18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kompromitacja

Ma...........31 • 2014-04-18, 18:21
Kompromitacja straży wiejskiej.
Cytat:

Kilka dni temu na jednym z osiedli, pod osłoną nocy skradziono samochód (zobacz artykuł). Zdarzenie przykre i karygodne, niestety dość typowe, wręcz codzienne. Nocna kradzież w wersji brzeszczańskiej zdaje się jednak być niepodważalnym przykładem, w jaki sposób Straż Miejska potrafi przekreślić swoją dotychczasową pracę w Brzeszczach i zaufanie, jakim obdarzyli ją mieszkańcy.

Oto bowiem feralny samochód zaparkowany został tuż pod okiem miejskiej kamery. Bezpiecznie i pod opieką służb? Nic bardziej mylnego. Wygląda bowiem na to, iż brzeszczańskie kamery to jedynie „techniczna ozdoba” słupów na których zostały umieszczone. Dwójka złodziei w odległości kilku metrów od przyrządów monitorujących przez blisko dwanaście minut męczy się z wyłamywaniem zamka, krąży wokół samochodu, trzaska drzwiami, przemieszcza się, razi obiektyw silnymi światłami… I cóż z tego. Nawet tak zuchwała kradzież uchodzi uwadze dyżurnego SM. Właściciel pozbył się swojego samochodu, strażnicy szacunku.

O komentarz w tej sprawie, poprosiliśmy Komendanta Straży Miejskiej w Brzeszczach:

W chwili obecnej, prowadzimy wewnętrzne postępowanie sprawdzające, które ma dać odpowiedź na pytanie czy doszło do zaniedbania ze strony dyżurnego Straży Miejskiej. Chciałbym w tym miejscu nadmienić że obsługa monitoringu miejskiego jest warunkowa i należy do dodatkowych obowiązków dyżurnego. Stan taki jest spowodowany tym, że w 2006 roku zostały zredukowane etaty obsługi monitoringu wizyjnego- mówi Krzysztof Tokarz, Komendant Straży Miejskiej w Brzeszczach.


Podesłane od kolegi z Brzeszcz.


fiflok-siusiak

2014-04-19, 15:56
długo strasznie sie z tym j***li, amatorzy...

byszek

2014-04-19, 16:05
to kolejny dowód na to że straż miejska to banda nieudolnych debili, czyrak na organiźmie narodu, set milionowy wydatek każdego roku z pieniędzy obywateli... na darmo, żeby darmozjady, którzy normalnie byli by bezrobotnymi lub częstymi wizytatorami mopsu mieli gdzie pracować za nasze k***a pieniądze. Dodam jeszcze, iż owszem nie każdy strażnik miejski to debil i idiota aczkolwiek jak wszystkim wiadomo wyjątek potwierdza regułę. Tyle.

en...........an

2014-04-19, 16:06
Bo straż wiejska jest od wystawiania fotoradarów i spania w samochodach za nasza kasę.

Ile jeszcze trzeba przykładów że ta instytucja jest niepotrzebna?

sosikhehe

2014-04-19, 16:16
pie**olE TEN KRAJ! Naprawdę, mam już dość patrioci się skończyli na IIWŚ tak jak metallica na kill 'em all. Swojego pochodzenia się nie pozbędę i nie chcę bo jestem dumny z mojego kraju, ale to co się dzieje przez ostatnie lata z naszym pokomunistycznym (dalej komunistycznym) rządem i prawem- to przekracza wszelkie granice. Nie będę j***ł jeszcze 45 lat żeby nie doczekać emerytury albo dostać 400 zł. Dlatego trzeba stąd uciekać bo nic dobrego już w tym kraju nas nie spotka cichy rozbiór Polski oglądamy teraz i nic z tym nie robimy. Żal mi dziadka i całego pokolenia które walczyło za wolną Polskę, ale nie da się żyć w kraju w którym obcy mogą "zgodnie z prawem" wjechać i nas napie**alać. "Moda" na patriotyzm się skończyła nie ma polski jest tylko nazwa. Róbcie co uważacie, ja już nie chce brać udziału w tym cyrku, Piłsudski się w grobie przewraca jak na to patrzy.
Przepraszam za żale ale mnie to boli nie.

krzysiek351

2014-04-19, 16:32
Ja pie**ole,jak widzę takich partaczy to mnie mdli.10 minut!!!k***a,ja widzę że z Polski to już nawet *porządni* złodzieje posp***alali.Do kopania rowów tych dwóch cymbałów, bo z tego co widzę to oni się nadają ale na wycior do p*zdy a nie do takich akcji.

Nie wiem kto się tuta bardziej skompromitował.Poważnie.
Albo chłopaki mają płacone nie od auta tylko na godziny. :-D

SharpSe

2014-04-19, 16:34
Czegoś widzę głąby sadolowe nie zrozumieli albo nie doczytali. Komendant wyraźnie mówi że zostały obcięte środki na bezpieczeństwo stąd redukcja etatów bądź podzielenie etatu oficera dyżurnego. Sami mieszkańcy lub radni uchwalając budżet tej wioski do tego doprowadzili. Nie bronie ich ale w tej sytuacji mają związane ręce. Autor oczywiście idzie z prądem pelikana i łyka wszystko a do tego wstawia szajs bo to teraz w modzie. Rurki sobie przypraw jak taki jesteś trendy.

krzysiek351

2014-04-19, 16:42
krnąbrna.parówa napisał/a:

nie rozumiem tylko po co tak wyjezdzali i wjezdzali z powrotem



Bo obsrani po pachy.

