18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koronawirus Moskwa

C0C0JUMBO • 2020-04-13, 20:00
Jeśli sądzicie że u nas ciężko dostać się do szpitala, to zobaczcie kolejkę karetek do szpitali w Moskwie...




Bonus foto:

Zjada3kredek

2020-04-13, 22:26
j***ni, dalej utrzymują że mają jednego zarażonego

qaz123edc

2020-04-13, 22:54
Podobno czekają w kolejce do dezynfekcji. Podobno

C0C0JUMBO napisał/a:

Jeśli chodzi o zaludnienie czy choćby nawet metro to Warszawa przy Moskwie to jest jak wioska przy mieście...



To jest największe metro na świecie, a szybsze od niego jest tylko nowojorskie i to o 1km/h (średniej prędkości)

siwybis

2020-04-13, 23:08
U kacapów to karetkami wożą się ichnie odpowiedniki pisowskich parchów. Tak jest szybciej ale widać że za dużo naraz chciało jechać. Doskonale rozumiem kacapów że nie puszczają karetek na drodze. W tym świńskim raju jak leci karetka na sygnale to 90% szansy że wiezie się jakiś ich oligarcha.

Tr...........ty

2020-04-13, 23:22
Lomaz napisał/a:

Tak, w opisie na YT jest napisane ,że to karetki z pacjentami "Машины с пациентами на госпитализацию стояли в очереди с ночи до утра субботы"



Bardzo wiarygodne źródło. Jeszcze pewnie film wrzucony przez ukraińca

BuraindoGero

2020-04-13, 23:22
Wiecie że w tytule jest napisane że przewożą tymi karetkami ludzi chorych do specjalistycznego szpitala a nie jest to kolejka w Moskwie.
Dokładne tłumaczenie z googla ( Kolejki od karetek do szpitala w Chimkach, gdzie zabierani są pacjenci z Zelenogradu ) To leży pod Moskwą.

adamo4242

2020-04-14, 00:30
Karetki z calej Rosji sie zjechaly.

Umiem_modować

2020-04-14, 01:17
Poprostu trzymają ich w karetkach, bo nie ma łóżek w szpitalach.

Ja...........ro

2020-04-14, 02:31
Aby zobrazować, ile to jest 2 Mld zeta posłużę sie bardzo prostym przykładem, dość uproszczonym ale bardzo obrazowym.
Koszt utrzymania pogotowia ratunkowego to koszt rzedu 40k zł za miesiac pracy jednej w pełni wyposazonej karetki.
Na to składa sie sama karetka, wynajem, oplaty, konserwacja, wyposażenie (10k/ms)
Zaloga karetki: kierowca+2 sanitariuszy. Kazdy srednio 5k brutto, zmiana 12h na dobe. Czyli 15k x 2 = 30k
Cena utrzymania jednej karetki ,24h/7, to w uproszczeniu 40k miesiecznie.
2'000'000'000 zł podzielic przez 40'000 to 50'000 karetek.
Kwarantanna 2 miesiace
Czyli 50k karetek / 2
25k karetek pogotowia ratunkowego ktore działają 24/7 przez 2 miesiace.
Ile to jest 25k karetek? Polska liczy dokladnie 944 miasta. Wiadomo, nie ma co porownywac Warszawy do takiego Nasielska, Chorzowa czy innego Wołomina. Wiadomo, ze takiemu miasto jak Rakoniewice czy Szczekowieciny liczącymi po 3,5k ludnosci nie potrzeba wiecej, niz trzy karetki - nadmiar pojdzie na wieksze miasta lub okolice, okoliczne wsie itd.
Do czego zmierzam:

Mamy 2mld zł, czyli 25'000.
W zaokrągleniu Polska ma 1000miast, czyli każde miasto mogłoby dostac 25 pie**olonych karetek do ratowania ludzkiego zycia działających 24/7 przez 2 miesiące na czas epidemii.
A praktycznie jest TVP szkoła, ołów w benzynie bezołowiowej, para buch i...dobrze mowicie! Ćwiczenia z butelką.

