18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kosmonaucik

allnazwyzajete • 2012-11-18, 23:38
Przychodzi facet do lekarza z belką w dupie i mówi: "To był moment".

MCL

2012-11-19, 11:30
@afternonjasper
Czas wyjąć głowę z dupy i dostrzec że technikum 4letnie obejmuje taki sam tok nauczania jak LO trzyletnie plus przyuczanie do zawodu. Czyli po czterech latach technik ma więcej niż zapyziały dzieciak z LO po maturce.
Wk***ia mnie to że półgłówki uznają techników za tych "co się do LO nie dostali HUHUEHUEUHUE" prawda jest taka że tok nauczania jest ten sam, aczkolwiek często podstawowy. Bez nauk i lekcji kierunkowych. Które potem gówno dają bo tak samo technik jak i licealista mogą zdawać te same matury ;)

mr_9mm

2012-11-19, 11:43
@up
Tak, to logiczne, osoba która chce zostać np lekarzem, to ma iść na technika farmaceutę zamiast do LO profil biol-chem.
Masz, weź to
i jebnij się z całej siły w łeb.

lapsikoss

2012-11-19, 11:51
@MCL
Brak szacunku LO do technikum bierze się często z samych osób uczęszczających do tych szkół, a nie z nazwy. Już w gimnazjum obserwuje się prawidłowość, że ci "lepsi" wybierają się do liceum, a ci słabi, czy po prostu głupi z reguły chcieliby przynajmniej do technikum. Były oczywiście wyjątki, ale na przykład w moim mieście technikum oznaczało porażkę (i patrząc na poziom tej szkoły, faktycznie mogło tak być).
Sam miałem złą opinię na temat szkół technicznych, a poznając na studiach mądrych absolwentów z konkretną wiedzą, zmieniłem zdanie.
Co jednak nie zmienia faktu, że połowa uczniów technikum to debile (ale w sumie... czy w LO jest lepiej? :mrgreen: )

lubieanal

2012-11-19, 12:42
lapsikoss napisał/a:

Dla tych, którzy czytają komentarze i nadal nie wiedzą o czym:

1. Belka:
Obrazek

2. Moment:
Obrazek



wszystko spoko kolego tylko ten 2-gi rysunek jest skopany moment [M] jest równy siła [F] razy ramie [r] z czego to r liczysz nie jako odległość od punktu względem którego liczysz moment, ale rzutujesz na prostą przechodzącą przez wektor siły F. Dobra nie wytłumaczę tak. Masz rysunek....

juras2519

2012-11-19, 12:44
W jakimkolwiek technikum jest o wiele ciężej niż w niejednym lepszym liceum z racji wysokich wymagań przedmiotów zawodowych a sam egzamin na technika to wielogodzinny projekt który żeby zadać trzeba uzyskać ponad 75% a nie 30% jak w przypadku matury. Więc nie pisać mi tu że absolwenci technikum są gorsi bo wiedzą przewyższają niejednego dobrego licealistę.
ps. Na studiach a w szczególności technicznych w pierwszym roku odpada najwięcej licealistów...

lapsikoss

2012-11-19, 13:38
lubieanal napisał/a:

rzutujesz na prostą przechodzącą przez wektor siły F.


Albo rzutujesz siłę na oś prostopadłą do promienia wodzącego, tak wiem ;)

MCL

2012-11-19, 14:00
@lapsikoss
uogólniasz pan, a juras2519 ma tu rację. Nie każdy co pójdzie do technikum to debil, nie każdy co pójdzie do LO to super mądry koleś. Ja w swojej 4 letniej karierze w technikum spotkałem się z debilami tak ułomnymi, że ich IQ zsumowane było równe temperaturze pokojowej. Co nie znaczy że sama szkoła nie jest temu winna - wybrałem szkołe najgorzej jak mogłem, bo na siłę debili przepuszczano. W innym zaś technikum, do którego chodził kumpel, z tego co mi było wiadome uczęszczały w miarę normalne osoby. Także, podział na "lepsi - LO, gorsi - technikum" wziął się z gimnazjum i tam właśnie powinien zostać. Jeśli licealista lub exlicealista mówi otwarcie o takim podziale to świadczy tylko o tym, że sam jest na poziomie gimnazjum...
edit:
@mr_9mm
Może iść i k***a na technika mechatronika, jeśli go w połowie nauki w tym technikum coś weźmie to może zacząć się uczyć biologi i chemi w zakresie matury rozszerzonej do tychże przedmiotów, żeby potem dostać się na odpowiedni uniwersytet. Jeśli myślisz że szkoła średnia cię przygotuje do czegoś więcej niż zdanie matury na zadowalającym poziomie, to życzę ci miłych dwóch lat pierwszego roku studiów ;)

Mr...........io

2012-11-19, 14:23
przeczytałem i wiedziałem o co chodzi. nawet się uśmiechnąłem. już się nie obawiam technika w czerwcu ^^