18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kanadyjska inicjatywa o palaczach papierosów.

kufel01 • 2013-04-14, 23:22
Wymagany angielski na poziomie średnim. Ciekawa reklama o paleniu.






:idzwch*j:

Specialized_DEMO

2013-04-14, 23:34
Tak naprawdę to te propagandowe reklamy nic nie dają i nie powstrzymują ludzi przed paleniem. Powodują gorsze zło wywołując stres już u aktualnych palaczy którzy by z nim sobie poradzić (jak sądzą, co jest bzdurą)
palą fajkę. Takie i temu podobne sytuacje są opisanie w tej książce która naprawdę jest genialna. Sam paliłem pięć lat i trudno mi było to rzucić, ale kolega mi tą książkę podsuną i pomimo nadchodzącej matury i stresu z nią związanego udało mi się z łatwością rzucić palenie (tak, tak zacząłem palić jak byłem w gimbazie, debilny okres życia) Osoby mające dłuższy staż z fajkami też dzięki temu rzuciły, to nie ma znaczenia ile palisz przy rzucaniu palenia, liczy się to czy naprawdę chcesz to zrobić i zerwać z tym nałogiem

BongMan

2013-04-15, 00:36
Papierosy zabijają, ale w Kanadzie do zabijania, zwłaszcza Polaków, preferuje się paralizatory elektryczne.

RockyWood

2013-04-15, 00:48
k***a co wam tak żal tych nałogowców? chcą palić to palą chcą pić to piją. Jebie mnie to osobiście - niech kurzą ile wlezie i dobrze! bo im więcej nałogowych palaczy tym większe wpływy do budżetu z akcyzy i (możliwe) mniejsze podwyżki innych rzeczy... A tak to im mniej palaczy tym większe inne podatki bo jak gdzieś brakuje to z innej kupki trzeba podj***ć! Nie wiecie jak to działa? ehhh

Poza tym selekcja naturalna robi swoje - zawsze. Szkoda tylko dzieci tych nałogowców bo 90% noworodków palących/pijących kobiet to jakieś mutanty się rodzą i po co?

vang

2013-04-15, 01:29
Niby nic nie dają, a rozglądnij się kiedyś na ulicy czy w klubach, znacznie mniej osób pali papierosy niż to miało miejsce np 5 lat temu. Palenie teraz stało się po prostu niemodne (po części dzięki takim antyreklamom), kiedyś była wielka moda na palenie i paliła co druga osoba ;P, ale moda jak to moda często się zmienia... Osobiście nie palę i nie lubię jak ktoś mi smrodzi w pobliżu powietrze, to tak jak by stał obok Ciebie bezdomny który nie mył się przez 2 tygodnie.

bloodwar

2013-04-15, 05:25
@vang - to chyba nie "moda" tylko ceny zrobiły swoje, kiedyś za godzinówkę miało się 1,5 paczki fajek, teraz po godzinie pracy ledwo możesz sobie pozwolić na paczkę najtańszych, ochydnych kurzawek. No i swoje zrobiła opresywność prawa - za palenie na ulicy sypią się mandaty, osoba paląca w klubie w miejscu dla niepalących jest szybko wypraszana a co najciekawsze - wiele imprez "domówek" też odbywa się na zasadzie "palić możesz tylko na balkonie". A i tak najlepsza kampania antynikotynowa poszła w Australii - tam, nie patrząc na naciski lobbystyczne gigantów nikotynowych, wprowadzili nakaz dawania na paczki fajek drastycznych zdjęć przedstawiających np. raka ust, przełyku etc powodowanych przez palenie i od razu ilość palaczy spadła o 40% :-)

baxter

2013-04-15, 09:56
@bloodwar a to od kiedy nie można palić na "ulicy" ? co do parków, przystanków, barów itd. to owszem, ale na ulicy ? bez przesady

zyzyryxy

2013-04-15, 11:10
i dobrze, niech UE dojebie akcyzę 500% na papierosy, ch*j w dupę palaczom. ten j***ny smród od petów naprawdę jest nie do zniesienia

poza tym nfz powinien nie refundować leczenia takich ch*jów/cip co to całe życie się trują a potem biedne to takie i smutne bo rak się zrobił i płucka nie domagają...

ch*j W DUPĘ PALACZOM!!!

fab3r

2013-04-15, 11:52
Kuuurwa jaka spina na palących... @up człowieku ogarnij się "ch*j W DUPE PALACZOM" Wk***iłeś mnie... ide zajarac ...

Cirion

2013-04-15, 13:36
Tak k***a, jesteśmy w środku największego kryzysu ekonomicznego od lat 20, strefa euro sie sypie, bezrobocie w Europie rośnie, płace maleją a ceny rosną... ale trzeba dopie**olić sie do palaczy.

A co kogo to k***a obchodzi co robię ze swoim zdrowiem? Ja się nie wpieprzam do tego co kto je, pije, czy uprawia ekstremalne sporty, k***i się na lewo i prawo przenosząc choroby weneryczne czy może marnuje swoje życie spędzając cały czas przed kompem (a to tez jest niezdrowe).

A to, że palacze śmierdzą (bo trzeba przyznać, śmierdzą)? Co z tego?! Co druga morda na ulicy nadaje się do opodatkowania, bo razi w moje poczucie estetyki. Opodatkowałbym też motocyklistów, bo ich pojazdy są za głośne , małe dzieci, bo za głośno płaczą i karetki, bo za głośno wyją. Nie podoba mi się też kolor zielony, więc doj***łbym wszystkim właścicielom trawników. No i rudzi - albo przymusowe strzyżenie albo wysoki podatek.

W dupie mam taki świat, gdzie każdy mi mówi co mam myśleć, mówić ,robić ,jeść, pic a miarą postępu i nowoczesności jest afirmowanie mniejszości wszelkich... a przecież to jednostka jest najmniejszą i najbardziej represjonowaną mniejszością.

openyourmind

2013-04-15, 13:43
Bylo nie cpac nikotyny .Sadzic palic zalegalizowac i zero problemu na przyszlosc ;) bless

opek92

2013-04-15, 13:59
Eh. My, aka osoby które nie palą, mamy głęboko wyj***ne na wasze nałogi. Nie interesuje nas stan waszych płuc, portfela, czy czegoś tam. Ba, jako użytkownik sadistica czekam na sekcję takich kolorowych narzadów wewnętrznych.

Chodzi natomiast o to żeby nie wk***iać ludzi i nie palić wszędzie gdzie się da 'bo tak', bo gdybyście nie zauważyli, to śmierdzi. Po to są sale dla palaczy i inne miejsca do tego wyznaczone. Reklama jak najbardziej adekwatna.