18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Korea i jej szabelka

Ar...........an • 2013-04-07, 14:22
Rakiety z Chin też już dostali, przekichane

cripkillah

2013-04-07, 18:12
Widzę, że dużo wiecie na temat polskiej armii, wielcy znawcy. Hejtujecie ją bo wysłali ich na misję "pokojową", a to nie od nich zależało czy tam pojadą czy nie tylko od tych co rządzą tym bagnem.
Prawda jest taka, że polska armia jest jedną z najlepiej wyszkolonych armii na całym świecie.
USA ma tylko lepszy sprzęt, a Rosja dobre jednostki specjalne. Czytajcie więcej znawcy.

Meretrix

2013-04-07, 18:39
cripkillah napisał/a:

Widzę, że dużo wiecie na temat polskiej armii, wielcy znawcy. Hejtujecie ją bo wysłali ich na misję "pokojową", a to nie od nich zależało czy tam pojadą czy nie tylko od tych co rządzą tym bagnem.
Prawda jest taka, że polska armia jest jedną z najlepiej wyszkolonych armii na całym świecie.
USA ma tylko lepszy sprzęt, a Rosja dobre jednostki specjalne. Czytajcie więcej znawcy.



No w sumie mamy Husarię, mało kto ma lepszą kawalerię w dzisiejszych czasach :) , a tak na serio, bardzo ciekawy jestem na podstawie czego to wnioskujesz.

placek666

2013-04-07, 20:19
cripkillah na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski ? Jedynie "GROM" możemy uznać za jednostkę specjalną w polskiej armii mogącą konkurować z rosyjskimi czy np:Francuskimi spec grupami reszta polskich jednostek pod względem wyposażenie wiele brakuje o kadrze pamiętającej czasy Pri-owskie nie wspominając.pzdr !!!

Maciek_Rudy

2013-04-07, 20:21
BongMan napisał/a:

W sumie Polska, ze swoim potencjałem militarnym, jest ostatnim krajem który mógłby się śmiać z Korei :D



w dupie byłeś, gówno widziałeś

Aro1

2013-04-07, 21:22
@up wielcy znawcy polskiej armii i służb specjalnych widzę, to i ja się wypowiem. Nasz polski GROM nie może się równać z jakimikolwiek innymi oddziałami specjalnymi bo są po prostu lepsi ich wyszkolenie dorównuje jeżeli nie przewyższa jakąkolwiek inną tego typu jednostkę na świecie, na podstawie czego to wnioskuję? Na podstawie opinii o nich przedstawianych przez ludzi zajmujących się zawodowo tym czym GROM (czyt. inni członkowie synonimicznych jednostek, nie zamierzam ich cytować bo informacje można łatwo znaleźć choćby na stronie internetowej GROM-u) zresztą o ile się nie mylę nawet na tej stronie był wstawiony dokument o GROM-ie, co do naszej armii jest nieliczna co po dodaniu do tego że nasz kraj jest głównie nizinny dobrze nie wróży choć tak po prawdzie wszystko co jest napisane powyżej także w innych komentarzach jest gówno warte bo już nikt nie będzie się pie**olił w konwencjonalne wykorzystanie żołnierzy po prostu jebną atomówkę i wyślą ewentualnie oddziały w kombinezonach ochronnych żeby sprawdzić szczątki.

sinjids

2013-04-07, 22:34
Akurat tutaj przyznam Bongmanowi rację. Nasza armia jak armia, jeśli mają broń jądrową to raczej nie mielibyśmy z nimi szans. :roll:

cripkillah

2013-04-07, 23:59
Na podstawie czego wnioskuje ? Na podstawie czasopism takich jak np. Polska Zbrojna.
Czytam tą gazetę już od dłuższego czasu. Mógłbym przytoczyć dużo artykułów ukazujących jaka jest polska armia.
Śmiejcie się z wyposażenia armii? Rosomaki to jedne z najlepszych transporterów opancerzonych na świecie. Znam osobiście osobę, która wyj***ła w nim na minie i zawdzięcza mu życie. Wyposażenie armii polskiej na misji w Afganistanie wygląda bardzo dobrze. Gorszy sprzęt mamy w państwie niż ten, którzy nasi wzięli za granicę.
Pamiętajcie - Nie sprzęt a technika czyni z ciebie zawodnika.
USA ma wypasiony sprzęt a zobaczcie ilu polaków zginęło w Afganistanie od 2001 roku, a ilu Amerykanów.
Proszę:
USA - 2192 ofiary
Polska - 37 ofiar

Meretrix

2013-04-08, 00:16
cripkillah napisał/a:

