18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kultura

P@...........@C • 2012-05-20, 00:24
na drodze :D


coolfon

2012-05-20, 17:27
cichy1124,
Cytat:

Dobra, dobra, Widzę że jesteś zamkniętym w sobie gościem, który nigdy nie pojmie świata...
A niestety z takimi osobami nie warto rozmawiać, bo choćby za ch*ja nie maja racji to nie przemowisz mu bo on zawsze wie lepiej. Proponuje zobaczyć jak wygląda życie, a potem sie wypowiadac



Ja mogę nie pojmować świata, nawet nie mam takiego zamiaru szczerze powiedziawszy. Tylko nie lubię jak ktoś pie**oli takie głupoty jak ty w tym przypadku.
Proponujesz mi zobaczy jak wygląda życie, to ja proponuje żebyś zobaczył jak wygląda przywołana przez ciebie ustawa Prawo o ruchu drogowym. Przeanalizuje szczególnie art. 24 tego aktu normatywnego. Ciekawe rzeczy tam znajdziesz. Na przykład:
3. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu przejeżdżać z lewej strony wyprzedzanego pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 4, 5, 10 i 12.
I żebyś się nie doj***ł
Ustęp 4. Pojazd szynowy może być wyprzedzany tylko z prawej strony, chyba, że położenie torów uniemożliwia takie wyprzedzanie lub wyprzedzanie odbywa się na jezdni jednokierunkowej.
Ustęp 5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.
Ustęp 10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
na jezdni jednokierunkowej;
na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.
Ustęp 12. Kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony.


Wnioskując z twojej biegłości w przepisach drogowych i upierania się, że z prawej strony jednak można sądzę, że hipoteza normy z ustępu 12 idealnie pasuje do ciebie

I tak żebyś zrozumiał przeprowadzę ci wykładnie Prawa: Ni ch*ja racji nie miałeś. Koniec wykładni prawa.
Wypunktowałem cię w poprzednim poście, a ty zamiast się odnieść do tego co jest tam napisane zacząłeś pie**olić coś o zrozumieniu życia. Co ty Dalajlama jesteś?

P@...........@C

2012-05-20, 17:59

feluke

2012-05-20, 18:05
cichy1124 - sadzac z twoich wypowiedzi masz prawko kat.A
Prosze idz do wydzialu komunikacji i je oddaj, najlepiej odrazu na wszystkie kategorie skoro tak znasz przepisy. Nawet czytanie ze zrozumieniem ci nie najlepiej idzie wiec jak bedziesz wracac z urzedu komunikacji to odrazu zajdz do najblizszej szkoly podstawowej.

oskiboski

2012-05-20, 18:22
cichy1124 napisał/a:

@oskiboski
tego nie powiedziałem, ale na drogach większość kierowców samochodów to ch*je, którzy robią wszystko, żeby uprzykrzyć życie motocyklistą(zajeżdżają droge, próbują zepchnąć z drogi, przycisnąć do barierki), a że część motocyklistów to idioci, którzy chcą zaszpanować to co innego.

Najpierw pojeździj troche motorem, a potem sie na ten temat wypowiadaj.



Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - dla mnie większość motocyklistów których mijam na drodze kwalifikuje się do odesłania na powtórny egzamin na prawko, najlepiej z pewną przerwą w jego kierowaniu - tylko co z tego ? Solidaryzujesz się z jednośladami, Twoja wola, ale nie broń swoich na siłę, szczególnie kiedy zachowują się jak tępe ch*je bo dajesz tym samym wyraz swojego infantylizmu

Witkens

2012-05-20, 18:24
Dobrze ch*jowi- niech się uczy kultury jazdy, przez takich buraków cierpią wszyscy motocykliści 8-)

cichy1124

2012-05-20, 19:10
I na ch*j sie tak spinacie?
Dobra nie chce sie z wami kłócić bo teraz zaczyna się obrażanie innych, każdy ma swoje zdanie i ja je szanuje, ale osoby które nigdy nie wsiadają na motor nie powinni sie wypowiadać na temat "90%" motocyklistów, bo mimo ze część "nadgina" prawo jest jednak normalna i nie powoduje zagrożenia ale oczywiście są tu sami znawcy którzy dostrzegają tylko tych co maja motor dla szpanu i zapie**alania, a porządnych nie zauważają.
A do przepisów się już nie odwołuje, ponieważ na filmiku jest pokazane że je łamie a np możesz motocyklem samochody po prawej stronie, gdy jadą wolno np korek(nie w przypadku filmiku powtarzam), a kierowca samochodu MUSI mu ustąpić miejsca.
Do widzenia, spinowicze :mrgreen:

