18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kostka rubika jedną ręką w 0.07 sec!

Cygan93 • 2012-11-08, 20:08
Wybaczcie, nie mogłem się oprzeć, żeby nie dać takiego tytułu :D

Cygan93

2012-11-09, 13:44
MaestroRCS napisał/a:

Jako początkujący speedcuber (takie nołlajfy, co zajmują się układaniem na czas) musze opie**olić autora za to że nie wie o czym pisze ;) . Po pierwsze, kostką Rubika nazywamy tylko i wyłacznie kostkę o wymiarach 3x3x3 klocki. Każda inna ma swoją nazwę. Kostka 4x4x4 nazywa się "zemstą Rubika", a 5x5x5 "kostką profesora". Powyżej tego są tzw. V-Cube ;)

Rekord świata aktualnie należy do Australiczyka F.Zemdecksa, wynosi on 5.66 sek bodajże.

A my, jako Polacy, powinnismy być dumni, bo akutalnym mistrzem świata jest Polak, Michał Pleskowicz, z wynikiem 7.68 na mistrzostwach w Tajlandii. Także w innych dyscyplinach związanych z tym hobby jesteśmy całkiem nieźli, jedni z najlepszych wręcz :)

Więcej znajdziecie na stronie światowego stowarzyszenia speedcuberów:
http://worldcubeassociation.org/

Dziękuję za uwagę ;)



Zemsta rubika i kostka profesora to są nazwy wymyślone przez tego Węgra, który wymyślił kostkę, nie są to nazwy oficjalne... widać jakie Ty masz pojęcie...

a v-cube to jest grecka firma produkująca jedne z lepszych kostek innych niż 3x3x3.

K.U.M.I.X.O.

2012-11-09, 16:44
jak się nazywa nuta która leci w tle ?

MaestroRCS

2012-11-09, 18:16
Cygan93 napisał/a:



Zemsta rubika i kostka profesora to są nazwy wymyślone przez tego Węgra, który wymyślił kostkę, nie są to nazwy oficjalne... widać jakie Ty masz pojęcie...

a v-cube to jest grecka firma produkująca jedne z lepszych kostek innych niż 3x3x3.



Poka no mi palcem geniuszu, gdzie napisałem że to nazwy oficjalne, to po pierwsze.

Po drugie, lepiej jebnąć taki błąd, niż nazwać kostką Rubika pojedyńczy klocek :D

Długo szukaleś w googlach?

Cygan93

2012-11-09, 19:00
MaestroRCS napisał/a:



Poka no mi palcem geniuszu, gdzie napisałem że to nazwy oficjalne, to po pierwsze.

Po drugie, lepiej jebnąć taki błąd, niż nazwać kostką Rubika pojedyńczy klocek :D

Długo szukaleś w googlach?


idioto, kostka rubika to nazwa ogólna, a nie własna, to może określać klocek 1x1x1, a może określać piramixa...
gówno wiesz widzę o speedcubingu....

ja się zajmuję amatorsko układaniem kostek, ale wiedzę mam o nich dosyć sporą.

Podejrzewam, że jesteś jedną z osób, które układa 3x3x3 w ponad minutę i ma się za znawcę...

MaestroRCS

2012-11-09, 20:58
Muszę Cię zmartwić, ale "Kostka Rubika" jest nazwą zastrzeżoną, tylko i wyłacznie dla kostek 3x3x3, co więcej, produkowanych na licencji firmy Rubik's oraz Hasbro. To raz. Dwa, w każdym k***a rankingu, na każdych zawodch, konkurencje i wyniki dla kostki 3x3x3 podawane są jako dla "kostki Rubika", i tak też się przyjęło. Mojego nazwiska w rankingu na stronie WCA Ci nie podam, byś sobie sprawdził, ale na zawodach tydzień temu w UK wykręcilem 39 sek "besta" więc aż tak źle nie bylo, oczywiście nie wystarczyło by załapać się do drugiej rundy- no ale, jak już mowiłem, jestem początkujący.

Reasumując, Piraminx to Piraminx, Megaminx to Megaminx, kostki inne niż 3x3x3 mają swoje nazwy, a kostka 3x3x3 jest nazywana wszędzie kostką Rubika.

Cygan93

2012-11-09, 21:44
MaestroRCS napisał/a:

Muszę Cię zmartwić, ale "Kostka Rubika" jest nazwą zastrzeżoną, tylko i wyłacznie dla kostek 3x3x3, co więcej, produkowanych na licencji firmy Rubik's oraz Hasbro. To raz. Dwa, w każdym k***a rankingu, na każdych zawodch, konkurencje i wyniki dla kostki 3x3x3 podawane są jako dla "kostki Rubika", i tak też się przyjęło. Mojego nazwiska w rankingu na stronie WCA Ci nie podam, byś sobie sprawdził, ale na zawodach tydzień temu w UK wykręcilem 39 sek "besta" więc aż tak źle nie bylo, oczywiście nie wystarczyło by załapać się do drugiej rundy- no ale, jak już mowiłem, jestem początkujący.

Reasumując, Piraminx to Piraminx, Megaminx to Megaminx, kostki inne niż 3x3x3 mają swoje nazwy, a kostka 3x3x3 jest nazywana wszędzie kostką Rubika.



Ja cały czas mówiłem o nazwie potocznej... w potocznym języku przyjęło się, że na każdą kostkę mówi się kostka Rubika, no mniejsza.
Powiem tak, jest mi trochę głupio, że nazwałem Cię idiotom, za to przepraszam, nie chcę się kłócić. Ty masz swoje racje, ja swoje, może nie zrozumiałeś mojego kontekstu.

MaestroRCS

2012-11-10, 07:37
W mowie potocznej owszem, wszystkie trójwymiarowe łamigłówki tego typu nazywa się "kostkami Rubika", czyli najwidoczniej sie nie zrozumieliśmy, i stąd ta wymiana argumentów ;)