18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kia

~Velture • 2018-05-02, 07:22
Z cyklu sadol uczy, sadol bawi. :shock:

Najdziwniejszy i zarazem najgłupszy oraz bezużyteczny gadżet w samochodzie jaki w życiu widziałem.


Justynka99

2018-05-03, 14:53
Ze spoilerem to nie tylko w Tico tak jest, a w większości aut, które nie są sportowe. Opływ powietrza jest w takich normalnych, drogowych samochodach taki, że tylko przy aucie z wyjątkowo długim tyłem w ogóle tam jakieś powietrze, które mogłoby spowodować dodatkowy docisk jest.

Lizodup

2018-05-03, 18:12
Velture napisał/a:
Najdziwniejszy i zarazem najgłupszy oraz bezużyteczny gadżet w samochodzie jaki w życiu widziałem.


Taaak? To co w takim razie powiesz o wyłączniku kontroli trakcji w Skodzie Fabii 1.2 ? :)



ciekawe bo trakcji tam nie ma bałwanie

Siberian_Meat_Grinder

2018-05-03, 20:31
robak123123 napisał/a:

ciekawe bo trakcji tam nie ma bałwanie



you're missing the point, bo ... no ta trakcja właśnie jest. Cały czas :amused:

p4nk1

2018-05-04, 23:54
Opinie widzę podzielone. Nie krytykując ich, podzielę się swoją.

Otóż uważam ten "bajer" za dość pożyteczną funkcję.

1. Argument, że odrywa się uwagę od drogi patrząc w monitorek jest bezpodstawny. Jak się patrzy w lusterko, również odrywa się wzrok od drogi, przy okazji tego, wykonując więcej ruchów głowy. Patrząc centralnie, jednocześnie widząc co jest obok i przed sobą, mniej czasu na ruchy głową się poświęca, przez co można dostrzec więcej, na przykład zjeba zapierdzielającego 180 z lewej na 600 kupionej na 18tkę...

2. Taki "bajer" może sprawić, że nagle ktoś, kto zapomniał o istnieniu kierunkowskazów, zacznie ich używać, tylko, żeby nacieszyć się, albo pochwalić taką "wybajerzoną furą". Dzięki temu, może wejdą mu w krew.

3. Kamera, jak ktoś wcześniej zaznaczył, potrafi mieć większe pole obserwacji niż lusterko, przez co czarny punkt może być znacznie mniejszy, ergo, większa skuteczność.

4. Kamera może mieć funkcję nocną, dzięki diodom IR, które w dowolnym miejscu samochodu, lub nawet na całej jego długości można umieścić, to zwiększało by widoczność nocą i to znacznie.

5. W przyszłości można to umieścić na HUDach rzucanych bezpośrednio na szybę czołową, dzięki czemu całkowicie uniknęło by się odwracania wzroku od drogi, widząc jednocześnie to co najważniejsze dookoła pojazdu.

Może wygląda to na głupie rozwiązanie, może i w zaprezentowanej formie jest, ale ma potencjał dość duży. wg. mnie może to w przyszłości poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Pozdrawiam!