18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Koniec ery kałacha w polskiej armii?

Suspens • 2017-02-25, 21:40
Jeśli Polskie Siły Zbrojne wprowadzą w pełnym wymiarze pakiet Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS), będzie to oznaczało, że po raz pierwszy w historii uzbrojeniem indywidualnym żołnierza znad Wisły stanie się całkowicie krajowa konstrukcja. Od 70 lat wyposażenie strzeleckie WP bazowało na konstrukcji słynnego rosyjskiego AK-47 czyli kałasznikowa i jego kolejnych modyfikacji.






spoiler


Zdjęcia:

spoiler

EvilPablo

2017-02-26, 09:44
byle by sie nie zacinał jak beryl bo to jest jego minus. Hks lepszy w tym przypadku

exfon

2017-02-26, 10:02
Adrian92 napisał/a:



Świat jest sp***olony bo ludzie są sp***oleni. Łatwi do zmanipulowania, ktoś coś kiedyś napisał w książce czyt. biblii, koranie a ludzie w to wierzą i co gorsza są gotowi w imie tego zabijać.
Religia robi wodę z mózgu ludziom i to przez te religie są wojny. Do tego dodać wpływy, ropa, ogólnie pieniądze i mamy co mamy.

Zresztą my mamy spokój, jak na razie. Ale nawet w przypadku konfliktu, patrząc na mentalnośc Polaków jak i całej zachodniej europy która została zalana lewacka polityką, to już na starcie bedzie wywieszona biała flaga, europa cały czas się stopniowo rozbraja. To już nawet nie chodzi o sam sprzęt a o podejście ludzi do wojny. Kiedyś mężczyźni cechowali się męskością, odwagą, dzisiaj? Mamy samych teoretyków, pacyfistów którzy są od myślenia a nie od strzelania. Zaraz mi któryś napisze, ze on ma za wysokie IQ, że on nie bedzie walczył za kraj który mu nic nie dał, za polityków i taka gadka w kółko. Nie będziesz walczył to zostaniesz pojmany do niewoli albo będziesz w kanałach z kobietami i dziećmi wpie**alał szczury. Chyba, ze jakims fartem Ci sie uda sp***olić za granice. Ewentualnie zostaniesz w domu, wpadną żołnierze i Ci przelecą żone na twoich oczach a później dostaniesz kulkę w łeb. Myślicie, że jak minęło 70 lat od czasów II WŚ to sk***ysynów wśród żołnierzy już nie ma? Tak było kiedyś i tak będzie zawsze w przypadku wojny.
Nikt nie jest nauczony zabijać ale trzeba sobie zdać sprawę, że w przypadku wojny litości nie ma. Ty zabijesz albo zabiją Ciebie. Jak jeden z drugim straci kogos bliskiego czy bliskich, straci dom czy majątek życia, na pewno zmieni podejście do pewnych spraw :) choć jestem zdania, zę charakter i wolę walki albo się ma albo sie nie ma.



Tak, napiszę Ci że ja np nie wyrywałbym się do tej walki. A powodów mam kilka:
1. To co wspomniałeś, że państwo już ch*ja nam daje, a tylko patrzy jak udupić jeszcze bardziej
2. To nie jest moja wojna, tylko wojna np. Kaczyńskiego, który pała nienawiścią do Rosji. Mi tam oni nic nie zrobili. jak chce tak walczyć, niech idzie sam w pierwszym rzędzie.
3. Z kim my mamy walczyć, jak jesteśmy ch*j a nie jakakolwiek siła militarna. Taka Rosja czy USA na zbrojenia wydają pewnie tyle, co u nas jest cały budżet kraju. My wyjdziemy z nowym karabinem, a Oni z nalotami na pół kraju

Albo znów będziemy się mieszać w konflikty innych państw, i staniemy się po raz kolejny poligonem wojennym całej europy? pie**ole, wolę przeczekać ten okres w bezpiecznym miejscu, niż paść w 2 pierwsze dni, a później w historii będzie wpis, jak to dzielny towarzysz Jarosław, zaatakował potęgę Rosyjską.

A co do religii to się zgadzam

Sz...........jk

2017-02-26, 10:36
@EvilPablo

pie**olenie z tym zacinaniem się beryla... Jak się o broń nie dba, albo ch*jowo przeciąga suwadło to później może się zaciąć. Od czasu kiedy mam Beryla (okolice drugiej połowy 2015 roku) ani razu nie miałem sytuacji z zacięciem. Jak już komuś się zatnie to głównie z winy strzelca.

