18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kto pyta nie błądzi

pieldolnik • 2020-12-17, 19:22
Fake czy nie w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe 8-)


:mrgreen:

plastic

2020-12-17, 19:39
w dobie dzisiejszego podejścia prawa do kwestii "sprawiedliwości" to nie jest takie głupie pytanie :/

aaaaaaaaaaaaaa

2020-12-17, 20:25
Pewnie prawo można zinterpretować, że nie może... (dyscyplinarnie).
Ale zwolnić może, z jakiegokolwiek powodu...
A powinien móc zwolnić z podstawowego powodu, "nie chcę, byś u mnie pracował".

Asuritta

2020-12-17, 20:39
mam 36 lat i Kapitan Bomba był i jest zajebiście pomyślany do wszystkiego pasuje, zabić czas idealnie, pośmiać się pasuje, idealne teksty nawet tutaj pasują...

aaaaaaaaaaaaaa

2020-12-17, 21:57
Asuritta napisał/a:

mam 36 lat i Kapitan Bomba był i jest zajebiście pomyślany.....



Kto to k***a jest kapitan bomba???

borelli

2020-12-17, 22:00
Tak jak powiedzieli wyżej, za samo pobicie nie może, ale na pewno będzie patrzał na ręce, np. spóźnisz się z przerwy o minutę, bo kakao nacisnęło to nagana, potem kolejna za inną pierdołę i nara. Poza tym za pobicie możesz odpowiedzieć karnie i wystarczy że zawiasy dostaniesz, to pracodawca, który nie zatrudnia ludzi karanych może cię wywalić. Tak więc jak już chcesz pobić szefa, wpie**ol mu tak, żeby było warto stracić pracę, a najlepiej tak, żeby nie wiedział kto mu obił ryj.

pro_avenger

2020-12-17, 22:56
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Kto to k***a jest kapitan bomba???



Mam 39 i oglądałem brygadę RR i tshubase,

tetrahydrooo

2020-12-18, 09:41
Art. 52. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika
§ 1. Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w razie:
1) ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych;
2) popełnienia przez pracownika w czasie trwania umowy o pracę przestępstwa, które uniemożliwia dalsze zatrudnianie go na zajmowanym stanowisku, jeżeli przestępstwo jest oczywiste lub zostało stwierdzone prawomocnym wyrokiem;
3) zawinionej przez pracownika utraty uprawnień koniecznych do wykonywania pracy na zajmowanym stanowisku.
§ 2. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika nie może nastąpić po upływie 1 miesiąca od uzyskania przez pracodawcę wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie umowy.
§ 3. Pracodawca podejmuje decyzję w sprawie rozwiązania umowy po zasięgnięciu opinii reprezentującej pracownika zakładowej organizacji związkowej, którą zawiadamia o przyczynie uzasadniającej rozwiązanie umowy. W razie zastrzeżeń co do zasadności rozwiązania umowy zakładowa organizacja związkowa wyraża swoją opinię niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 3 dni.
§ 4.
(uchylony)

Tak więc, może bo pobicie to przestępstwo (art. 158 k.k.). Same k***a spece na tym sadisticu.

ritu4l

2020-12-18, 11:59
tetrahydrooo napisał/a:

Art. 52. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika
§ 1. Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w razie:
1) ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych;
2) popełnienia przez pracownika w czasie trwania umowy o pracę przestępstwa, które uniemożliwia dalsze zatrudnianie go na zajmowanym stanowisku, jeżeli przestępstwo jest oczywiste lub zostało stwierdzone prawomocnym wyrokiem;
3) zawinionej przez pracownika utraty uprawnień koniecznych do wykonywania pracy na zajmowanym stanowisku.
§ 2. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika nie może nastąpić po upływie 1 miesiąca od uzyskania przez pracodawcę wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie umowy.
§ 3. Pracodawca podejmuje decyzję w sprawie rozwiązania umowy po zasięgnięciu opinii reprezentującej pracownika zakładowej organizacji związkowej, którą zawiadamia o przyczynie uzasadniającej rozwiązanie umowy. W razie zastrzeżeń co do zasadności rozwiązania umowy zakładowa organizacja związkowa wyraża swoją opinię niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 3 dni.
§ 4.
(uchylony)
Tak więc, może bo pobicie to przestępstwo (art. 158 k.k.). Same k***a spece na tym sadisticu.



