18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

~Vuko

2011-09-18, 22:01
Cytat:

jednym słowem salony się spiździają. Co będzie za 10, 15 lat /?


Wątpie, żebyś rzeczywiście chcial znać odpowiedź...

Sz...........an

2011-09-18, 23:26


U nas na szczęście jest po staremu. Kolejność tylko inna :mrgreen:

Prometheus_Coprophagus

2011-09-19, 00:45
~Sklej napisał/a:


Wiem, że Piłsudski nie był ani prezydentem, ani premierem, ale chciałem ukazać osoby ważne kiedyś i dziś... Piłsudski zasłużył na Wawel, kaczyński nie :-|



Zdobycie władzy przez zamach stanu, Bereza Kartuska, blokowanie rozwoju armii (na wypadek wojny z SSSR - nie karczować lasów na wschodniej granicy, bo rosyjski sałdat powyżej czterech kilometrów w las nie pójdzie; ignorowanie zagrożenia wynikłego z rozwoju broni pancernej - prace nad karabinem przeciwpancernym wz. 35 "Ur" mogły ruszyć dopiero po śmierci marszałka), odwołanie tego, co dyplomatycznie załatwiono w Japonii w 1905 przez Dmowskiego i Padarewskiego (mowa o ewentualnym zatroszczeniu się o Polaków przy okazji konfliktu radziecko - japońskiego) i parę innych spraw, opisanych także w literaturze.
Zdaj sobie sprawę, że postać Józefa Piłsudskiego (i nie tylko jego - Lech Wałęsa też się kłania) jest w świadomości społecznej wtórnie "pozłacana" i uświęcona i łatwiej o jego hagiografię (na przykład Zbigniew Wójcki, Józef Piłsudski 1867-1935, Warszawa 1999; Zbigniew Wójcik, Rola Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości Polski, Warszawa 1988) niż solidną biografię (chociażby Daria Nałęcz, Tomasz Nałęcz, Józef Piłsudski - legendy i fakty, Warszawa 1986; Andrzej Garlicki, Józef Piłsudski 1867-1935, Warszawa 1988).

Bi...........ns

2011-09-19, 03:22
tak btw - patrząc na pierwsze zdjęcia nawet Niemcy jakoś tak przyjaźniej wyglądają niż obecnie

sensi

2011-09-19, 08:29
czyli ogólnie to mężczyźni się spedalili.

Suka_Blyat

2011-09-19, 10:09
sensi napisał/a:

czyli ogólnie to mężczyźni się spedalili.


Kobiety wcale nie lepsze, starczy popatrzeć na portale społecznościowe lub iść na dicho :roll:

S.O.A.D.

2011-09-19, 20:37
@up

co chcesz? husaria kiedyś spuszczała wpie**ol, a teraz wpie**ol spuszczają dresy, nawet te "wiejskie". zastanawia mnie ilu cudzoziemców oberwie jak przyjadą na (pożal się boże) euro 2012