18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Krótka anegdota na temat prezydentury.

lookass85 • 2015-05-25, 07:52
Po wczorajszych wyborach przychodzi mi do głowy pewna anegdota.

Po wyborach prezydenckich, gdy zstępujący prezydent przekazywał gabinet nowemu, dał mu do ręki trzy ponumerowane koperty mówiąc, że jeśli zaczną się kłopoty, niech otworzy pierwszą z nich, potem kolejne według numeracji.
Minął jakiś czas, w państwie zaczęło dziać się źle, więc prezydent otworzył pierwszą, gdzie napisane było:
"Zwal wszystko na poprzednika".
Tak też uczynił, na chwilę był spokój, lecz po jakimś czasie sprawy znów zaczęły się pogarszać. Otworzył więc drugą kopertę, gdzie znalazł napis:
"Przeprowadź reformy".
Uczynił to co było tam napisane, z rządem przeprowadził reformę służby zdrowia, szkolnictwa itd. Niestety i to nie pomogło na długo, przyszedł więc czas, aby otworzyć ostatnią.
Otworzył więc i trzecią a tam kilka prostych słów:
"SZYKUJ TRZY NOWE KOPERTY" :mrgreen: 8-)


Jak było to nie znalazłem.

Timoven

2015-05-25, 10:42
Bez sensu, przecież tylko dwie pomagały, to po co trzy miał szykować ?

lookass85

2015-05-25, 11:08
trzecia z takim samym napisem jak poprzednia :D

zgonex

2015-05-25, 12:38
pamiętam reportaż z jakiegoś gównianego afrykańskiego państewka, gdzie tez wybierali prezydenta. facet przyjeżdża na wiec wyborczy a tam wrzeszczą, że złodziej, bandyta, itd. a facet na to krótko: "macie rację, pierwsze dwa lata kadencji kradłem dla siebie, trzeci rok dla rodziny, czwarty dla przyjaciół a piąty dla dalszych znajomych. jeżeli mnie wybierzecie, to w drugiej kadencji może zajmę się wami. mój poprzednik natomiast zacznie tak samo, jak i ja zacząłem".

a co do wyborów, to gratuluje Dudzie. zobaczymy jakim będzie prezydentem. ale najbardziej ciekawi mnie jak potocza się wybory do parlamentu. oby tylko kukiz nie stworzył własnej partii, jeśli ten człowiek dojdzie do władzy, zbankrutuje nas. to będzie kryzys, jakiego najstarsi indianie nie pamiętają. czemu? otóż, bezpośrednim skutkiem przewrotu na taką skalę, jaki on chce przeprowadzić, będzie załamanie kursu złotówki. wystarczy, ze przestraszeni zachodni inwestorzy zaczną wyprzedawać akcje naszych spółek. frank poszybuje do góry, ludzie przestaną radzić sobie ze spłatami kredytów, banki zaczną przejmować domy, co bezpośrednio doprowadzi do kryzysu na rynku nieruchomości. jeśli banki przejmą tych nieruchomości za dużo, spadnie ich wartość i cały sektor bankowy pie**olnie, tak jak w USA w 2008, gdzie jeszcze niedawno chińczycy za kilkadziesiąt milionów wykupowali całe dzielnice w NYC. nie wierzycie? przeczytajcie raport knf z 2013 odnośnie sytuacji polskich banków. myślicie, że czemu tusk sp***olił? ludzie rozczarowani platformą zaczną głosować na populistów w rodzaju kukiza. tylko, że amerykanie po takim krachu sie podniosą, my nie. dopiero wtedy niemcy zaczną nas wykupować.