FransFr

2017-02-26, 10:36
Granatnik z chwytem pod kątem jest już nieaktualny
Ano, dlatego Granatnik

DODATKOWO, na razie z tego będzie ch*j, dupa i kamieni kupa, a dlaczego?
Zamówienie na 58 tys. beryli

Tak że tego, NIECH ŻYJE STAGNACJA

hennesi

2017-02-26, 10:43
@exfon
k***a typowy uchodźca inżynier syryjczyk w dupę j***ny. Tylko daj, daj, daj, daj, dajcie, nie dali. A jak powalczyc o swój kraj to pie**ole, sp***alam i poczekam w bezpiecznym miejscu, a niech mi bliskich zabijają, wyj***ne.
HRRRRRRRRRRRSTFU na te pokolenie ciot.

maxs90

2017-02-26, 11:12
Co Ty pie**olisz, kalach to niedobitki podstawowe wyposażenie WP to 5,56 mam beryl w różnych odmianach, i ktoś kto mówi, że się zacina to albo powtarza czyjąś historyjkę albo po prostu ch*jowo czyści broń

POW667

2017-02-26, 11:30
Ponad 10 lat już z nim walczą, a ostatnio MON zamówił kolejne 57 tys. Beryli. Jedyni, którzy go dostali to kompania reprezentacyjna, co prezentuje priorytety kolejnych kierownictw MON.

Zygzaq

2017-02-26, 11:38
Polacy nie gęsi, swoje "kałachy" mają.
Co do religii, to zgodzę się, że ogłupia. A co do wojen, to myślę, że w końcu jesteśmy przedpolem Europy i jesteśmy na straconej pozycji między Europą a Rosją, i jeśli nawet to będzie konflikt który nas nie dotyczy, to i tak dostaniemy po dupie. Zrobią z nas kraj tranzytowy do przewozu swojego wojska, surowców itp, albo będziemy polem walk, albo będą chcieli spustoszyć nasze ziemie, by zrobić coś w rodzaju ziemi niczyjej - bariery między walczącymi, albo też będą chcieli nas wycisnąć jak cytrynę. I tak źle, i tak niedobrze. Jak dojdzie co do czego, to na pewno pacyfistyczne skomlenie w niczym nie pomoże. No i witać takie armie trzeba by raczej stalą i ołowiem, a nie chlebem i solą. No i w sumie skoro jesteśmy zdolni do produkcji broni atomowej, trzeba by zbudować kilka bomb, tak tylko w celu pokazania, że jak nas zaatakują i będziemy na straconej pozycji to możemy jebnąć atomówką i narobić im syfu.

exfon

2017-02-26, 11:45
hennesi napisał/a:

@exfon
k***a typowy uchodźca inżynier syryjczyk w dupę j***ny. Tylko daj, daj, daj, daj, dajcie, nie dali. A jak powalczyc o swój kraj to pie**ole, sp***alam i poczekam w bezpiecznym miejscu, a niech mi bliskich zabijają, wyj***ne.
HRRRRRRRRRRRSTFU na te pokolenie ciot.



Żadne daj daj daj, tylko nie zabieraj. Sam sobie zarobię na wszystko, niech mi tylko nie przeszkadzają.
Walczyć mogę, jeśli będzie to miało sens. A jeśli mam walczyć o to, żeby nadal w rządzie mogli się na siebie obrażać, blokować mównice itp. to pie**ole taką imprezę.
Takie podejście jest dla mnie dużo bardziej rozsądne, niż "URRAAAA POLSKA HUSARIA XXI WIEKU WAM Wpie**olI! ŻOŁNIERZE WYKLĘCI SĄ MOIM IDEAŁEM"

offduty

2017-02-26, 11:57
Up. Do ogniska...

Lololoney

2017-02-26, 12:40
POPEJE napisał/a:

wbrew pozorom to akms jest używany w WP.


Obecnie, głównie przy szkoleniu...

curt1

2017-02-26, 13:18
Jest piękny, szkoda tylko, że macierewicz sprzedał Radom amerykanom.

sumka

2017-02-26, 14:24
Co za różnica jakiej broni będą używać skoro za chwile jedyne czym będą się zajmować to salutowaniem władzy oraz pacyfikowaniem obywateli którzy będą przeciwko władzy :)

Sabajone

2017-02-26, 16:11
tropical napisał/a:



A kiedy ty ostatnio w wojsku byłeś Synek? ;)



Z tego co wiem to na wyposażeniu jest Beryl i wtedy kiedy ja byłem był właśnie on więc k***a nie pie**ol mi że po kilkunastu latach jest Kałach. A synek to sobie do kolegów mów.