18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kontrowersyjna aplikacja

Vof • 2013-09-10, 00:27
Ghetto Tracker - strona, która bogatym pomaga omijać biednych



Dolina Krzemowa to miejsce, gdzie bardzo często powstają i są realizowane genialne pomysły, które całkowicie zmieniają rzeczywistość. Niestety także i tam pojawiają się przedsięwzięcia, które mogą budzić jedynie wstyd i pożałowanie.

Niedawno otworzona strona internetowa o wdzięcznej nazwie "Ghetto Tracker" (Tropiciel Getta), ma pomagać bogatym, przyjezdnym turystom odnajdywać i unikać biednych i niebezpiecznych dzielnic w obcym mieście. Jak informuje autor strony - poprzez interfejs zbierane są informacje i oceny użytkowników, które dotyczą konkretnych miejsc. Jeśli np. dana dzielnica zostanie negatywnie oceniona, na mapie pokaże się w tej lokalizacji czerwony punkt informujący o niebezpieczeństwie, jakie wiąże się z wjazdem do niej.

Ghetto Tracker powstał głównie na użytek obywateli USA, którzy będą mogli skutecznie omijać biedne dzielnice, unikając w ten sposób niepotrzebnych zawirowań we własnej, nieskażonej ubóstwem egzystencji.

Całe szczęście ten dziwny projekt spotkał się w Ameryce z ogromną krytyką, która zmusiła autora Ghetto Tracker do zmiany nazwy na "Good Part of Town" (Dobra strona miasta). Wiele osób zarzuca właścicielom tego kontrowersyjnego przedsięwzięcia dążenie do izolowania biednych dzielnic, co jeszcze bardziej pogarsza ich sytuację.



źródło: http://cokupic.pl/news/Telefony-i-akcesoria/Ghetto-Tracker---strona-ktora-bogaty...

zombie111

2013-09-10, 03:21
Tu nie chodzi o żadnych biedaków, są po prostu takie dzielnice, że turysta z kasą na 99% zostanie skrojony. Bardzo fajna aplikacja, oczywiście lewackie ścierwo musiało otworzyć ryje bo im nazwa nie pasowała.

sono

2013-09-10, 05:02
Bo po co eliminować gangi, zamykać złodziei i gwałcicieli, dilerów, ćpunów i dz**karzy, skoro można udawać, że ich tam nie ma? Po co zwiększać bezpieczeństwo? Ktoś śmiał nazwać rzeczy po imieniu - a to rasista! A to faszysta! A to pedofil i komunista! Jeśli już coś mówić, to tylko poprawnie: "tu nas w dzielnicy najwyżej deszcz pada". A to nie deszcz, to rzadkie gówno z nieba spada.

blueman

2013-09-10, 05:55
i to jest k***a zajebiste. sam mieszkam w nowym jorku i na tej stronie większe małpo-latynowskie getta są oczywiście oznaczone :D leci piwo

Imper3838

2013-09-10, 06:00
Ja jestem za tym aby każdemu złapanemu złodziejowi wszczepić pod skórę czipa z lokalizatorem GPS, który przesyłałby dane do podobnej aplikacji. A i jakby taki złodziej się zbliżył na mniej niż 5 m do posiadacza tej aplikacji to załączałby się alarm dźwiękowy.

TRQPL

2013-09-10, 08:44
Imper3838 napisał/a:

Ja jestem za tym aby każdemu złapanemu złodziejowi wszczepić pod skórę czipa z lokalizatorem GPS, który przesyłałby dane do podobnej aplikacji. A i jakby taki złodziej się zbliżył na mniej niż 5 m do posiadacza tej aplikacji to załączałby się alarm dźwiękowy.



zgadzam się z Tobą niezła idea. Ja bym to trochę rozwinął. Z czipem wszczepiany był by również ładunek wybuchowy. i jak się zbliżny na 2 metry to jeb.

Może nie dotyczyło by to złodziei tylko np: morderców.

coś podobnego:


zeroo123

2013-09-10, 10:46
W Polsce lepiej pasowała by nazwa "Rumun tracker"...

Peter-Norivotset

2013-09-10, 11:26
Imper3838 napisał/a:

Ja jestem za tym aby każdemu złapanemu złodziejowi wszczepić pod skórę czipa z lokalizatorem GPS, który przesyłałby dane do podobnej aplikacji. A i jakby taki złodziej się zbliżył na mniej niż 5 m do posiadacza tej aplikacji to załączałby się alarm dźwiękowy.


Chyba za twój hajs.
Upie**olić palca, później łape.

Browaryt

2013-09-10, 11:48
u nas to cały kraj jest unsafe

Yggdrasil

2013-09-10, 12:20
Cytat:

unikając w ten sposób niepotrzebnych zawirowań we własnej, nieskażonej ubóstwem egzystencji.

Jakbym kogoś słyszał :amused:

donald_schetyna

2013-09-10, 17:01
Artykuł pełen poprawnego politycznie bełkotu. Jak już zwrócili uwagę użytkownicy wyżej - nie chodzi o biedę samą w sobie, a tym bardziej o unikanie "zawirowań we własnej, nieskażonej ubóstwem egzystencji", a po prostu bezpieczeństwo. Autor tych bzdur doskonale sobie zdaje z tego sprawę. Izolowanie biednych dzielnic? Cóż, izolują się na własne życzenie.

qaz009

2013-09-10, 17:07
Vof napisał/a:



Całe szczęście ten dziwny projekt spotkał się w Ameryce z ogromną krytyką, która zmusiła autora Ghetto Tracker do zmiany nazwy na "Good Part of Town" (Dobra strona miasta).




zombie111

2013-09-10, 17:12
@ up, on przecież tylko cytuje jakiś artykuł, nie licz na łatwe piwa z tym obrazkiem :)