18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

KRUS przeszkoli... z wchodzenia i schodzenia po drabinie

Nutaharion • 2012-08-23, 18:17
Drabina to tylko z pozoru sprzęt prosty w obsłudze:


bach

2012-08-24, 13:28
o niewolnika trzeba dbać, coby sobie krzywdy nie uczynił

PytaCz

2012-08-24, 13:31
k***a. Pajace z białego cyrku na drabiny wydają 12 tysiaków, ale przeciętnemu człowiekowi z wypłaty upie**olą połowę, bo przecież jest kryzys i państwo potrzebuje pieniędzy... Usuńmy krawężniki, beton zastąpmy materacami, grabie produkujmy z bezpiecznej gąbki, bo cały ten morderczy świat czyha k***a na rolnika!

Pan Mularz

2012-08-24, 13:44
Macie co chcieliście, trzeba było plebsie intelektualny myśleć na wyborach :D
Potem jest płacz i zgrzytanie zębów. Jesteście traktowani adekwatnie do stanu intelektualnego, czyli jak barany.

Krysss

2012-08-24, 13:47
Każdy powód jest dobry, aby wybrać się na pół litra za nasze pieniądze : X

Ahhhhhh wygrać sobie taką amelinową drabinkę ^^

BmaC

2012-08-24, 14:38
najbardziej mnie cieszy to, ze coraz wiecej wstawianych filmow ma ten piekny znaczek "HD".

ajpi

2012-08-24, 14:42
Jak chamy nie potrafią używać drabiny i z niej spadają, a potem domagają się odszkodowania - które płaci państwo, było nie było - to chyba mają zbyt małe móżdżki, żeby pojąć tak trudną czynność. Widzieliście statystyki? Rocznie spada z drabin około 100 rolników, i kto za to płaci?

carvachall

2012-08-24, 14:47
No właśnie chodzi o to że żądają odszkodowań za spadek z takiej drabiny, myśle że czasem specjalnie. Dlatego teraz jeżeli drabina bedzie pod złym kątem albo nie będzie spełniała wymogów jak w kursie to nie wypłacą odszkodowania.

Nutaharion

2012-08-24, 15:07
P@N K@C napisał/a:

KRUS większe złodziejstwo niż ZUS, k***a :facepalm:



Wszystkie te instytucje to jeden wielki burdel. Niby takie problemy mają z kasą a wydają setki milionów na nowe siedziby.

bach

2012-08-24, 15:27
nauczyły rządy żebrania o dotacje, zapomogi i odszkodowania, to ludzie żebrzą


al...........10

2012-08-24, 16:32
Uwaga! Przeprowadzam profesjonalne szkolenie korespondencyjne z wchodzenia na drabinę! Są wszyscy chętni? Gówno mnie to obchodzi, zaczynamy:
Bimber pijemy dopiero PO wykonaniu wszystkich czynności wymagających drabiny.
Dziękuję za uwagę, koniec szkolenia.
I tak ch*ja zrozumieliście.

firestone89

2012-08-24, 16:36
A mnie wydaje się ze to nie jest głupie działanie. To całe szkolenie może jest śmieszne, ale na koniec taki ktoś dostaje porządną drabinę. Chyba lepiej wydać pieniądze na nowe drabiny, które może chociaż paru ludzi uchronią przed wypadkiem, niż na wypłacanie odszkodowań.

javal

2012-08-24, 16:39
A bo to takich debilizmów jest mało. 2 tygodnie temu skończyłem szkolenie na wózki widłowe w programie kursu jest min. wymiana butli gazowej. Objaśnienie co i jak instruktorowi zajęło jakieś 5 min. Po otrzymaniu dokumentów i certyfikatu ukończenia kursu na papierze mogłem przeczytać że "szkolenie z zakresy wymiany butli gazowej" trwało 8 godzin....no k***a mać nie wiem co można na ten temat mówić/robić przez 30 min ale wd. państwowych norm szkolenia powinniśmy na to poświęcić 8h...paranoja.

~CanesPL

2012-08-24, 17:08
@carvachall
Teraz będą 54 dyżurne drabiny, po jednej wieś. Do odpłatnego wypożyczenia każdemu,
który się ze swojej samodziałki sp***oli, żeby odszkodowanie dostał.

01:59 - test stabilności
Profesjonalna drabina do wieszania firanek. Wychodzi po 222 pln za sztukę,
polecam spacer do najbliższego marketu budowlanego i porównanie cen...

Nutaharion

2012-08-24, 17:56
firestone89 napisał/a:

A mnie wydaje się ze to nie jest głupie działanie. To całe szkolenie może jest śmieszne, ale na koniec taki ktoś dostaje porządną drabinę. Chyba lepiej wydać pieniądze na nowe drabiny, które może chociaż paru ludzi uchronią przed wypadkiem, niż na wypłacanie odszkodowań.



Tylko drabiny będą kosztować 12 tysięcy, policz dodatkowo ile będzie kosztował kurs. Za godzinę taki instruktor weźmie pewnie ok. 30-40 złoty jak nie więcej. Skoro chcą rozdać 54 drabiny to pewnie kursantów będzie z 250. Grupy? Zakładamy po 15 osób. Każda grupa będzie miała szkolenie 4 godzinne.
Wyjdzie kolejne kilka tysięcy na szkolenia.

Pomijam koszty rozpisania przetargu, koszty napisania wytycznych przetargu i zatrudnienia kogoś kto wnioski o przetarg przyjmuje i decyduje o wyborze dostawcy drabin + wyboru instruktora...

Niby się wydaje, że koszta małe bo łącznie wyjdzie kilkadziesiąt tysięcy ale każdy taki urząd właśnie po te kilkadziesiąt tysięcy marnuje i później wychodzi kilkanaście milionów.

Jatyon

2012-08-24, 18:45
To trochę jak 'Dać komuś rybę, to się naje jednego dnia. Dać komuś wędkę i nauczyć go łowić, to będzie najedzony przez cały czas'. Tak samo jest w tym przypadku. Zamiast uczyć ludzi myślenia, uczy się ich wykonywania każdej czynności osobno. Paranoja. Nie mówiąc jeszcze o tym, że używanie drabiny jest trywialną czynnością, jak włączanie telewizora, czy smarkanie nosa.