18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościół i religia vs Umysł i argumenty

Mi...........13 • 2013-01-29, 14:02
Wyniki głosowania przed i po debacie na temat tego czy kościół jest siłą dobra na świecie. Jak widzicie religie nie mają szans z argumentami.


Głosowanie było do pytania czy kościół jest siłą dobra w świecie, przed debatą i tak więcej osób było przeciwko kościołowi, ale po debacie do osób przeciwnych dołączyło 410 osób z tych którzy byli zgodni z kościołem.
KOŚCIÓŁ NIE MA SZANS Z UMYSŁEM I NAUKĄ.

Br...........ki

2013-02-01, 17:46
brzezniak napisał/a:



Bzdura, nie potrzebuje dowodów przeciwko pozaziemskim bytom, żeby uznać, że nie przekonuje mnie twierdzenie o ich istnieniu (i wcale nie muszę uważać, że nie istnieją). To jest pozycja neutralna. Wszystko co nas otacza podlega pewnym prawom - kościół uważa, że bóg nie podlega tym prawom. To jest nadzwyczajne twierdzenie i wymaga nadzwyczajnych dowodów.



Mam na myśli sytuacje w której ktoś mówi że to nauka, wiedza obaliła coś takiego

brzezniak

2013-02-01, 18:16
Bronisław_Komorowski napisał/a:



Mam na myśli sytuacje w której ktoś mówi że to nauka, wiedza obaliła coś takiego



Większość religii uważa, że ich bóg wpływa w jakiś sposób na rzeczywistość - to jest możliwe do zbadania. Byly prowadzone badania dotyczące np modlitwy lub innych dziwacznych twierdzeń (chociażby to, że wierzący może wypić trucizne i nic mu się nie stanie). Patrząc na wyniki zgadzam się z tym "kimś". Jeśli będziemy mówić o konkretnym bogu to w większości przypadków jestem w stanie przyjąć postawe bardziej skrajną i powiedzieć, że ten bóg nie istnieje ;)

Br...........ki

2013-02-01, 18:40
brzezniak napisał/a:



Większość religii uważa, że ich bóg wpływa w jakiś sposób na rzeczywistość - to jest możliwe do zbadania. Byly prowadzone badania dotyczące np modlitwy lub innych dziwacznych twierdzeń (chociażby to, że wierzący może wypić trucizne i nic mu się nie stanie). Patrząc na wyniki zgadzam się z tym "kimś". Jeśli będziemy mówić o konkretnym bogu to w większości przypadków jestem w stanie przyjąć postawe bardziej skrajną i powiedzieć, że ten bóg nie istnieje ;)


Nikt nie powiedział że każda modlitwa zostanie wysłuchana więc takie badanie można by powiedzieć było by nie obiektywne. No i jeszcze wiara, bo jak podchodzisz do tego "może mnie wysłuchaj może nie, ch*j tam" no to wiesz ;-)

Macq13

2013-02-01, 20:29
Nie wiem czy ktoś wcześniej podał (nie widziałem) ale macie tu link do całej debaty

watch?v=003eHSWWZNU

Mi...........13

2013-02-01, 21:08
j***ćCyganów napisał/a:

Miczok13
13 to wiek, tak ?



Twojego chłopaka?

JebaćCyganów

2013-02-01, 22:11
riposta na poziomie, zresztą czego spodziewać się po intelektualnym impotencie. bez odbioru frajerzyno.

Mi...........13

2013-02-01, 23:45
j***ćCyganów napisał/a:

riposta na poziomie, zresztą czego spodziewać się po intelektualnym impotencie. bez odbioru frajerzyno.



Impotentem myślowym nazywasz kogoś kto sam chce poznać świat, a nie kierować się tym co mu chcą wbić na siłę w Polsce do głowy? Brawo, j***ny debilu.

JebaćCyganów

2013-02-02, 00:09
j***nego debila to szukaj przed lustrem :roll:

ramiltor

2013-02-02, 00:23
Magik2501 napisał/a:



O rany....... dzieci zawsze można oddać na organy, nie?



Dobrze prawisz Magik, teraz skocz po piwo