18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kilka słów o rolnikach w czasie komuny

_B...........r_ • 2016-05-23, 12:26
Kto chciał obalić komunę?
Rolnikom pomagało wojsko jednostki pancerne i okoliczne zakłady pracy!
Ludzie nie mieli paliwa podczas żniw bo powstały nowe duże komabjny.

Jestem GayLord co mnie zaciekawiło, jak ktoś by nie chciał pomagać to trafia za kratki


marekqat

2016-05-23, 16:49
Bizon - w dzień kosisz, w nocy naprawiasz :D Pamiętam za łebka jak wracałem zmieciony radlerem na chatę koło północy, sąsiedzi w nocy z latarkami/lampami zawsze cośtam grzebali przy bizonach. Łezka się kręci w oku.

modzgi

2016-05-23, 17:38
@up
Rok temu to było? Bo radlery wprowadzili na euro 2012 Polska ukraina ;D

domat1

2016-05-23, 17:55
SzaraStronaMocy napisał/a:

3 lata miałam wtedy a już wiedziałam że to komuniści :)


to teraz stara dupa jesteś

Nimr0d

2016-05-23, 18:16
Tylko zdradzieckie k***y mogą bronić komuny i komuchów, wole tyrać jak wół niż za darmo coś od kacapa dostać, pamiętajcie że w okresie komunizmu byliśmy państwem satelitarnym Rosji, byliśmy ich niewolniczą republiką którą dojono tak mocno że do tej pory jesteśmy daleko w tyle za zachodnimi państwami. Ci popie**oleńcy którzy mówią że za komuny było lepiej a teraz jest dziadostwo nie rozumieją, że obecny stan Polski jest w dużej mierze odzwierciedleniem wpływu wielu lat komunizmu. To że nie ma wiele Polskich firm i produktów również, od 49 do 89 nie pozwalano Polsce produkować własnych czołgów, samolotów, rakiet i ogólnie blokowano projekty które zbliżały gospodarkę do usamodzielnienia się oraz konkurowania z Rosyjskimi produktami, jedyne co mogliśmy sami produkować to pie**olone odkurzacze i pralki. j***ne, niedouczone gówniarze wracajcie do książek i uczcie się historii oraz jej wpływu na obecną rzeczywistość zamiast odmóżdżać się w tym internecie jeszcze bardziej.

Hochsztapler

2016-05-23, 18:34
Nimr0d napisał/a:

byliśmy ich niewolniczą republiką którą dojono tak mocno



Coś się niby zmieniło od tego czasu? Ah, faktycznie...kiedyś doił nas tylko związek, teraz r*cha nas cała zachodnia Europa, a i żołądź USA nas czasem smyrnie. Tak że ten, j***ny, niedouczony gówniarzu wracaj do książek itd.

Radysh

2016-05-23, 19:08
Nimr0d Zapomniałeś, że istnieje coś takiego jak embargo.
Zachód upie**alał nam wszystko co mógł. Zero technologii, podzespołów
elektronicznych, itd.

dejmen3

2016-05-23, 19:19
Lipsko cipsko, do tej pory zadupie, o Chotczy już nie mówię

Nimr0d

2016-05-23, 19:21
Hochsztapler napisał/a:



Coś się niby zmieniło od tego czasu? Ah, faktycznie...kiedyś doił nas tylko związek, teraz r*cha nas cała zachodnia Europa, a i żołądź USA nas czasem smyrnie. Tak że ten, j***ny, niedouczony gówniarzu wracaj do książek itd.



Jaki ty jesteś k***a ograniczony, to w jaki sposób jest teraz traktowana Polska zależy tylko od naszego rządu i nas samych, wtedy to nie zależało od nas tylko od matki Rosji. Aż tak jesteś głupi żeby nie widzieć różnicy między tym że ktoś sam daje dupy od tego że ktoś jest zmuszany do dawania dupy ?


Radysh napisał/a:

Nimr0d Zapomniałeś, że istnieje coś takiego jak embargo.
Zachód upie**alał nam wszystko co mógł. Zero technologii, podzespołów
elektronicznych, itd.



Polsce zachód oferował miliardy dolarów w różnej postaci (także w technologiach) na odbudowę gospodarki (plan Marshalla), oczywiście "góra" nie pozwoliła nam tego przyjąć przekazując w rekompensacie jakieś śmieszne grosze.