KingOfEvil

2012-05-20, 20:24
Misiekman napisał/a:

Kultura. No co chcesz? Po prawej się nie wyprzedza w ruchu prawostronnym i ch*j! Niech się cieszy, że żyje i dziękuje kierowcy niebieskiego(fakt faktem też kawał ch*ja) za lekcję. Może czegoś go nauczy. Mogło być gorzej.



Otóż muszę Cie zdziwić w ruchu prawostronnym można wyprzedzać po prawej stronie ale muszą istnieć do tego warunki (czyt. droga dwupasmowa).

Grabbarz

2012-05-21, 01:09
verrnume napisał/a:

Kwestia nie jest w wyprzedzaniu czy nie, prawa strona, ale w zwyklym zdrowym rozsadku:
- na jezdni bedac jednosladem moge zajmowac caly pas, jechac jego srodkiem, lub lewa lub prawa strona, jesli ruch jest maly to mozemy sobie leciec srodeczkiem, jednak kiedy jest gesto trzeba pamietac o wypadkach losowych i ustawic sie tak zeby miec : widocznosc, jak i rownierz mozliwosc "ucieczki" lub "uniku" . Powyzej pan nie wykazal sie zbyt wielkim rozsadkiem.
- po drugie motocykl bedac jednosladem , zazwyczaj staramy sie wybrac optymalna trajektorie pod wzgledem widocznosci, jak i nawierzchni, kazdy wie ze na krawedzi jezdni sa dziury, jak i wiele syfow. I jesli sie juz ryzykujemy sie aby udac sie na "wrogie terytorium" to raczej pamietamy o tym aby wytracac predkosc za pomoca silnika a nie ostrego hamulca.
-po trzecie , jesli nie jest to sytuacja krytyczna, to dobrze bylo by zadbac o to zeby kierowca wyprzedzanego auta wiedzial co zamierzamy zrobic, sygnalizujac mu to np za pomoca swiatla kierunku.
-po czwarte, towarzyszac wypadkowi drogowemu ( jak ten pan wyzej na czerwonej maszynie) staramy sie najpierw zadbac o wlasne bezpieczenstwo , np zjezdzajac na krawedz jezdni ( z tylu mogla pedzic ciezarowka ) a nie kladziemy motocykla na srodku jezdni bo to gosciowi co sie wywalil w niczym nie pomoze. A bedac samemu w dobrym stanie mozemy tez pomagac innym.
-po piate, jesli napotykam na drodze, goscia ktory zachowuje sie nerwowo, i widze ze ewidetnie mu sie spieszy ( a mnie nie az tak bardzo, albo wogole ) czy to bedzie kierowca motocykla,auta osobowego, czy nawet traktora, zazwyczaj go przepuszczam, lub staram sie oddalic wyprzedzajac go i jadac szybciej, na poczatku filmu widzimy ze pan w niebieskim aucie sie spieszy, po co za tem przy pierwszej lepszej okazji , ktora nie jest postoj na swiatlach, starac sie go wyprzedzic?




jeden z tych co na podstawie zdiecia gowna sa w stanie wypracowanie napisac 00

Carol

2012-05-21, 01:33
cichy1124 napisał/a:

Dla niedoinformowanych.
Zgodnie z art. 24 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz.U. Nr 58
poz. 515 z 2003r - tekst jednolity), wyprzedzanie z prawej strony jest
dopuszczalne:

* na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu,
* na jezdni jednokierunkowej,
* na jezdni dwukierunkowej jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze
zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do
jazdy w tym samym kierunku.

