18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolejna porcja sytuacji z życia kierowcy

tupak • 2016-08-30, 21:50
Zbiór zdarzeń jednej osoby

InnyName

2016-08-31, 21:26
czesiek99 napisał/a:

"-A ja mam peżota w dyzlu i mi pali 3 litry w trasie jak jadę za tirem
-A czemu za tirem?
-Eeee. Bo silnik mi dopala niestrawioną ropę ze spalin tira i dzięki temu mój pali mniej."

Leże i kwicze.




100% realne info z przed 2h
2.2cdi, przy przepisowej jeździe w mieście bez światełek, na 17km średnie spalanie bez klimy ... 2.9l, aż nie wierzyłem i dałem do do podłogi żeby zobaczyć czy komputer działa, i faktycznie wychodzi z błędem komputera że 2.2cdi pali 2,9l przy 50-60km/h ... cud i niedowierzanie. Na trasie przy przepisowej wychodzi mi 4.7 na zwykłych drogach i 5.2 na ekspresówkach. W Gdyni i Gdańsku średnia tak z 8-9l/100 ... i średnia prędkość .... 20-25km :D

cola1111

2016-08-31, 21:45
Up
CO z tego, że tyle pali jak za niedługo będzie sprzęgło, turbo, układ zasilania, filtr DPF i może jeszcze coś do wymiany? ;D

__Tux__

2016-08-31, 21:57
BoGdannnnn napisał/a:

Wkuriwja mnie te "ciche" karetki czy też straż. A nawet sama Policja. Ile to już razy miałem tak że jadę sobie spokojnie 90 czy tam 100 i nagle z bocznej drogi wyskakuje karetka, ale za ch*ja nie idzie jej ustąpić bo ani tego nie słychać a dosyć często w ogóle nie widać. (Jak zasłania budynek czy jakieś krzaki)

Jakieś przepisy się zmieniły czy co się stało?



Panie, sam efekt Dopplera dużo robi, niestety. Dlatego niby teraz pojazdy uprzywilejowane mają zmienny sygnał.

tupak

2016-08-31, 22:01
Dla tych co pytają w czym problem że jadą wolniej. Jak dla mnie w niczym. Po prostu wyprzedzam czy to ciężarówka czy osobówka. Ale potem odzywają się następni z kategorycznym zakazem wyprzedzania przez ciężarówki wszędzie i wszystkiego. Popatrzcie sobie na komentarze ludzi na youtube lub sadisticu w pierwszej mojej kompilacji.

@MotoGdynia

Niedowierzanie to miałem jak średnia spalania z 1000km (rzeczywista nie z kompa) 18 letnim 3,8 V6 z wakacji na podkarpaciu jadąc zatłoczonymi drogami przez Radom, Ostrowiec Św w stronę Jasła i nazad, z klimą, 2 osoby + dziecko i bagaże wyszła 7,98l PB95. Gdybym miał tylko ten samochód wrzuciłbym LPG i koszty te same co Twoje 2.2cdi. Z tym że ja mam konstrukcyjnie kloca z lat 60. na łańcuchu, sprzęgło i skrzynia z V8, bez turbo, DPFu i listwe wtryskową co by gnojówkę rozpyliła.

aKiwiKiwiKiwi

2016-08-31, 22:05
mygyry napisał/a:

@up a ja nie cierpię jechać za niczym dużym, bo za ch*ja nie ogarniam co się dzieje z przodu



k***a.. właśnie jazda za nimi jest zajebista gdy:
- jedziesz na zmęczeniu, ale jaesteś na tyle poj***ny, że sięnie zatrzymasz,
- jest ch*jowa widocznośc
- ogólnie pogoda jest zj***na
- jedziesz jakimś SEJCZENTO w gazie gdzie strefa zgniotu kończy się na tynym błotniku

A + to:
-masz przed sobą przezajebiście wielką strefe zgniotu, która na 10000% uratuje Ci żywot jak coś zjedzie na przeciwny pas wprost przed "Twoją" ciężarówke,

-Ciężarówka nie zatrzyma się tak gwałtownie (bo zestaw może się złożyc), nie wykona aż tak ostrych manewrów...

