18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kiedy kupujesz u skośnych

~Velture • 2019-02-13, 01:09
Nie zamawiajcie broni z alliexpress :krejzi:




lysout

2019-02-14, 09:21
MaszAyahuaskę napisał/a:

, nie pie**ol... Zdjęcie które przedstawiłeś, jest fizycznie niemożliwe...



Nie pie**olę, tylko takie rzeczy się zdarzają. Ten przekrój jest tego przykładem.
Co do gazów - jedyna droga ich ucieczki, to własnie szczelina między bębnem i lufą. Tak jak wspominałem, jak do obstrukcji dojdzie na końcu lufy - dzieje się to co na zdjęciu, a jeśli w pierwszym naboju zabrakło prochu, bądź było go za mało (zdarza się przy eleboracji), to spłonka wypchnie pocisk tylko z bębna i utknie on na początku lufy, a kolejny pocisk i co ważniejsze gazy zniszczą rewolwer.

Smoku

2019-02-14, 14:30
Tilg_die_Schmach napisał/a:

, I jak ty to widzisz? Napie**alasz w poprzedzający pocisk i gdzie się podziewają gazy prochowe? Wyparowują? Idą protestować na Krakowskie Przedmieście? Jedyna ich droga ujścia szczelina pomiędzy bębnem i lufą (no chyba że napie**alasz z Naganta). W dodatku energia samego pocisku też musi gdzieś się podziać...



Sam sobie odpowiedziałeś - przedmuchy przez szczelinę bębna. Powietrze między zakleszczonymi pociskami ucieka przez szczeliny gwintu. Energia pocisku? Pocisk dopiero nabiera w lufie energii wraz z prędkością. A tu z jednej strony pchają go gazy prochowe, a z drugiej strony hamuje powietrze sprężane przez zablokowane pociski. Solidna konstrukcja to wytrzyma(zdjęcie), a słabsza wygląda tak jak na filmie.
Miałem kilka razy w czarnoprochowcu coś podobnego(2 kule, a nie 8) jak eksperymentowałem z doborem naważki prochu w colcie navy '44, i gazy jakoś znajdowały ujście. Rewolwer nie jest jakąś specjalnie szczelną konstrukcją.

Ti...........ch

2019-02-14, 23:03
rewolwer w ogóle nie jest szczelny ;) No chyba że jest o coś na styl rewolweru Naganta z "wędrującym" bębnem i przedłużanymi łuskami.

Z drugiej strony ciekawe jakby to zadziałało np. w karabinie powtarzalnym... I czy kanały bezpieczeństwa coś by dały.

lysout

2019-02-15, 16:43
Energia naboju karabinowego to już zupełnie inna bajka i zazwyczaj kończy się rozerwaniem lufy, a nawet eksplozją całej broni.
Naważka w naboju 9x19 to ~ 4 grainy, a w naboju karabinowym to (w zależności od kalibru ) około 40 grainów. Przykładowo jeśli nasypiesz do 9x19 połowę naważki - to prawie na pewno dojdzie do obstrukcji, nasypanie połowy (robiłem kiedyś taki eksperyment) naważki do 7,5x55 powodowało normalny strzał i pociski opuszczały lufę bez problemu. Po każdym strzale wyciągałem jednak zamek i profilaktycznie sprawdzałem drożność.
Dzięki czemu nie zostałem bohaterem filmu na tym portalu.

lajka

2019-02-18, 22:18
nie no ja bym sie nie pie**olił i bym założył spór u maj freinda

wciazszukam

2019-02-24, 22:09
Kto do k***y strzela z takiej armaty na tak wyprostowanych łokciach?