18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kościół a antykoncepcja

Nap_Limak • 2012-04-09, 09:41
w roli głównej, oczywiście, ministranci :roll:


.:...........:.

2012-04-09, 14:11
BongMan, no ok ok, ale daj fotkę swą na PW. ;-)

.:...........:.

2012-04-09, 14:19
ֺΚֺ, akurat to mogłeś sobie darować. :-?

Abortator666

2012-04-09, 15:33
Tak samo niszczy mnie motyw gdy chcąc "odebrać" komunie podchodzimy do księdza i niekiedy musimy przed nim klęknąć i otworzyć usta. Czy to nie wydaje sie wam podejrzane ? :>

marna

2012-04-09, 15:48
robert9311, w niektórych kościołach na stojącemu wiernemu jest podawana komunia ;) a jeśli nie chce się jej do buźki brać można ją wziąć do rączki. ot luźna uwaga.

BILBO18

2012-04-09, 17:03
robert9311 napisał/a:

Tak samo niszczy mnie motyw gdy chcąc "odebrać" komunie podchodzimy do księdza i niekiedy musimy przed nim klęknąć i otworzyć usta. Czy to nie wydaje sie wam podejrzane ? :>



Po pierwsze kleknąć możesz kiedy chcesz, załóżmy ze 4 metry przed księdzem, tak żebyś czuł się komfortowo. Klęka się z szacunku do Boga.
A co do sposobu przyjmowania komunii. Zastanówcie się ludzie po co księża w większości dają komunię prosto do ust. Według mnie dlatego, żeby nie było żadnego nieprzewidywanego wypadku. Tzn. ministranci trzymają pateny, by nic nie upadło na ziemie, ani okruszek, bo to jest święte (przynajmniej dla katolików). To tylko ze względu bezpieczeństwa :)

A tak aporpo, co z wami nie tak, że doczepiliście się tych ministrantów. Macie jakieś kompleksy z młodości ? :)