Dziękuję.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-04-14, 10:20
Do p*zdy to porównanie... bo liczysz tylko na 2 miesiące, a co potem? Oddasz leasingodawcy?? Ludzi zwolnisz? A skąd weźmiesz obsługę dla 25tys karetek?
Prosty przelicznik, weźmy 1mln na karetkę, mamy 2 tys karetek.
Ale tak naprawdę nie chodzi o karetki dosłownie, Chodzi o pokazanie ile poszło na propagandę, zamiast na potrzebniejsze sprawy... I to w momencie, kiedy było pewne, że u nas też będzie walka z zarazą...

willoo

2020-04-14, 10:51
myślałem że na końcu będzie stał janusz ciężarówką i szeryfuje 2 pasy żeby się przypadkiem nikt nie wj***ł

Eronie

2020-04-14, 13:04
Aż miło popatrzeć ruskabladz

KaMiLeK90

2020-04-14, 14:27
Ja pie**ole, serio wierzycie w to że ten wirus robi takie spustoszenie ? ja pie**ole żal mi was. idealny płatnik podatkowy, ciekawe kiedy byście się zorientowali że coś jest nie tak ? pewnie w wagonie jadąc do pracy ? :) haha

Wiewór

2020-04-14, 16:16
mygyry napisał/a:

To oni mają tyle karetek



Tak. Putin dobry car. Połowę bierze dla siebie resztę daje narodowi.

Piolho1987

2020-04-14, 19:54
u nas jest ciężko dostać się do szpitala? człowieku, ja pojechałem w zeszłym tygodniu do lekarza na badania, i od razu do szpitala mnie wyj***li na zapalenie płuc:D a ty pie**olisz że ciężko się do szpitala dostać :D :D :D

Ja...........ro

2020-04-14, 20:57
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Do p*zdy to porównanie... bo liczysz tylko na 2 miesiące, a co potem? Oddasz leasingodawcy?? Ludzi zwolnisz? A skąd weźmiesz obsługę dla 25tys karetek?
Prosty przelicznik, weźmy 1mln na karetkę, mamy 2 tys karetek.
Ale tak naprawdę nie chodzi o karetki dosłownie, Chodzi o pokazanie ile poszło na propagandę, zamiast na potrzebniejsze sprawy... I to w momencie, kiedy było pewne, że u nas też będzie walka z zarazą...



Zadajesz w sumie durne pytania szczegolnie, ze przyklad jest OBRAZOWY a nie szczegolowy. Co po 2 miesiacach? Gowno. Jak w dwa miesiace nie ogarniesz kraju z epidemia to jest ch*jnia ale przynajmniej wiesz, ze 2mld zeta bylo dobrze wydane.
Skad ludzi do obslugi? Niech se k***a powołaja biurwy z urzedow pracy do pracy. Na kierowce karetki nic poza prawkiem nie trzeba, Wiesiek z ochrony niech siada za kolko i prowadzi. W kazdym obiekcie urzedu masz co najmniej pare osob z papierem pierwszej pomocy - sprawdzimy ile ten papier warty. A jak mało to niech sobie porobia k***a kursy pomocy ktore oferuja w ramach szkoleń z UP hehe. Na pomocnika sie nada. Dopiero trzecia osoba z sanitariuszy niech bedzie kompetentna i odpowiedzialna.
Jak nie ma personelu to obowiazkowo niech powolaja leni z urzedow pracy, zusu i j***nej budżetówki. TTsk fajnie bylo siedziec na dupach w panstwowej robocie a teraz kwarantanna i dalej sie siedzi na dupie, tyle, ze w domu - a hajs na konto leci? Wypad z chaty i za kraj albo won z posady urzedniczej kto odmowi służby za kraj. Ludzie z urzedu pracy w końcu wzięliby sie za pracę.
Zobacz, jaka oszczędność - skoro i tak maja pensje to zostaje wiecej na wyposazenie.
A pytanie "skad wziac karetki inco pozniej z nimi" - sam sobie poniekad odpowiedziałeś ;)