18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kardynałowie w Berlinie nie podali ręki Papieżowi!

Nathaniel_Demerest • 2012-11-04, 17:47
Czyżby wyraz braku szacunku?



Od 01:30 moment


Jak było to.. tak naprawdę Ci bystrzejsi dobrze widzą i słyszą, że najpierw Prezydent Niemiec przedstawia "swoich", a następnie Papież "swoich.
Ale niech debile, ulegną sugestii.

ma...........00

2012-11-04, 18:01
Papierz ich przedstawiał a nie witał z nimi :homer:

Mgla

2012-11-04, 18:01
Papierz? Papierzak może? Taki grzyb...

sMieciu

2012-11-04, 18:03
heheh w Polsce to by przed nim klękali i całowali w rękę czy tam jakiś pierścień a tutaj po ludzku - kto chciał to podał rękę, kto nie chciał to nie podał (szacun i piwko)

jacekmatys

2012-11-04, 18:18
Niektórzy całują i wielbią na klęczkach a, Ci jego olali hahahahhahaah dobre piwo leci

cykada

2012-11-04, 18:50
Piwo za opis, filmiku nawet nie musiałem włączać :D .

Nathaniel_Demerest

2012-11-04, 18:54
Mgla napisał/a:

Papierz? Papierzak może? Taki grzyb...



Spadaj i odczep się!

Chłopak powiedział slangem

Papierz - Pa-pierz - Pa pierz!

Pa - pożegnanie

Pierz - nazwisko

Czyli: Żegnaj Panie Pierz. Ot co!

mr_9mm

2012-11-04, 18:58
CSsR? Counter-Strike SouRce?

jacekmatys

2012-11-04, 19:03
mr_9mm napisał/a:

CSsR? Counter-Strike SouRce?



Fan CS-a??

maxvolumePL

2012-11-04, 20:20
Ciekawe za ile popełnią samobójstwo....

kaelem

2012-11-04, 20:26
jesteś zajebisty pisząc malutką czcionką i w dodatku mało kontrastowo! Gimnazjalistkom szaleją macice!

malvo

2012-11-04, 20:30
Ja pie**ole ile lat temu to było cwe*u opóźniony :facepalm: :hitler:

MorszczuK88

2012-11-04, 20:31
Mam wyj***ne na tego naczelnego pedofila.

MisioIgliwiec

2012-11-04, 20:34
Wyjaśnienie sytuacji, z innego forum:
Cytat:

Przyznam szczerze, ze sie troche usmiechnalem czytajac te teorie. To nie sa niemieccy biskupi, to sa czlonkowie tzw. orszaku (straszne slowo - zapachnialo dworem) papieskiego, ktorzy przyjechali z Benedyktem XVI. Papiez pokazuje reka na tych, ktorych przedstawia prezydentowi - to nie jest gest na powitanie - choc oni sami byli nieco zdezorientowani, np. kard. Koch i kard. Kasper, ktorzy reke podali. Pozostali kard. Bertone, kard. Cordes, kard. Brandmüller i inni reki nie podali, bo pewnie nie ma takiego zwyczaju - skoro przyjechali z papiezem a papiez ich przedstawia prezydentowi. Reszty bpow nie znam. Akurat rozpoznani przeze mnie miejscowi niemieccy biskupi - abp Zollitsch i abp Woelki - reke podali (i pewnie tylko oni tam byli - przewodniczacy konferencji episkopatu i metropolita Berlina czyli gospodarz). Ceremoniarze tez nie "przywitali" sie z papiezem, nuncjusz apostolski w Niemczech abp Périsset tez nie (nie chce po raz dwudziesty pisac o podaniu reki) a kto jak kto, ale on jako dyplomata na pewno wie, co kiedy trzeba zrobic.

Nie robmy afery i nie dostosowujmy wszystkiego do naszych wyobrazen o zlych i niedobrych niemieckich biskupach, bo oni akurat nic zlego nie zrobili, bo ich tam po prostu nie ma poza dwoma wyjatkami ;D.