Buenor

2014-04-19, 16:46
a spróbuj popijać browarka... mendy z kilometra dojrzą

Paniczyk

2014-04-19, 17:31
Ale jacy spryciarze - wiedzą do czego służą zderzaki :D

shavo123

2014-04-19, 17:54
Straż miejska w Brzeszczach i pewnie wiadomo nie tylko to banda debili, dziadkowi pod Lidlem ktoś perfidnie podpie**olił kierunkowskaz a auto było zaparkowane pod monitoringiem na skrzyżowaniu, ale lepiej to się ustawić przy drodze z fotoradarem i trzepać kase...

PiotrekS

2014-04-19, 18:33
Pff, amatorzy, 10 minut auto kradną.

Ma...........31

2014-04-19, 18:37
gwindak napisał/a:

Czegoś widzę głąby sadolowe nie zrozumieli albo nie doczytali. Komendant wyraźnie mówi że zostały obcięte środki na bezpieczeństwo stąd redukcja etatów bądź podzielenie etatu oficera dyżurnego. Sami mieszkańcy lub radni uchwalając budżet tej wioski do tego doprowadzili. Nie bronie ich ale w tej sytuacji mają związane ręce. Autor oczywiście idzie z prądem pelikana i łyka wszystko a do tego wstawia szajs bo to teraz w modzie. Rurki sobie przypraw jak taki jesteś trendy.



Ale o ch*j ci chodzi bucu ?? Mnie to pie**oli ile dostają kasy lub ilu ich tam jest, ale od czegoś muszą być i muszą spełniać swoje obowiązki lub zrzucić te obowiązki monitoringu na policję.
Dyżurny pewnie poszedł spać bo przecież w kilkunastotysięcznej "wsi" nic się nie dzieje , ale jak człowiek sobie w spokoju otworzy piwko w parku to przyjeżdżają w 5 minut i pokazują na swoich kamerkach , czyli jednak tym się zajmuje. Wystarczy wyj***ć Straż wiejską i przeznaczyć te grube pieniądze policji

Noisyhead

2014-04-19, 19:21
Manhunt1231 napisał/a:



Ale o ch*j ci chodzi bucu ?? Mnie to pie**oli ile dostają kasy lub ilu ich tam jest, ale od czegoś muszą być i muszą spełniać swoje obowiązki lub zrzucić te obowiązki monitoringu na policję.
Dyżurny pewnie poszedł spać bo przecież w kilkunastotysięcznej "wsi" nic się nie dzieje , ale jak człowiek sobie w spokoju otworzy piwko w parku to przyjeżdżają w 5 minut i pokazują na swoich kamerkach , czyli jednak tym się zajmuje. Wystarczy wyj***ć Straż wiejską i przeznaczyć te grube pieniądze policji



Tak się we mnie zagotowało że aż się zarejestrowałem żeby Ci odpisać koleżko.. To co odpisałeś świadczy tylko i wyłącznie o tym jak zj***nym krótkowzrocznym ignorantem jesteś i o zgrozo - jedynym tutaj bucem.
Gdybyś pracował w instytucji monitoringu miejskiego (ja pracuję jako obsługa informatyczna więc załóżmy że wiem co piszę, w przeciwieństwie do Ciebie..) wiedziałbyś ze realia są takie że ta cała "obsługa" to w rzeczywistości jeden dziadzio który ma do obrobienia 30+ kamer i to tylko i wyłącznie jako zajęcie dodatkowe, poza obsługą patroli, monitorowaniem budynku w którym pracuje i wypełnienia sterty nikomu nie potrzebnych dokumentów podczas swojej zmiany.. Za pieniądze za które Tyś paniczu zapewne byś nie chciał nawet tam siedzieć i nic nie robić więc troszkę, do k***y nędzy, szacunku do ludzi którzy uczciwie pracują za psi ch*j w tym kraju.
Z tymi obowiązkami to też w dupie byleś i gówno widziałeś- jeśli SM się tym zajmuje to znaczy że te obowiązki zostały na nich zepchnięte własnie przez policję i nie mają nic do powiedzenia, o "zrzucaniu obowiązków" to się nie wypowiadaj bo widać że nie masz pojęcia jakie są realia w temacie kto na kogo spycha i ile ma ten na niższym szczeblu drabiny do gadania.
Teraz nieco o podległości- Komendant lokalnej Straży Miejskiej podlega bezpośrednio pod Burmistrza Miasta i to od niego przyjmuje rozkazy dotyczące metodyki pracy- i jeśli Burmistrz ma pomysł by budżet miasta łatać kosztem bezpieczeństwa mieszkańców to takie są skutki: Straż Miejska jest od fotoradarów i wlepiania mandatów. Obowiązki i dyrektywy idą bezpośrednio z najwyższych stanowisk Urzędu Miasta który jak mnie już nauczyło doświadczenie zgarnia cały $ dla siebie i kręci wały na lewo i prawo podczas gdy podległe instytucje zak***iają po 7 lat bez podwyżki w niewdzięcznej robocie na którą wszytkie polaczki cebulaczki psioczą zamiast faktycznie się zorientować co do struktur i zalezności instytucji. Jak się pies zesra na chodnik to winisz psa czy właściciela? Otwórzcie wreszcie oczy ludzie zamiast pie**olić trzy po trzy :samobojstwo:

Srasquacz

2014-04-19, 19:38
Za parkowanie na chodniku (tak to przynajmniej wygląda) i zbyt blisko skrzyżowania samochód został odholowany na policyjny parking...