaz

2015-05-20, 17:05
Na ch*j komu ta trasa? Zamiast zrobić obwodnicę to wyj***li kasę na gówno, poszerzyć i odnowić ul.szczecińską, kaczeńcową i wiele mniejszych uliczek z których korzystają ludzie w godzinach szczytu, żeby szybciej dostać się do celu. k***a jaka władza w mieście takie inwestycje.

Gołyniemiec

2015-05-20, 18:00
W Sosnowcu...a przepraszam, w sosnowcu mają lepiej, wybudowali im podobno karuzelę dla szczurów za osiemset milionów złotych.

ka...........as

2015-05-20, 18:32
jinn napisał/a:

No dobra. A zdaje sobie sprawę ktoś z Was, ilu ludzi znalazło pracę przy tych inwestycjach? Nie mówię tu tylko o budowlańcach, ale też o transportowcach, producentach surowców. Duża czesc tych pieniędzy trafiła do kieszeni szarych ludków takich jak my. Wiele zakładów zwiększyło ilość etatów po to żeby wyrobić powierzone prace, np. firmy zbrojarskie, ciesielskie itp. Tak więc: "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło".




Grzecznie spytam: I ch*j z tego, że "znalazło pracę"?

Zadaj pytanie ile tych firm, które "znalazło pracę" zbankrutowały, bo
im nie zapłacono za pracę.

Pamiętasz co działo się przy budowaniu autostrad?
Ile firm zbankrutowało, bo nikt im nie zapłacił mimo wykonanej pracy?
Wzięli kredyty, zatrudnili więcej ludzi i ciul...
Uważasz, że tu będzie inaczej?

Użyj mózgu, a nie podajesz papkę z TV.