18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Krzyż: Jezus w Chinach

Gruby Brzuch • 2014-01-09, 11:54
Liczbę chrześcijan w Chinach szacuje się obecnie pomiędzy 65, a 135 milionów.
80% z nich działa w podziemiu, to tzw. "chiński kościół domowy".

Film "Krzyż: Jezus w Chinach" pokazuje, jak wygląda Kościół Chrystusa, który zmuszony jest wyznawać swoją wiarę potajemnie.
Paradoksalnie, kościół ten jest o wiele silniejszy, niż w krajach, gdzie panuje wolność religijna, czyli np. w Polsce.


Tassadar

2014-01-09, 12:44
Zawsze ludzi rajcowało coś co jest zakazane, zwłaszcza jeśli służy wyższej idei. Teraz homopropaganda jest modna bo się ludzie buntują o to. Jeśli zainteresowanie spadnie to liczba "wyznawców" również.

pi...........ja

2014-01-09, 12:58
Homo nie służy żadnej wyższej idei.

oc...........an

2014-01-09, 13:58
Co wy macie z tymi gejami. W Australii czy Holandii wprowadzili pełne prawa i wszystko ucichło, a nawet zrobiło się uczciwie, bo przestano traktować gejów jako osoby czymś poszkodowane.

Szacunek do chińczyków, którzy mają więcej wyznawców, niż 2 polski razem wzięte :D

kucma19

2014-01-09, 14:11
@UP Przypominam ze jako komunista powinienes potepiac wiare w boga

Tassadar

2014-01-09, 14:24
Nie jestem przekonany czy w Australii mogą brać ślub, wydaje mi się że nie. I jak wygląda Holandia? Burdel na kółkach, S&G co tylko chcesz, ćpanie dz**ki masa zboczeń handel ludźmi na zajebistą skalę, nie ma ostrgo prawa to się przewraca we łbach. Ludzie muszą mieć świadomość tego że coś jest dobre a coś złe, pozwalanie na wszystko to wyzucie się ze swojej świadomości kulturowej i zasad moralnych.

blachahaha

2014-01-09, 15:20
Wiara to potężna broń. Gdyby teraz włada Chin ogłosiła że religia jest dozwolona a jednocześnie stworzyli by organizacje która miała by zajmować się wyznawcami Chiny zyskały by kontrolę nad wyznawcami. Tak właśnie narodził się Katolicyzm. Jakiś tam cesarz Rzymski nagle nawrócił całe Imperium Rzymskie a sam ogłosił się głową Chrześcijan. W pewien sposób był on genialny gdyż zamiast podbijać ludzi mieczem użył religii. Ale mieszanie religii z władzą doprowadza do stworzenia organizacji która pragnie kontroli i za wszelką cenę nie odda władzy. Mowa tu o Katolicyzmie, instytucji stworzonej na Biblii, który w imię Boga zabijał i mordował. Tyle że tan sam Bóg tego zabrania, ironia w ch*j.

I tu ja widzę problem z kościołem, czy osoba wierząca powinna używać heretyków do zrozumienia Biblii czy może należy się samemu wysilić by przeczytać oryginalny tekst bez niczyich adnotacji. W Chinach ludzie tworzą wspólnoty która czynią tak jak pismo każe ale wystarczy że religią zainteresuje się polityka a średniowiecze mamy na zawołanie.



A dodam jeszcze że skończonym debilizmem jest mówienie że Biblia jest zła popierając swoją tezę działaniami kościoła. Osobiście uważam że gdyby ludzie przestrzegali 10 przykazań, sterty papierów z różnymi przepisami, prawami itp. w można było spalić. I nie jest to jakieś pie**olenie kolesia wierzącego bo nawet ateista przyzna mi rację gdyż 10 przykazać pozwala rozwijać społeczność a w dzisiejszym świecie człowiek człowiekowi wilkiem, zapie**olą mu wszystko i to jeszcze z łaską. To jest ślepy rozwój cywilizacji która idzie w złym kierunku. Postęp jest konieczny ale jak postęp zaczyna być uważany za konkurowanie bez żadnych zasad jednocześnie wyzyskiwanie innych oraz manipulacje gdzie się tylko da no to jak dla mnie robi się z człowieka maszynę a społeczeństwo niech się pie**oli. Pieniądz to jest to.

dy...........nt

2014-01-09, 22:23
blachahaha napisał/a:

bo nawet ateista przyzna mi rację gdyż 10 przykazać pozwala rozwijać społeczność



nie pozwala bo nie ma tam nic o babach z kutangiem!