18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koniec z dyktaturą Europejskiego Banku Centralnego

TvStartCompilation • 2015-04-15, 16:24
W końcu się doczekaliśmy :-> ;-)
"Koniec z dyktaturą EBC"

Hereticus

2015-04-16, 10:45
zgonex napisał/a:

Gadasz jak Korwin - zgadzam się z tym, ale to mrzonki.



Korwin gada przede wszystkim o wycofaniu roli państwa w gospodarce, a tutaj tego nie ma. Jest co prawda o uproszczeniu prawa, o czym wspomina Janusz, ale nic poza tym.
Jak na mój gust to mało konkretnie opisane, nadal nie wiem czy etatyzm, czy leseferyzm. Na podstawie tego co opisał Bongman, mógłby zaistnieć faszyzm, a nawet i liberalizm :) .

zgonex napisał/a:



.. Żadne normalne państwo nie szuka sobie "partnera", ale co najwyżej wasala. Partner ma coś do powiedzenia, wasal zrobi to co mu każesz..



Czyli umowa dwóch państw polegająca na tym, że jedno sprzedaje drugiemu tańszy gaz, drugie pierwszemu tańszy węgiel jest umową nienormalną, bo nie wasal-senior, a partner?

oc...........ki

2015-04-16, 11:20
BongMan napisał/a:


Wypleniłbym wszelkie cwaniactwo i oszustwo. Za oszustwa w wykonaniu osób prywatnych byłyby wieloletnie wyroki, a w wykonaniu urzędników państwowych - kara śmierci. Urzędnicy odpowiadaliby za swoje decyzje prywatnym majątkiem i życiem. Defraudacja państwowych pieniędzy karana byłaby śmiercią. Wykorzystywanie pozycji do prywatnych celów, wszelkie przejawy kolesiostwa - bardzo długim pobytem w pierdlu dla wszystkich "zainteresowanych", zarówno urzędnika jak i jego kolesia.
(...) Niepłacenie pracownikowi - 25 lat w pierdlu.



Reasumując: 1/4 byś wymordował, 1/4 wsadził do pierdla, 1/4 opodatkował, aby pozostała 1/4 mogła spokojnie żyć ;)

BongMan

2015-04-16, 11:26
Niekoniecznie. Ci, którzy zasługują na wymordowanie i pozamykanie, czyli wszelkie cwaniaczki, oszuści, złodzieje, krętacze i inne jednostki działające na niekorzyść państwa i społeczeństwa, widząc co zamierzam z nimi zrobić, szybko by się nauczyli żyć uczciwie. A opodatkowałbym tych, którzy teraz są ponad prawem, jak klechy. Ma być uczciwie, jak wszyscy to wszyscy, a nie że założy cwaniak kieckę i zwalnia go to z obowiązków jakie ma każdy obywatel.

Hereticus, mojej wizji nie można przypisać do żadnego z istniejących i opisanych systemów, bo czerpie ona najlepsze i najskuteczniejsze w konkretnych aspektach rozwiązania znane z różnych systemów. Przykładowo, urzędników państwowych trzeba trzymać za ryj i kontrolować na każdym kroku, bo jeden błąd albo przekręt w wykonaniu takiego niesie za sobą poważne konsekwencje, w wyniku których cierpią ludzie. Ale na przykład mali i średni przedsiębiorcy powinni mieć dużo więcej swobody, bo nawet jeśli działają nie do końca legalnie, to państwu nie szkodzą aż tak, a napędzają gospodarkę i zapewniają miejsca pracy.

oc...........ki

2015-04-16, 11:34
@up
Ty się ciesz, że tylko w kieckach pomykają i cycków sobie nie dorabiają ;)

Fajnie to brzmi - w sumie przydałby nam się drugi taki rzezimieszek jak Piłsudski i nie ukrywajmy, że niektóre nacje po prostu mentalnie (i historycznie) nie są w stanie funkcjonować bez tzw. zamordyzmu. Przykre, ale prawdziwe. Kocham być Polakiem i nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej, do pewnych rzeczy i sytuacji po prostu przywykłem i to jest nasz największy problem.
Przywykliśmy i pogodziliśmy się z tym, że tak już jest, że my tak mamy i nic się nie da z tym zrobić... i moim zdaniem to leży u podstaw wszechobecnego marazmu i dzisiejszej sytuacji. Nie wierzymy, że może być inaczej i lepiej.

Adae

2015-04-16, 17:42
Hahaha co ja czytam. Debile, sprawdźcie kto jest największym importerem Polskich produktów i największym inwestorem zagranicznym w Polsce.

Hahaha "odciąć się od Szwabów i Ruskich!" hahaha. Z takim podejściem to dziwne że dalej mieszkacie ze starymi (bo nie uwierzę że jest inaczej), gdyż powinniście wyprowadzić się na swoje w wieku 5 lat (czyli gdy wasze zdałnione mordy wypluwały pierwsze słowa).

Macie frajery:
http://www.indexmundi.com/facts/poland/gdp-per-capita
Niestety wasze rozr*chane mózgi nie potrafią przetrawić wiedzy ekonomicznej i będziecie wałkować że coraz gorzej, bo przykładem swojego starego zamiast zapie**alać to walicie konia i marnujecie czas na słuchanie i promowanie populistów.

goniec94

2015-04-16, 17:52
Ochroniarz skorzystał i złapał za cycka :D