18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

~Velture

2019-09-23, 23:22
"koleżanka powiedziała" k***a mać, co za pokolenie. Zamiast się własnej matki zapytać albo babki k***a czy ciotki o poradę odnośnie własnego dziecka to k***a słucha koleżanek co się naczytały onetów, pudelków, glamór i po 10 minutach w góógle posiadają wiedzę na poziomie lekarza z 20 letnim stażem.

LuzaQ

2019-09-23, 23:32
Pozwolisz zeby ludzie tak komentowali twoje prosby o porady macierzynskie .....

~Beny

2019-09-23, 23:47
Przez takie złote rady 'madek' krew potrafi człowieka zalać.

Gamera

2019-09-23, 23:49
~Velture napisał/a:

"koleżanka powiedziała" k***a mać, co za pokolenie. Zamiast się własnej matki zapytać albo babki k***a czy ciotki o poradę odnośnie własnego dziecka to k***a słucha koleżanek co się naczytały onetów, pudelków, glamór i po 10 minutach w góógle posiadają wiedzę na poziomie lekarza z 20 letnim stażem.



Byś się zdziwił jakie babcie popełniały błędy z niemowlakami.
Kobieta ze screena coś tam wie, ale w głowie pusto i napisała takie pierdoły. Ogólnie chodziło jej o to, że noworodek powinien leżeć na boku, a takiemu bombelkowi spłaszcza się głowa i za każdym razem powinien być kładziony na innym boku(zazwyczaj co turę spania- 3h).

wilkoala

2019-09-24, 05:33
@gamera
A to dlatego mam taki płaski łeb!
Starym nie chciało się mnie turlac,zaraz pochowam im tabletki.

Nattttsjel

2019-09-24, 09:28
@gamera Nie, nowodorek powinien leżeć na płasko na plecach jedynie pod nadzorem rodzica powinien być przekręcany na bok i nie zostawiany. Na plecach zmniejsza się ryzyko śmierci łóżeczkowej, jest mniejsze ryzyko pierwszych infekcji dolnych i gornych dróg oddechowych(pluca ugniecione jednej strony maja mniejszą wymianę gazową i wszystko to zalegnie w oskrzelikach się tam namnaża), klatka piersiowa takiego dziecka jest tak miękka, jakby w ogole jej nie było, więc łatwo o *odgniecenie* płuc jak się przesadza z tym turlaniem dziecka na boki. Drugie: noworodek jest tak bezwładny, że sam może sie przewalić z boku na twarz i się udusi ale z pleców już się nie przeturla z wiekiem, jeśli samo zacznie się turlać znaczy, że już ma na tyle władzę nad mieśniami, że jakby zaczał się dusić bo się przeturla na twarz to sam się poprawi. Trzecie: pierdzielą z tymi bokami dlatego, że obawiają się zakrztuszenia przez cofającą sie treść żoładka. Tak, u noworodów to częste ale łatwiej się udusi leżąc na boku właśnie przez dotkniecie twarzą poduszki niż z powodu ulania gdy lezy na plecach. Taki noworode od razu odwróci głowę. Poza tym pamiętajmy o tym, że noworodki mają jeszcze tą zdolność *nietopienia się* z życia płodowego, więc takie chwilowe zakrztuszenie się nie spowoduje u nich śmierci. W końcu nowrodki i niemowlaki przynosi się na basen i po prostu wkłada pod wodę i nie wytłumaczysz, że teraz przestan oddychać :P To u nich naturalny mechanizm transportu cieczy do żołądka a nie do płuc

polakwrocek

2019-09-24, 09:44
Nattttsjel napisał/a:

@gamera Nie, nowodorek powinien ...



Po wiedzy w temacie zgaduję że swojego dziecka nie masz. - nie pytam szyderczo.
Jakoś tak , im dziewczyna więcej wie tym mniej się jej chce XD
A te co gówno wiedzą bzykają się na potęgę.

Nattttsjel

2019-09-24, 11:14
up@ mam 4 letnie dziecko, jestem w drugiej ciąży. Jestem fizjoterapeutą po pracy na patologii noworodka. Jeszcze jakieś pytania?

Putikonto

2019-09-24, 11:46
No ale kręci się dzieciakiem by nie mial zj***ne głowy

MrNeko

2019-09-24, 11:50
To jest tak stare, że bóg z mojżeszem sobie ten kawał opowiadali

mygyry

2019-09-24, 12:45
Nam neurolog dziecięcy zalecał dawać dziecko na brzuchu

krasnal_hałabała

2019-09-24, 13:19
Nattttsjel napisał/a:

up@ mam 4 letnie dziecko, jestem w drugiej ciąży. Jestem fizjoterapeutą po pracy na patologii noworodka. Jeszcze jakieś pytania?



Poważnie? jesteś patologiem i kroiłaś trupy?

Perhydrol

2019-09-24, 20:13
↑ Patologia nie zawsze oznacza krojenie trupów.

gonzales1988

2019-09-24, 22:05
I tutaj mam dylemat. Bo jezeli dodatkowo zapytala by matki, a matka by odpowiedziala, że nie trzeba to:
1 Karyna stwierdzi: o ch*j to dlategot jestem taka głupia
Czy moze:
2 Karyna stwierdzi: sp***olilas mi życie