- OGRANICZA WIDOCZNOSC - k***a.. na ch*j Ci widziec co jest przed ciężarówką skoro jedziesz za nią?
- doświetli droge i możesz jechac spokojnie w nocy za nią


Wiadomo, są i minusy jeśli chodzi o jazde za nimi, ale nikt o plusach nie wspomina

mygyry

2016-08-31, 22:46
aKiwiKiwiKiwi napisał/a:

na ch*j Ci widziec co jest przed ciężarówką skoro jedziesz za nią?


Ty tak na serio?

PabloEskobar

2016-08-31, 22:53
Tomikchomik1 napisał/a:

Też czasem jak jadę w trasę, to trzymam się za tirem. Po 1 nie lubię zapie**alać (jeżdże przepisowo), a po 2 "łapię" cień aerodynamiczny.



Dam ci dobrą radę i radzę zapamiętać- już kij z tym, że nic nie widzisz ale pewnego razu strzelą przewody, zblokuje koła, zestaw stanie praktycznie w miejscu i gwarantuje ci, że nawet się nie zorientujesz jak zostaniesz bez głowy bo nawet świateł stopu nie zobaczysz bo się zwyczajnie nie zaświecą. Także trochę wyobraźni, wiedzy i rozsądku nie zaszkodzi a skoro już tak ciułasz rope to proponowałbym się na autobus przesiąść, nie zrobisz krzywdy sobie ani nikomu innemu no i można jeździć po pijoku :szczerbaty: pomyśl ile pieniędzy zaoszczędzisz ;) i nerwów innych ludzi...


PS. Nie słuchajcie tego kiwikiwi bo to jakiś skrajny przypadek idioty... także stul tam jape placku i nie pie**ol takich debilizmów bo możesz mieć człowieka na sumieniu.

tupak

2016-08-31, 23:25
@up

pie**oli w większości to fakt. Ale akurat w gęstej mgle za ciężarówką jest bezpieczniej i wygodniej jechać (oczywiście w odpowiedniej odległości).

PabloEskobar

2016-08-31, 23:50
tupak napisał/a:

oczywiście w odpowiedniej odległości


Ot i słowo klucz całej "debaty" ;-) z tym, że nie każdy wie czym jest bezpieczna odległość.


Macie tu od wujka na wieczór, dla tych co nie znają

feel_x

2016-08-31, 23:52
Jeżdżę czesto po autostradach, najbardziej wk***iajacy sa ci co mysla ze jak wlaczy kierunkowskaz to on swieta krowa i może wyjechać na lewy pas kiedy tylko mu się zachce. Tak samo kierowcy tirow, wpie**ola sie i ch*j im zrobisz. Ile razy juz mialem tak ze zapie**alam sobie 150 za mna nikogo a ten ch*j zamiast poczekac az przejade to wpie**ala sie na lewy pas zmuszajac mnie do mocnego hamowania, po czym wyprzedza kwarans. Kurewstwo w czystej postaci.

~Velture

2016-09-01, 10:51
Nie wchodząc w gównoburzę to powiem wam, że jechanie w tunelu aerodynamicznym daje konkretne wyniki w spalaniu.

Osobiście nie lubię jechać za ciężarowym ale jak mam ograniczenie do 100 na trasie a tir zapie**ala ponad kaganiec 95-98km/h to trzymam się za nim (bo nie lubię łapać mandatów i trzymam się ograniczeń i ch*j w dupę) i przy silniku V12 co normalnie przy tej prędkości paliłbym ok 10-15 litrów na setkę to w tunelu schodzę max do 7.5 litra a często poniżej 7.

Podobnie kiedyś jak miałem volvo s60r to przy podobnej prędkości ok 10 litrów a za tirem udawało mi się zejść do poniżej 6 na setkę.

Oczywiście mówię o chwilowym spalaniu na płaskiej drodze a nie pod górkę albo z górki i jeździe na tempomacie.


tupak

2016-09-01, 12:18
@up

Ale tu nikt nie neguje mniejszego spalania w tunelu aerodynamicznym bo w sumie byłby idiotą. Kwestia tego że jest to niebezpieczne i nielegalne jeśli chce się korzystać z niego w pełni (czyli siedzisz na samej dupie poprzedzającemu).