Na podstawie czego wnioskuje ? Na podstawie czasopism takich jak np. Polska Zbrojna.
Czytam tą gazetę już od dłuższego czasu. Mógłbym przytoczyć dużo artykułów ukazujących jaka jest polska armia.
Śmiejcie się z wyposażenia armii? Rosomaki to jedne z najlepszych transporterów opancerzonych na świecie. Znam osobiście osobę, która wyj***ła w nim na minie i zawdzięcza mu życie. Wyposażenie armii polskiej na misji w Afganistanie wygląda bardzo dobrze. Gorszy sprzęt mamy w państwie niż ten, którzy nasi wzięli za granicę.
Pamiętajcie - Nie sprzęt a technika czyni z ciebie zawodnika.
USA ma wypasiony sprzęt a zobaczcie ilu polaków zginęło w Afganistanie od 2001 roku, a ilu Amerykanów.
Proszę:
USA - 2192 ofiary
Polska - 37 ofiar




Większość sprzętu w Afganistanie mamy od Amerykanów, dają nam to co im zbywa lub co jest przestarzałe, Rosomak mówisz, Polacy zawsze chwalą to co sami produkują, niby taki genialny a tylko polska armia z niego korzysta, czytając polskie czasopismo doszedłeś do tego, że polska armia nie ma sobie równych, niezła propaganda :) Amerykanów dużo więcej zginęło bo po pierwsze jest ich znacznie więcej, po drugie przeprowadzają dużo niebezpieczniejsze misje, walczą, a Polacy zapewniają bezpieczeństwo w bezpiecznych regionach i w większości giną od pozostałych tam min a nie w bezpośrednich starciach.

Fedor

2013-04-08, 02:20
Ja się tam ch*ja znam na militariach ale czytam wiele artykułów na temat GROMU z ciekawości. najbardziej mi się podobał o tym jak ponad setka ciapatych sk***ieli otoczyła GROMOWCÓW(nie pamiętam kiedy to było, chyba z rok temu) i po godzinie walki zaczęli sp***alać jak zobaczyli wynik: 30 zabitych ciapatych - 1 ranny Polak :-D

konował

2013-04-08, 02:47
Polecam tą stronę, http://www.globalfirepower.com/countries-listing-europe.asp
Wcale nie jesteśmy aż tak słabi jak tu nie którzy próbują wam wmówić. Swoją drogą wk***ia mnie te j***ne zakompleksione społeczeństwo. A my bo słabi. A bo my nie potrafimy. k***A ludzie jak ma być dobrze w tym ch*jowym państwie jak społeczeństwo nawet nie próbuje walczyć i sam się z siebie śmieje ??? Potem dziwne że powstają komiksy pokroju pollandball gdzie jesteśmy przedstawiani jako meksyk europy. Tym bardziej że naprawdę mamy wiele powodów do dumy.

pakicito

2013-04-08, 09:04
Cytat:

społeczeństwo nawet nie próbuje walczyć


za ten złodziejski kraj mam walczyć?

tranzystor

2013-04-08, 10:40
konował napisał/a:

Polecam tą stronę, http://www.globalfirepower.com/countries-listing-europe.asp
Wcale nie jesteśmy aż tak słabi jak tu nie którzy próbują wam wmówić. Swoją drogą wk***ia mnie te j***ne zakompleksione społeczeństwo. A my bo słabi. A bo my nie potrafimy. k***A ludzie jak ma być dobrze w tym ch*jowym państwie jak społeczeństwo nawet nie próbuje walczyć i sam się z siebie śmieje ??? Potem dziwne że powstają komiksy pokroju pollandball gdzie jesteśmy przedstawiani jako meksyk europy. Tym bardziej że naprawdę mamy wiele powodów do dumy.



Co Ty wogóle pie**olisz? Wystarczy się przyjrzeć naszym jednostkom wojskowym. Burdel i debilizm, sprzęt albo tak stary, że nie działa, albo tak nowoczesny, że ciecie nie potrafią go dobrze wykorzystać. Jak była zasadnicza służba, to przynajmniej robili mężczyzn z coniektórych, musieli przynajmniej udawać, że coś robią, żeby nie trafić do ancla. Teraz, za ciężką kasę, nawet nie udają. Do tego ciągłe afery o wyprowadzanie kasy na lewo, z czego jak ktoś jest w temacie, to wie, że te ujawnione to jest mały wierzchołek góry lodowej. Nie ma kasy na szkolenie, albo są one tak przeprowadzane, że mamy później pilotów jak pod Smoleńskiem, albo jak pojadą na Kontyngent, to jeden drugiego postrzeli. Ten ranking, do którego link podałeś, tworzył chyba SiemanoKoniak.

grzech'u

2013-04-08, 12:49
BongMan napisał/a:

W sumie Polska, ze swoim potencjałem militarnym, jest ostatnim krajem który mógłby się śmiać z Korei :D


Chyba pie**olisz. Jakie doświadczenie ma armia Korei Płn.? Kiedy ostatnio brali czynny udział w jakiejś operacji? Misji czy wojnie? Najwyżej kilku minutowa wymiana ognia z sąsiadami z dołu. Nasi żołnierze przede wszystkim mają służbę zawodową a nie przymusową jak w Korei. Mimo wpadek takich jak ch*jowe obuwie czy niekompletny sprzęt na misjach w Iraku czy Afganistanie to nie wypadamy tragicznie na arenie światowej.