Ale jak pobicie może uniemożliwić zatrudnianie na danym stanowisku? Jeśli dostałby tylko zawiasy to ma możliwość chodzenia do pracy, inaczej w przypadku zapuszkowania.

tetrahydrooo

2020-12-18, 13:38
@ Karmazon, a już śpieszę z odpowiedzią.
Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia może nastąpić w przypadku, gdy przestępstwo uniemożliwia dalsze zatrudnianie pracownika na zajmowanym stanowisku. Chodzi zatem o czyn, który w zasadniczym stopniu PODWAŻAJĄ ZAUFANIE pracodawcy do pracownika oraz jego kwalifikacji moralnych, przy czym pracodawca nie musi być poszkodowanym. Sąd Najwyższy uznał, że popełnienie przez pracownika przestępstwa może uniemożliwiać jego dalsze zatrudnianie na zajmowanym stanowisku także wówczas, gdy nie było dokonane na szkodę pracodawcy, jeżeli rodzaj przestępstwa ma związek z charakterem zatrudnienia pracownika (zob. wyr. SN z 7.4.1999 r., I PKN 668/98, OSNAPiUS 2000, Nr 11, poz. 429; uchw. SN z 12.10.1976 r., I PZP 49/76, OSNCP 1977, Nr 4, poz. 67). Przykładowo, rozwiązanie umowy o pracę może być uzasadnione popełnieniem przestępstwa przeciwko mieniu na szkodę osoby trzeciej przez pracownika, który jest zatrudniony na stanowisku związanym z odpowiedzialnością materialną za powierzone mienie. Ten sam pracownik nie może jednak zostać zwolniony razie spowodowania wypadku drogowego. A contrario, jak również z wnioskowania a minori ad maius wynika, że skro przestępstwo popełnione przeciwko osobie trzeciej uzasadnia sankacje z art. 52 k.p., To TYM bardziej sankacja ta jest uzasadniano gdy przestępstwo skierowane jest p-ko pracodawcy. Poza tym wypowiedzenie umowy w tym przypadku uzasadnia również pkt 1 komentowanego przepisu "ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych". Przyjmuje się bowiem, że :

II PK 321/17 - wyrok SN - Izba Pracy z dnia 27-03-2019

1. Uzasadnioną przyczyną rozwiązania z pracownikiem umowy o pracę w trybie art. 52 § 1 pkt 1 KP może być zawinione działanie pracownika powodujące samo zagrożenie interesów pracodawcy. Interesu pracodawcy nie można przy tym sprowadzać wyłącznie do szkód majątkowych oraz interesu materialnego. Pojęcie to obejmuje także elementy niematerialne, jak np. dyscyplina pracy czy poszanowanie przez pracowników majątku i DOBREGO IMIENIA PRACODAWCY. O stopniu i rodzaju winy nie decyduje wysokość szkody. Szkoda może stanowić jedynie element pomocniczy w kwalifikacji naruszenia obowiązków pracowniczych jako ciężkiego.

DzidaZawodnik

2020-12-18, 18:56
Zabawne, że w socjaliźmie takie rzeczy podlegają dyskusji.

kuba08

2020-12-18, 19:24
Przypomniało mi się jak za młodu w UK rudy teamleader Michael wyj***ł mnie z roboty. Później przypadkowo go spotkałem na imprezie i nieciekawie się to dla niego skończyło... ps znalezienie następnej roboty zajęło mi 2 dni.