Należy podkreślić, że kierowca przed wykonaniem tego manewru obowiązany jest w
upewnić się szczególności czy:

* ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez
utrudnienia komukolwiek ruchu,
* kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania,
* kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował
zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

Natomiast zabronione jest wyprzedzanie z prawej strony pojazdu silnikowego,
jadącego po jezdni:

* przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia,
* na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi,
* na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym
ruch jest kierowany.

Więc nie zostały tu naruszone zasady. Nie pie**olcie głupot.


k***a człowieku, nie umiesz czytać ze zrozumieniem :D Pajac jesteś.

al...........10

2012-05-21, 02:04
cichy1124 napisał/a:


w sumie tego nie mozna nawet do konca nazwać wyprzedzeniem, bo wyprzedzanie wiąze sie ze zmiana pasa ruchu


Skoro przytoczyłeś fragment kodeksu, to definicję wyprzedzania też dałbyś radę znaleźć, nieprawdaż? Więc zrób to i nie kompromituj się.

feluke

2012-05-21, 14:28
cichy1124 napisał/a:

I na ch*j sie tak spinacie?
Dobra nie chce sie z wami kłócić bo teraz zaczyna się obrażanie innych, każdy ma swoje zdanie i ja je szanuje, ale osoby które nigdy nie wsiadają na motor nie powinni sie wypowiadać na temat "90%" motocyklistów, bo mimo ze część "nadgina" prawo jest jednak normalna i nie powoduje zagrożenia ale oczywiście są tu sami znawcy którzy dostrzegają tylko tych co maja motor dla szpanu i zapie**alania, a porządnych nie zauważają.
A do przepisów się już nie odwołuje, ponieważ na filmiku jest pokazane że je łamie a np możesz motocyklem samochody po prawej stronie, gdy jadą wolno np korek(nie w przypadku filmiku powtarzam), a kierowca samochodu MUSI mu ustąpić miejsca.
Do widzenia, spinowicze :mrgreen:


Czlowieku wez oddaj prawko o ile je masz. Najpierw bronisz motocyklisty i popierasz swoja chora teorie przepisami ktore mowia co innego. Teraz odwracasz kota ogonem ze jednak nie mozna wyprzedzac z prawej strony i juz nie bedziesz cytowac przepisow a na koniec znowu dajesz farmazony ze z prawej mozna wyprzedzac np. w korku i jeszcze kierowca ma komukolwiek ustepowac. Slyszysz dzwony ale nie wiesz w ktorym kosciele.
Z prawej w korku moga wyprzedzac TYLKO ROWERY!!! Durny zapis stwarzajacy wiecej zagrozen niz pozytku ale niech im bedzie. I kierowca nie musi mu ustepowac, jest tylko zapis ze rowery moga wyprzedzac z prawej strony wolno poruszajace sie pojazdy. To kto komu ustepuje w takiej sytuacji reguluja inne przepisy.

oskiboski

2012-05-21, 17:17
cichy1124 napisał/a:

I na ch*j sie tak spinacie?
Dobra nie chce sie z wami kłócić bo teraz zaczyna się obrażanie innych, każdy ma swoje zdanie i ja je szanuje, ale osoby które nigdy nie wsiadają na motor nie powinni sie wypowiadać na temat "90%" motocyklistów, bo mimo ze część "nadgina" prawo jest jednak normalna i nie powoduje zagrożenia ale oczywiście są tu sami znawcy którzy dostrzegają tylko tych co maja motor dla szpanu i zapie**alania, a porządnych nie zauważają.
A do przepisów się już nie odwołuje, ponieważ na filmiku jest pokazane że je łamie a np możesz motocyklem samochody po prawej stronie, gdy jadą wolno np korek(nie w przypadku filmiku powtarzam), a kierowca samochodu MUSI mu ustąpić miejsca.
Do widzenia, spinowicze :mrgreen:



To właśnie przez niedoinformowanych matołów Twojego pokroju dochodzi do wypadków których można było uniknąć. Jeśli jeździsz tak jak piszesz to strach pomyśleć jakie zagrożenie stanowisz dla innych uczestników ruchu :roll:

P@...........@C

2012-05-24, 16:47