18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kiedyś Polska miała dobrą broń na walke z islamem

MKS1965 • 2015-01-14, 14:24
Polska husaria była wtedy jak bomba atomowa w dzisiejszych czasach najlepsza broń przeciw islamizacji min gdyby nie Polska Husaria w Bitwie Pod Wiedniem mowilibysmy dziś po arabsku i mielibyśmy za żony kozy więc warto poświęcić kilka minut .

Pinek123

2015-01-14, 14:30
Dlaczego rekonstrukcje robione przez pasjonatów historii (grupa z Gniewu) są lepsze niż filmy? Macie prawdziwy obraz potęgi husarii:

ZR...........E_

2015-01-14, 14:49
Niestety muszę znowu pójść pod prąd z moimi przemyśleniami bo mnie ch*j strzela

Ile można się spuszczać nad husarią, przetaczać w kółko jaka to wielka była (autor już doj***ł niesamowicie z tym porównaniem a'la bomba atomowa) wk***ia mnie takie gadanie polaków że zachwycają się jakimiś rzeczami które przeminęły np. nasze fiaty i polonezy a tymczasem gówno mamy, w gównianej ilości, za gówniane pieniądze na gównianych warunkach i ch*j dupa kamieni kupa

Zebrało by sie więcej kozojebów to i by husaria nie pomogła

Taki mój ból dupska po obiedzie


doopa

2015-01-14, 14:56
do I wś. Polska była 5 armią na świecie, a teraz..

MKS1965

2015-01-14, 15:02
up , myślę że nie masz racji , a podniecanie się husarią jest jak najbardziej prawidłowe porównanie jej do bomy atomowej w tamtejszych czasach nie wiem czemu cię dziwi , przez ponad 100 lat wszystkie walki wygrane z wojskami wroga które były kilkakrotnie większe i my Polacy powinniśmy być z tego dumni , obecnie wielu ludzi jest pakowanych telewizyjnym ścierwem typu dlaczego ja , trudne sprawy i wiadomościami w których pie**olą i robią sensacje ze wszystkiego prócz spraw nas Polaków a nasza historia jest rzadko pokazywana dajmy na przykład Hołd Ruski gdzie Polska weszła do Moskwy jako jedyny kraj i którą rządziła 2 lata u ruskich ten dzień jest obchodzony jak święto a u nas się o tym nie mówi ponieważ pogorszyło by to kontakty obu państwom .

doopa , masz racje obecnie Polskie wojsko jest w kryzysie , moim zdaniem dużym błędem było zniesienie przymusowej służby wojskowej

Luqas95

2015-01-14, 15:11
@up taa , spytaj ojca dziadka wójka sąsiada co z wojska pamięta jak to się zapiepszało jako kot i jak to można łatwo stać się byo kaleką
sąsiada z wioski mojego dziadka syna wlaśnie w wojsku zasterzelil
wspomnienia mojego wójka od będąc w dęblinie w ciągu 3 lat pamięta 3 katastrofy z udziałem pilotów i jak za tym idzie śmierć

Nie obowiazkowa słuzba a regeneracja harcerstwa/scoutingu/organizacji paramilitarnych
Lepiej dupa orać pole niz na na szkole być majorem

@up byłeś w wojsku
3 lata wyjete z życia , jeżeli wojsko byłoby w takiej formie jak bylo

meriadoc

2015-01-14, 15:32
I co z tego że "przehusaria" wygrywał każdą bitwę, skoro w czasie gdy odnosiła największe sukcesy nasze państwo doznawało największych porażek ? Przemyśl to polaczku. Żal mi frajerów żyjących niby wspaniałą przeszłością. A swoją drogą gdyby turasy wygrały by pod Wiedniem, to mówiono by nadal tak samo, albo ewentualnie po Osmańsku a nie arabsku... pewnie nie wiesz ignorancie że Imperium Osmańskie było najbardziej tolerancyjnym krajem ówczesnej Europy...

A wojsko polskie przeżywa największy w historii rozwój i jest doskonale wyposażone (pomijając może obronę przeciwrakietową, ale przetargi się właśnie odbywają), ale co zwykły gimbus może o tym wiedzieć... Lubie kierować sie zasadą : "Jak ch*ja wiem to się nie wypowiadam", polecam :)

MKS1965

2015-01-14, 15:43
Już po przeczytaniu słowa Polaczek nie musze czytać dalej bo gardze taką hołotą jak ty po pierwsze naucz się pisać lamusie a po drugie każdy ma swoje zdanie nie podoba się to wypie**alaj .

meriadoc

2015-01-14, 15:49
Widze siłe argumentu :) Nie ma się do czego przyczepić to wypomnij błędnie napisany jeden wyraz :) Ciekawe kim jeszcze gardzisz, tyle że w realu, kolejny internetowy kozak rocznik 96 ? :D

MKS1965

2015-01-14, 16:00
Odbiegasz od tematu więc jedno piszesz a co innego robisz ? internetowy kozak ? to nie ja spinam pod nie swoim tematem synu a pozatym napisałem co myśle o takich lewakach jak ty którzy nie wychodzą z szafy tylko czają się aby komuś doj***ć . Nie pozdrawiam gimbusie :)

oc...........an

2015-01-14, 16:15
Zawsze puchnę jak potomkowie chłopów małorolnych, których przodków tychże husasze wyzyskiwali na polu obecnie się tak spuszczają nad tą jednostką.

A tak swoją drogą, to w bitwie pod Wiedniem oprócz chorągwi husarii brał udział również kwiat Germańskiej kawalerii z doskonałymi Kirasjerami na czele.

I powiem jeszcze, że husaria to ch*j-oszustwo, bo jak tylko piniondze się przestały zgadzać to owych bomb atomowych nie stało i gdyby nie wspaniałe jednostki Dragonii, to Polskie państwo, będące w stanie de facto anarchii, samo by się rozpadło bez pomocy 3 krajów ościennych.


PS: na imperium osmańskie to byle Europejska jednostka starczała (i starcza) xD Nawet Rosja w 1914-17 kiedy przegrywała k***a wszystko, to z turasami i tak wszystkie bitwy wygrała xD

Blezzer

2015-01-14, 17:48
k***a no ludzie, wałkujecie tą husarię aż się już rzygać od niej chce. Boję się otwierać lodówkę bo mi wyskoczy husarz k***a! Tyle zostało już o husarii powiedziane, że wrzucanie co tydzień czegoś "nowego" o tej formacji zakrawa na nietakt. Husaria była potężna, dopóki nie okazało się, że trzeba jeszcze ją utrzymać, a pożyczki też trzeba spłacić no i jednak potrójna salwa z muszkietów, opracowanie bagnetów i udoskonalenie artylerii pod koniec XVII w. ostatecznie przekreśliło potęgę naszej konnicy.

sadolus90

2015-01-14, 18:57
Najlepsza broń na muslimów i katoli to EDUKACJA. Muzułmanin = Katolik.

MKS1965

2015-01-14, 19:28
Każdy ma po trochu racji . Zgadzam się husaria składała się głownie ze szlachty . Lecz myśle ze wałkowanie tego tematu jest lepsze dla Polskiej historii niż słuchanie czy czytanie jacy to dobzi byli Jaruzelski czy inne lewackie nasienie . Polska ze swojej historii może być dumna tego nikt nam nie odbierze . Śmierć Wrogom Ojczyzny !