Ptoon

2015-05-25, 13:48
@up gdzie ty żyjesz? Jakie nasze spółki? Jacy inwestorzy? Uważasz, że poważni gracze, którzy zarabiają na nas pieniądze, będą się wycofywać bo TVN im powie, że kukiz jest straszny? I dlaczego uważasz Kukiza za populistę, bo ma wielki plan rozbicia zabetonowanej sceny PiS-PO i walki z partyjniactwem? Jak widać póki co mu się to udaje... Populizm to był w wykonaniu bredzisława jak chciał zrobić referendum o JOWach to jest działanie pod publiczkę i to jeszcze w źle zdiagnozowanej sytuacji społecznej. PO, które przez 8 lat miało być gwarancją stabilnych rządów i przyjaznej dla inwestorów władzy co zrobiło? Słyszałeś Nowaka Misia zrobili "aby otwierać oczy niedowiarkom", słyszałeś Bieńkowską o górnictwie, to jest dopiero populizm. Gwarantuje ci, że zachodnie inwestycje w Polsce nie są podyktowane propagandą TVNu, bo gdyby tak było to byśmy żyli już teraz w lepszym standardzie niż Niemcy. Jeżeli ktoś chce inwestować w Polsce to nie kieruje się uproszczonymi słupkami na potrzeby debili, którzy oglądają media głównego nurtu, nie kieruje się też prognozami i ogólnym PKB, który jest wskaźnikiem do manipulacji opinią publiczną. Na wartość złotego wpływa polityka monetarne NBP i słyszałeś właśnie jak można było manipulować obligacjami żeby PO mogło wygrać wybory (rozmowa z M.Belką) i to cię nie martwi, a martwi cię kukiz, który chce ich wypie**olić? Do tego kredyty mieszkaniowe u nas, a kredyty na nieruchomości w stanach to dwie zupełnie różne rzeczy, tam miał to każdy u nas prawie nikt nie ma zdolności kredytowej.
Niech Duda odetnie się od pisowskiego socjalizmu, niech kukiz wprowadzi poważną reprezentacje i wypie**oli zarówno PO jak i PiS, a gwarantuje ci, że gospodarka i złotówka odetchnie i Polska dbająca o swoje interesy i interesy swoich obywateli, będzie też stabilniejszym i bardziej przyjaznym miejscem dla zagranicznych inwestorów.

bloodwar

2015-05-25, 13:58
@zgonex - przecież Kukiz to tylko marionetka Tuska, założy partię pseudo-rebeliantów która zgarnie głosy młodych i zbuntowanych, zapowie jakieś super-hiper-duper nierealne reformy których się nie da spełnić, potem w niej wylądują spadochroniarze z PO, 4 lata stagnacji i odcinania kuponów i kolejne nicniedające wybory...

pi...........ja

2015-05-25, 14:14
bloodwar, aleś ty tępy. Kukiz to kolejna maska Kaczyńskiego. A co do jego przyszłej partii masz rację. Pis już od dawna ma poparcie gniewnej młodzieży ze stadionów itp i teraz da im to zwycięstwo.

Ptoon

2015-05-25, 14:31
@up'y Gdyby Kukiz był marionetką Tuska, to miałby wsparcie mediów głównego nurtu, tak samo jak miał Palikot, który miał zagospodarować dla platformy lewą stronę. Tymczasem jest wyraźnie z nimi skonfliktowany. Poza tym dlaczego Tusk miałby starać się zagospodarować niezadowolony, ex elektorat PO jeżeli jego partia jeszcze walczy i ludzie tego obozu nie zamierzają póki co oddać władzy. Jeżeli jest robione coś na podkładkę, w formie koła ratunkowego dla spadochroniarzy z PO to jest to partia Balcerowicza, która po możliwej wygranej PiSu w październiku, jako opozycja specjalistów i fachowców pójdzie prosto po zwycięstwo do następnych wyborów. To właśnie w okół Balcerowicza zbiorą się trupy PO i całe propagandowe media.
Co do Kukiza jako marionetki PiS to też to raczej jest niemożliwe. PiS tak długo wytrzymało w opozycji pod naporem mediów, tylko dla tego, że to jest partia żołnierzy, partia wodzowska i JOWy pisowi są szczególnie nie po drodze. Kukiz jest też niewygodny dla PiS po prawej stronie, widać jak dużo ludzi zagłosowało najpierw na Kukiza, a potem na Dudę. Ta tendencja może się odwrócić i PiS straci większość młodego elektoratu i elektoratu "zmiany" na rzecz Kukiza w wyborach parlamentarnych.
Więc nie, nie wydaje mi się żeby Kukiz był jakimś pionkiem w grze starego układu. W kampanii był przemilczany i nikt z głównych rozgrywających nie wiedział jak reagować na te jego 20%. Mam nadzieję, że go nie zmanipulują.

defcon1

2015-05-25, 14:33
Nasze biedny kraj będzie restrukturyzowany i reformowany do końca świata, albo przynajmniej dopóki ostatni nie zgasi światła... i będziemy mogli co najwyżej słuchać oskarżeń kto gorzej reformował, a kto lepiej.

hagis

2015-05-25, 14:45
skąd Komor wiedział, co ma robić? :D

bloodwar

2015-05-25, 14:54
@Ptoon - Kukiz skonfliktowany z mediami? Jaja sobie robisz? Przed I turą Kukiza w TVNie pokazywali więcej niż Komorowskiego i Dudę razem wziętych! Teraz się wyciszył żeby Bulowi nie odebrać głosów, po sierpniu się znowu zacznie urabianie "młodych gniewnych" i pokazywanie jaki to on bezpartyjny i ponad podziałami jest a po wyborach stagnacja... Nie ważne czy jest z PO czy PiS bo to w sumie ten sam układ