18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kino.Kapitan..

_Netrunner_ • 2018-12-11, 21:47
Film inspirowany jest autentyczną postacią Williego Herolda. Młody niemiecki żołnierz, dezerter, chcąc ratować życie jest zmuszony do ucieczki przed nazistowskimi prześladowcami. Na swojej drodze w opuszczonym samochodzie znajduje mundur wysoko postawionego kapitana Luftwaffe. Zmiana tożsamości to dla niego nie tylko szansa na przetrwanie, ale i początek przemiany z niedoszłej ofiary w bezwzględnego kata.








https://www.filmweb.pl/film/Kapitan-2017-792195

Kto obejrzy to zrozumie..

traf

2018-12-12, 09:25
błędny opis,sam był nazistą :)

Wiewór

2018-12-12, 09:42
Zaciekawił mnie.
Swoją drogą to jakim trzeba być idiotą, żeby dwa tygodnie przed końcem wojny zostać zbrodniarzem wojennym :D

Wiewór

2018-12-12, 19:19
Dwa tygodnie przed koncem wojny nie było oczywiste jak Niemcy dostawali wszędzie wpie**ol i musieli posyłać do walki dzieci i starców bo nie mieli już nawet rezerwy?

Aldous

2018-12-16, 13:30
@Abraxus No tak bo w czterdziestym piątym mógł sobie wejść smartfonem w internety i sprawdzić kiedy się wojna skończy, albo włączyć tefałen 24 i na pewno by tam mówili że Niemcy dostają wszędzie wpie**ol i wysyłają do walki kobiety i dzieci. Względnie iść do kiosku i w gazecie poczytać że nie mają już rezerw, przecież wiadomo że w czasie wojny światowej zawsze można otrzymać sprawdzoną i rzetelną informacje tego typu i to z pierwszej ręki. Ostatecznie mógł kogoś spytać, bo przecież wiadomo że pół roku wcześniej ustalili co do dnia kiedy przestaną się strzelać.

Boże jak ja nie znoszę takiego kurestwa umysłowego... :homer:

DRIZZLERE17

2018-12-23, 12:41
Dlatego musicie sobie zapamiętać, że to ni Niemcy mordowali tylko naziści.

bloodwar

2018-12-24, 09:14
W czasie wojny człowiek jest osamotniony i ogłupiały, wie tylko to co usłyszy w radiu i to co powiedzą mu koledzy z plutonu/obozowy propagandzista. Dlatego Polacy tak dzielnie walczyli podczas Kampanii Wrześniowej bo wmawiano im, że już za chwilę, lada dzień Francja i Anglia wyprowadzą kontruderzenie na Niemcy i wojna się skończy raz-dwa. I dlatego wiele oddziałów 17-tego września poddało się bez walki wojskom radzieckim - była dezinformacja i każdy myślał, że oni wkraczają by nam pomóc w walce z Niemcami, nie było wtedy smartfonów i netu, nie było przepływu informacji w kilka sekund po całym świecie. Zresztą dzisiaj też nie znamy pełnego obrazu sytuacji, gdy islamski terrorysta z niemieckim paszportem rozpieprza się ciężarówką w tłumie mówi się o "wypadku drogowym z udziałem niezrównoważonego psychicznie Niemca" a gdy Rosjanie atakują okręt wojskowy który naruszył ich przestrzeń morską mówi się o "incydencie z udziałem ukraińskiego nieuzbrojonego kutra"